آموزش مکانی سازی توابع در افزونه PostgreSQL و نحوه پیاده سازی توابع وکتور و رستر در QGIS

346 بازدید

اخبار ، مقالات و تحقیقات گروهی را دنبال کنید.

آموزش رایگان نرم افزار ENVI

در ENVI حرفه ای شو 🦾

0 تا 100 مفاهیم سنجش از دور

کاملا رایگان شروع کن 🧩

آموزش رایگان ArcGIS pro

واقعاااااا رایگاااااانه 🤗

آموزش گوگل ارث انجین

شدیدا توصیه شده 🌏

دانلود لندیوز 10 متری ایران و …

به کمک گوگل ارث انجین 🚀

کتاب موتور پردازش مجازی

اولین کتاب آموزش گوگل ارث انجین 📗

طبقه بندی تصاویر ماهواره ای

آشنایی با انواع روش ها 😲

پیش پردازش تصاویر ماهواره ای

هندسی – رادیومتریکی – اتمسفری 🀄

دانلود داده های آلتیمتری

ترازسنجی برای دریاچه ها 🧿

پوشش اراضی 10 متری

تولید شده توسط ESRI 🧐

نمایش سه بعدی در ArcGIS

مدل رقومی ارتفاع 🗻

مطالب پربازدید

این محصول آموزشی در ارتباط با آموزش کار با توابع مکانی به همراه چگونگی اضافه کردن تصاویر وکتور و تصاویر رستر در نرم افزار QGIS می باشد. در این محصول آموزشی، ابتدا نحوه ی مکانی کردن توابع و خواندن آن ها، در محیط افزونه ی پستگرس شرح داده شده است و انواع توابع وکتور و رستر معرفی گردیده است. پس…

این محصول آموزشی در ارتباط با آموزش کار با توابع مکانی به همراه چگونگی اضافه کردن تصاویر وکتور و تصاویر رستر در نرم افزار QGIS می باشد. در این محصول آموزشی، ابتدا نحوه ی مکانی کردن توابع و خواندن آن ها، در محیط افزونه ی پستگرس شرح داده شده است و انواع توابع وکتور و رستر معرفی گردیده است. پس از مکانی کردن توابع در پستگرس کیو ال، نحوه اتصال به محیط کیو جی آی اس و کار با این توابع مکانی گام به گام در این نرم افزار شرح داده شده است. در مرحله آخر به توضیح نحوه ادد کردن تصاویر رستری در پستگرس، سپس مکانی کردن آن ها و پیاده سازی در کیو جی آی اس پرداخته شد.


ویژگی های محصول

 • قیمت: ۴۵۰۰۰ تومان
 • مدرس: زینب قاسم پور
 • تخصص: کارشناس ارشد سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS)
 • موضوع: آموزش نحوه کار با توابع مکانی وکتوری و رستری در postgresql و QGIS
 • نرم افزار: افزونه ی postgresql و نرم افزار QGIS
 • مخاطب: علاقه مندان به علم جی آی اس و تحلیل های مکانی
 • نوع آموزش: ویدیویی
 • داده های تمرینی:‌ دارد
 • پیش نیاز: آشنایی مقدمانی با postgresql

توضیحات محصول

در این محصول، از QGIS  به عنوان نرم افزار استفاده شده است. عملکرد این نرم افزار شبیه نرم افزار Arcmap است با این تفاوت که نحوه ی نمایش اطلاعات مکانی نسبت به آرک مپ در آن سریع تر است. همچنین نرم افزار QGIS دارای الگوریتم های قوی برای پردازش داده های رستری و داده های وکتوری می باشد که در آموزش حاضر این موضوع قابل بررسی است. همچنین در این آموزش، از افزونه postgresql به عنوان محیطی برای مکانی کردن توابع مختلف از جمله توابع برداری و رستری استفاده شده است. افزونه پستگرس کیو ال افزونه ای قدرتمند جهت پیاده سازی دستورات پایگاه داده می باشد که به صورت آزاد، قابل دانلود و نصب است. این افزونه در ۴ نسخه مختلف موجود است و یک پایگاه داده ی شی- رابطه ای می باشد.

در این آموزش، از شیپ فایل های خطی و پلیگونی جهت آموزش در محیط postgresql  و اتصال آن به محیط QGIS  استفاده کردیم. توابع مکانی بسیاری در این آموزش به کاربرده شده است. این توابع هم شامل وکتورها و هم شامل رسترها می باشد. نحوه به کارگیری هر کدام از این توابع در این آموزش به طور کامل آموزش داده شده است.

از آنجا که در این آموزش سعی شده است تا مخاطبان را با قابلیت های افزونه پستگرس برای کار کردن با توابع مکانی و همچنین چگونگی مکانی کردن توابع مختلف در این افزونه و پردازش هر یک از این توابع مکانی شده در نرم افزار کیو جی آی اس آشنا بکند، بنابراین این محصول می تواند در حوزه های تحلیلات جی آی اسی مورد استفاده قرار بگیرد.

به عنوان نمونه، مطالب گفته شده در این محصول، در مکانیابی فضاهای سبز مانند کاربری های پارک، فضاهای ورزشی و انواع خدمات شهری بسیار کاربردی خواهد بود. علاوه بر موارد ذکر شده، مکانی شدن و مکانی سازی در بخش های مختلف کابردهای اساسی دارد. به عنوان نمونه از آنجایی که کاربری های کشاورزی وابسته به مکان هستند پس قابلیت های نرم افزار کیوجی آی اس در نحوه نمایش داده های رستری و وکتوری مکانی شده در این بخش بسیار کاربردی خواهد بود. دانشجویان و پژوهشگران رشته های مهندسی نقشه برداری، عمران، کشاورزی می توانند در پروژه های خود از این قابلیت ها بهره ببرند.

غیر از موارد ذکر شده، ما در این اموزش سعی کرده ایم که با زبانی بسیار ساده، مخاطبان را با پایگاه داده پستگرس کیو ال به عنوان قوی ترین منبع برای ذخیره سازی، نمایش، پردازش و به اشتراک گذاری داده ها و نحوه  کار کردن با آن نیز آشنا کنیم.


عناوین آموزشی

به شرح زیر است:

 • بخش اول: نحوه ی دانلود و نصب نرم افزار QGIS
 • بخش دوم: آشنایی با محیط QGIS
 • بخش سوم: آموزش نحوه ی CONNECT شدن از POSTGRESQL  به QGIS
 • بخش چهارم: آشنایی با نحوه ی ادد کردن وکتورها در QGIS
 • بخش پنجم: آشنایی با نحوه ی ادد کردن رسترها در QGIS
 • بخش ششم: آشنایی با توابع مکانی
 • بخش هفتم: پیاده سازی توابع مکانی مختلف درQGIS و آشنایی با کاربرد هر کدام

تهیه آموزش:

جهت تهیه این اموزش بر روی دکمه زیر کلیک کرده و پس از پرداخت بلافاصله آموزش را دانلود کنید:


محصول مرتبط


نوشته های مرتبط :

آموزش های رایگان پیشنهادی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up