در حال ثبت نام: مسترکلاس آموزش جامع آزمون های مربوط به پرسشنامه با SPSS

34 بازدید

اخبار ، مقالات و تحقیقات گروهی را دنبال کنید.

آموزش رایگان نرم افزار ENVI

در ENVI حرفه ای شو 🦾

0 تا 100 مفاهیم سنجش از دور

کاملا رایگان شروع کن 🧩

آموزش رایگان ArcGIS pro

واقعاااااا رایگاااااانه 🤗

آموزش گوگل ارث انجین

شدیدا توصیه شده 🌏

دانلود لندیوز 10 متری ایران و …

به کمک گوگل ارث انجین 🚀

کتاب موتور پردازش مجازی

اولین کتاب آموزش گوگل ارث انجین 📗

طبقه بندی تصاویر ماهواره ای

آشنایی با انواع روش ها 😲

پیش پردازش تصاویر ماهواره ای

هندسی – رادیومتریکی – اتمسفری 🀄

دانلود داده های آلتیمتری

ترازسنجی برای دریاچه ها 🧿

پوشش اراضی 10 متری

تولید شده توسط ESRI 🧐

نمایش سه بعدی در ArcGIS

مدل رقومی ارتفاع 🗻

مطالب پربازدید

این موضوع جدید برای اولین بار برگزار ارائه شده و نحوه جهت تجزیه و تحلیل داده ­های پرسشنامه با استفاده از نرم افزار SPSS توسط دکتر نورمحمدی آموزش داده خواهد شد. بدین منظور در ابتدا مفاهیم بنیادی و پایه ای و در ادامه تمامی سر فصل های مورد نیاز جهت کار با این نرم افزار بطور جامع جهت اجرای پژوهش…

این موضوع جدید برای اولین بار برگزار ارائه شده و نحوه جهت تجزیه و تحلیل داده ­های پرسشنامه با استفاده از نرم افزار SPSS توسط دکتر نورمحمدی آموزش داده خواهد شد. بدین منظور در ابتدا مفاهیم بنیادی و پایه ای و در ادامه تمامی سر فصل های مورد نیاز جهت کار با این نرم افزار بطور جامع جهت اجرای پژوهش در شرکت ها، پروژه های دانشگاهی و طرح ­های پژوهشی و تحقیقاتی مختلف به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.

در پایان دوره، تمامی شرکت کنندگان قادر به تشخیص نوع داده ها، نوع آزمون، اجرای آزمون و تجزیه و تحلیل آن ها و در نهایت تفسیر نتایج به بهترین شکل ممکن خواهند بود. مزیت این دوره در این است که پس از اتمام، شرکت کنندگان احتیاج به منبعی دیگر و صرف زمان طولانی جهت یادگیری و انجام کارهای پژوهشی در حوزه های کاری مختلف نخواهند داشت.

تحلیل پرسشنامه با استفاده از نرم افزار SPSS اهمیت بسیاری دارد زیرا این نرم افزار قادر است به صورت سریع و دقیق داده های جمع آوری شده از پرسشنامه را تحلیل کند و نتایج آن را به شکل گرافیکی و آماری نمایش دهد. این نرم افزار ابزارهای مختلفی برای تحلیل و تفسیر داده ها فراهم می کند از جمله آزمون های آماری، تحلیل عاملی، تحلیل رگرسیون و غیره که به محققان کمک می کند تا به راحتی و با دقت بالا نتایج خود را تفسیر کنند.

 


ویژگی های دوره:

 • مدرس: دکتر کاظم نورمحمدی
 • موضوع: دوره آموزش جامع آزمون های مربوط به پرسشنامه با استفاده از نرم افزار SPSS (پروژه واقعی با داده های کمی و کیفی)
 • مدت دوره: 10 جلسه (20 ساعت)
 • سطح دوره: مقدماتی – پیشرفته
 • زمان شروع: چهارشنبه 27 تیر
 • روزهای برگزاری: روزهای زوج (شنبه – دوشنبه – چهارشنبه) ساعت 8 الی 10 شب
 • پیش نیاز: ندارد
نکته مهم: فیلم ضبط شده هر جلسه نیز در اختیار ثبت نام کنندگان قرار خواهد گرفت.

ثبت نام در دوره:

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید. پس از پرداخت، ثبت نامتان نکمیل شده و لینک ورود به کلاس را بلافاصله دریافت می کنید.


مدرس کیست؟

 • دانش آموخته کارشناسی ارشد، رشته جنگل شناسی و اکولوژی جنگل – تربیت مدرس تربیت مدرس (کسب رتبه 1 آزمون سراسری – مقطع ارشد)
 • دانش آموخته دکتری، رشته علوم جنگل- جنگلشناسی – دانشگاه تربیت مدرس (کسب رتبه 1 آزمون سراسری – مقطع دکتری)
 • مدرس و پژوهشگر منابع طبیعی – فیزیولوژی گیاهی
 • مدرس دوره های آموزشی آماری (با نرم افزار SPSS) با بیش از 7 سال سابقه تدریس

آنچه که در این دوره می آموزید:

موارد درنظر گرفته شده شامل سرفصل های زیر است:

 • کلیات ساختن سوالات پرسشنامه
 • براورد حجم نمونه
 • کلیات طراحی سیستم نمره گذاری و مقیاس لیکرت
 • تحلیل روایی و انواع آن
 • تحلیل پایایی با الفای کرونباخ
 • انالیز تحلیل مسیر
 • تحليل عاملي اکتشافي  و تحليل عاملي تاييدی
 • مقدمه ای بر معادلات ساختاری
 • ضرایب همبستگی و رگرسیون ساده و چندگانه
 • آموزش بیش از 10 نوع آزمون آماری مخصوص تحلیل پرسشنامه در محیط SPSS
 • خلاصه و جمع بندی در قالب گزارش مخصوص پایان نامه و مقاله

تحلیل پرسشنامه با استفاده از نرم افزار SPSS

پرسشنامه یک ابزار تحقیقی است که برای جمع‌آوری اطلاعات و داده‌ها از افراد یا گروه‌های مختلف به کار می‌رود. این ابزار شامل مجموعه‌ای از سوالات است که به صورت مکتوب یا الکترونیکی به افراد ارائه می‌شود و آن‌ها باید به این سوالات پاسخ دهند. پرسشنامه‌ها می‌توانند برای مطالعه و بررسی مسائل مختلفی مورد استفاده قرار گیرند از جمله تعیین نظرات، شیوه‌ها، عقایدها، دانش و سوابق افراد، اندازه‌گیری ترجیحات، انجام تحلیل‌های آماری و مقایسه‌ای، ارزیابی عوامل مختلف و غیره.

با استفاده از SPSS می توان متغیرهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته در پرسشنامه را مقایسه کرد، روابط بین آن ها را بررسی کرد و الگوهای مختلف را در داده ها شناسایی کرد. این نرم افزار به محققان کمک می کند تا به صورت دقیق و علمی به سوالات مطرح شده در پرسشنامه پاسخ دهند و تصمیمات صحیح تری اتخاذ کنند.

تحلیل داده های پرسشنامه می‌تواند به صورت کمی و کیفی انجام شود. در زیر تعدادی از مدل‌های متداول برای تحلیل داده های پرسشنامه ذکر شده است:

1. تحلیل توصیفی: در این روش، داده های جمع آوری شده از پرسشنامه به صورت توصیفی و شمارشی تحلیل می‌شوند. به عنوان مثال، می‌توان میانگین، میانه و حداکثر و حداقل مقادیر را برای هر سوال مشخص کرد.

2. تحلیل عاملی: در این روش، سعی می‌شود ارتباطات و الگوهای موجود بین متغیرهای مختلف پرسشنامه کشف و تحلیل شوند. برای مثال، با استفاده از تحلیل عاملی می‌توان عوامل مختلفی که تأثیر بر یک متغیر دارند را شناسایی کرد.

3. تحلیل روابط: این مدل برای بررسی روابط بین متغیرهای مختلف استفاده می‌شود. با استفاده از روش‌های آماری مانند ضریب همبستگی می‌توان ارتباط بین دو یا چند متغیر را مورد بررسی قرار داد.

4. تحلیل خوشه‌بندی: این روش برای دسته بندی داده ها بر اساس شباهت‌های و الگوهای مشابه استفاده می‌شود. به این ترتیب، افراد با ویژگی‌های مشابه در یک خوشه قرار می‌گیرند.

5. تحلیل مسیری: این روش برای بررسی روابط علیتی بین متغیرها و تأثیر یک متغیر بر دیگری استفاده می‌شود. این روش می‌تواند به فهم بهتر فرایندهای پنهان و ارتباطات بین متغیرها کمک کند.


مخاطبان این دوره کیستند؟

مخاطبان این وبینار آموزشی افرادی هستند که در زمینه های مختلف کاری و پژوهشی با آمار و تجزیه و تحلیل آماری سر و کار دارند. علاقه مندان می توانند مطالب بسیار مفیدی را در این زمینه بطور کامل بدست آورند.

از سوی دیگر سعی ما بر آن بوده است یادگیری و آموزش به گونه ای ارائه شود که تا با ساده ترین زبان و بدون داشتن پیش زمینه قبلی، پزوهشگران بتوانند در ادامه از آن جهت اجرای پژوهش در شرکت ها، پروژه های دانشگاهی و طرح­های پژوهشی و تحقیقاتی مختلف استفاده نمایند.


ثبت نام در دوره:

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید. پس از پرداخت، ثبت نامتان نکمیل شده و لینک ورود به کلاس را بلافاصله دریافت می کنید.

نوشته های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up