آموزش پردازش تصاویر راداری ماهواره ای سنتینل ۱ با استفاده نرم افزار GMTSAR (V.6.0)

2,477 بازدید

اخبار ، مقالات و تحقیقات گروهی را دنبال کنید.

آموزش رایگان نرم افزار ENVI

در ENVI حرفه ای شو 🦾

0 تا 100 مفاهیم سنجش از دور

کاملا رایگان شروع کن 🧩

آموزش رایگان ArcGIS pro

واقعاااااا رایگاااااانه 🤗

آموزش گوگل ارث انجین

شدیدا توصیه شده 🌏

دانلود لندیوز 10 متری ایران و …

به کمک گوگل ارث انجین 🚀

کتاب موتور پردازش مجازی

اولین کتاب آموزش گوگل ارث انجین 📗

طبقه بندی تصاویر ماهواره ای

آشنایی با انواع روش ها 😲

پیش پردازش تصاویر ماهواره ای

هندسی – رادیومتریکی – اتمسفری 🀄

دانلود داده های آلتیمتری

ترازسنجی برای دریاچه ها 🧿

پوشش اراضی 10 متری

تولید شده توسط ESRI 🧐

نمایش سه بعدی در ArcGIS

مدل رقومی ارتفاع 🗻

مطالب پربازدید

کاربرد این محصول آموزشی GMTSAR در اندازه­ گیری تغییرشکل ناشی از زمین لرزه، آتشفشان، اطراف معادن روباز، شناسایی مناطق مستعد فرونشست و هرگونه جابه جایی پوسته سطح زمین در مناطق شهری یا دشت با استفاده از الگوریتم سری زمانی SBAS، قابلیت حذف اثرات فاز تروپوسفری به صورت آماری و یا با داده­ های هواشناسی از طریق سامانه آنلاین تصحیح اتمسفری…

کاربرد این محصول آموزشی GMTSAR در اندازه­ گیری تغییرشکل ناشی از زمین لرزه، آتشفشان، اطراف معادن روباز، شناسایی مناطق مستعد فرونشست و هرگونه جابه جایی پوسته سطح زمین در مناطق شهری یا دشت با استفاده از الگوریتم سری زمانی SBAS، قابلیت حذف اثرات فاز تروپوسفری به صورت آماری و یا با داده­ های هواشناسی از طریق سامانه آنلاین تصحیح اتمسفری GACOS می باشد.


مشخصات محصول

 • مدرس: زهرا قربانی
 • تخصص: دانشجوی دکترای مهندسی نقشه برداری (ژئودزی)
 • موضوع: آموزش پردازش تصاویر راداری ماهواره ای سنتینل ۱ با استفاده نرم ­افزار GMTSAR (V.6.0)
 • نرم افزار: نرم ­افزار منبع باز GMTSAR (V.6.0)
 • مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۵ دقیقه
 • مخاطب: علاقه مندان سنجش از دور راداری
 • نوع آموزش: ویدیویی
 • داده های تمرینی:‌ ندارد. دارای اسکریپت های موردنیاز برای پردازش تصاویر راداری است.
 • پیش نیاز: آشنایی مقدماتی با تصاویر ماهواره­ای سنتینل ۱، نرم ­افزار GMTSAR

خرید محصول

به منظور خرید این محصول آموزشی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.


بخش کوچکی از این آموزش


توضیحات محصول

این محصول آموزشی در ارتباط با آموزش نحوه پردازش تصاویر راداری ماهواره ای سنتینل ۱ توسط نرم­ افزار GMTSAR (V.6.0) است. در این محصول چگونگی پردازش تصاویر ماهواره ای سنتینل ۱ به روش DInSAR  و تحلیل سری زمانی با الگوریتم خط مبنای کوتاه SBAS آموزش داده شده است. سرعت بالای پردازش های سری زمانی در نرم­ افزار  GMTSAR باعث شده تا در سال های اخیر برای پردازش های سری زمانی داده های راداری در مطالعات گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد.


عناوین آموزشی

عناوین آموزش داده شده در این محصول عبارت اند از:

 • بخش اول: نصب نرم افزارهای پیش­ نیاز و کامپایلرهای مورد نیازدر محیط لینوکس (ابونتو ۱۶٫۰۴)
 • بخش دوم: نصب نرم ­افزار GMT و GMTSAR
 • بخش سوم: نصب نرم افزار SNAP و Google Earth
 • بخش چهارم: نحوه دانلود تصاویر راداری سنتینل ۱ از منابع مختلف
 • بخش پنجم: ایجاد تداخل ­نگارها و پردازش تصاویرراداری با تکنیک DInSAR
 • بخش ششم: تحلیل سری زمانی فرونشست ورامین – تهران با الگوریتم خط مبنای کوتاه SBAS

معرفی نرم افزار:

در این محصول، از نرم افزار GMTSAR با نسخه نهایی (۶٫۰) در محیط لینوکس (ابونتو) استفاده شده است. GMTSAR یک سیستم پردازش تداخل­ سنجی راداری منبع باز (GNU General Public License) است که توسط مٶسسه اقیانوس شناسی و دانشگاه سن دیگو آمریکا تهیه ­شده است. این نرم ­افزار از پردازش تداخل­ سنجی راداری در تصاویر ماهواره ­ای زیر پشتیبانی می­ کند:

کاربرد این محصول آموزشی GMTSAR در اندازه­ گیری تغییرشکل ناشی از زمین لرزه، آتشفشان، اطراف معادن روباز، شناسایی مناطق مستعد فرونشست و هرگونه جابه جایی پوسته سطح زمین در مناطق شهری یا دشت با استفاده از الگوریتم سری زمانی SBAS، قابلیت حذف اثرات فاز تروپوسفری به صورت آماری و یا با داده­ های هواشناسی از طریق سامانه آنلاین تصحیح اتمسفری GACOS می باشد.

در روش SBAS برای اجتناب از خط مبناهای مکانی بلند و رسیدن به تداخل­ نگارهای همبسته، به ­جای تشکیل تداخل­ نگارها نسبت به یک تصویر پایه، آن­ها را با استفاده از زوج تصویرهایی که خط مبنای مکانی و زمانی کوتاهی دارند تولید می­ کند.


داده های مورد استفاده:

در این محصول آموزشی از تصاویر ماهواره ای سنتینل ۱ به عنوان داده های مبنای آموزش استفاده شده است ماهواره سنتینل-۱ که جدیدترین ماهواره راداری پرتاب ­شده سازمان فضایی اروپا می ­باشد، آوریل ۲۰۱۴ پرتاب شده است. این ماهواره بهبود قابل ­توجهی در کوتاه­ شدن بازه زمانی بین تصاویر یک منطقه و پوشش بهتر تصاویر ایجاد کرده است. ماهواره­ های سنتینل-۱ متعلق به سازمان فضایی اروپا شامل دو ماهواره Sentinel-1A و Sentinel-1B است که در یک مدار با ارتفاع ۶۹۳ کیلومتر و با اختلاف ۱۸۰ درجه از یکدیگر قرار دارند. مأموریت سنتینل-۱ شامل مجموعه ­ای از مدارهای دوقطبی ماهواره­ ها و جز سیستم­ های ماهواره­ای جهت کاربردهای پایش پیوسته ­­بوده است و تمام کره ­ی­ زمین را در ۱۲روز و با دوقلوی خود (در ۶ روز) تصویربرداری می­ کنند.

در این آموزش از تصاویر سنتینل-۱ در حالت IW استفاده شده است. روش IW حالت اصلی برداشت بر روی زمین است و داده­ ها را در عرض ۲۵۰ کیلومتر و با حد تفکیک ۵*۲۰ متر به ­دست می­ آورد. روش IW سه زیر نوار را با استفاده از مشاهده عوارض زمین با روش ScanSAR متوالی (TOPSAR) ایجاد می­ کند. از مهمترین کاربردهای این ماهواره می ­توان به پایش سطح  زمین برای شناسایی تغییرات افقی و عمودی شامل تغییرات بر اثر زلزله، آتشفشان و نشست زمین بر اثر برداشت آب­ های زیرزمینی اشاره کرد.


خرید محصول

به منظور خرید این محصول آموزشی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.


لینک هایی جهت مطالعه بیشتر:

نوشته های مرتبط :

آموزش های رایگان پیشنهادی :

82 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • با سلام و احترام
  آیا از این محصول و روشی که به کار بردید میشه برای دیگر تصاویر ماهواره ای مثل ASAR هم استفاده کرد.
  با تشکر

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1399-07-02 2:14 ق.ظ

   باسلام. بله در قسمت معرفی نرم افزار اشاره شده. برای تصاویر Envisat ASAR درسطح ۱ و
   (ASA_IMS_1P) هم مورد استفاده هست. البته این آموزش برای تصاویر سنتینل ۱ شرح داده شده برای تصاویر دیگه بایستی فرمت هارو در پیکربندی اسکریپت های پردازشی تغییر بدین.

   پاسخ
   • زهرا قربانی
    1399-07-02 2:38 ق.ظ

    و نحوه پردازش تصاویر سنتینل ۱ در این آموزش با حالت تصویر برداری IW هست که با پردازش تصاویر انویست در حالت تصویربرداری sm متفاوت هست.

    پاسخ
 • سلام
  در مورد خصوصیات سیستمی نرم افزار روش نصب میشه یکم توضیح میدیت چون شنیدم روی لب تاپ معمولی امکان اجرای پردازش وجود نداره

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1399-07-03 7:59 ب.ظ

   سلام. رو لپتاپ با حداقل رم ۸ گیگ و cpu 4 و i7 قابل پردازشه. اگه هارد یک ترا هم در ویندوز داشته باشین می تونید ۵۰۰ گیگشو به لینوکس اختصاص بدین و در کنار ویندوز هم نصب کنید. حدالمقدور لینوکس ابونتو نسخه ۱۶٫۰۴ دسکتاپ باشه که از وبسایت ابونتو قابل دانلود و یک فلش بوتیبل از این فایل تهیه کنید. راهنمای نصبش هم هست و براحتی هم نصب میشه بعدنصب ابونتو سیستم رو اپدیت و تنظیمات بعد نصب ابونتو رو هم انجام بدین. نحوه نصب خود نرم افزار gmtsar هم که در اموزش گفته شده.

   پاسخ
 • رضا قربانی کلخواجه
  1399-07-05 9:42 ب.ظ

  سلام، شما بهتر بود تمام پردازش هاتون رو در محیط ویندوز انجام میدادید نه در یک محیط غیر عرف و باید قبلش میگفتید. یا اینکه همه این مراحل رو یکبار دیگه بصورت یکجا در محیط ویندوز انجام بدید و بصورت یک فایل ضمیه ارسال کنید.

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1399-07-06 6:34 ق.ظ

   سلام در قسمت معرفی نرم افزار به این نکته اشاره شده که این آموزش این نرم افزار در محیط لینوکس تعریف شده نه ویندوز. اگه اشکالی در پردازشتون هست ایمیل بزنید در خدمتم.

   پاسخ
  • عزیز شما اصلا با تداخل سنجی راداری آشنا هستی و نرم افزار جی ام تی سار و کار کردی که حرف از ویندوز میزنی؟

   پاسخ
  • وحید مدرس
   1402-02-24 10:26 ب.ظ

   شما خودتون اموزش تهیه کردید کاملا ناقص و دو برابر قیمت این اموزش

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید،
  ضمن تشکر از این محصول، فایل مربوط به اسکریپت ها که در مشخصات محصول به آن اشاره شده است به همراه فایل های (ویدئوهای) آموزشی وجود ندارد. لطفا این فایل ها نیز ارسال شوند.

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1399-07-14 2:32 ب.ظ

   سلام. ممنون. اسکریپت ها در پوشه GMTSAR file هستند اگه نیستش برام ایمیل بزنید براتون ارسال کنم.

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید؛
  این روشی که شما استفاده کردید برای برآورد فرونشست با روشی که از طریق نرم افزار sar scape در انوی در ویندوز استفاده میکنه از نظر کیفی در برآورد فرونشست چه تفاوتی داره و به نظر شما کدوم یکی بهتر هست چون روشی که در محیط ویندوز هست خیلی ساده تر و راحت تر هست.

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1399-10-22 10:30 ب.ظ

   سلام. باا sarscape کار نکردم. اگه در محیط ویندوز این نرم راحتتره پیشنهاد می کنم همینو استفاده کنیدالبته با خرید لاینسس و معتبر. GMTSAR رایگانه منبع بازه و بیشتر برای الگوریتم SBAS کارایی بهتری داره و در محیط لینوکسه.

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید
  برای تداخل سنجی تصاویر sar برای رسوب گذاری پهنه های آبی هم می توان از این نرم افزار استفاده کرد؟
  با تشکر

  پاسخ
 • reza abbasiyan
  1399-11-22 4:10 ب.ظ

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد گرامی برای من یک اشکالی پیش اومده در اون مرحله آخر وقتی که کار پردازش تمام میشه میرم به پوشه که تصاویر پی دی اف شده جابه جایی و … را ببینم ولی متاسفانه در پوشه برام save نشده حتی فایل kmlها هم نیست فقط grdها هستند دلیل این مشکل چیست؟ لطفا راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1399-11-22 4:24 ب.ظ

   سلام. بایستی کدهای مربوط به ایجاد این فایل هارو درست اجراکردید؟، برای من تصویر پوشه پردازش شدتونو ایمیل کنید و درصورت نیاز کدهای مرتبط رو براتون بفرستم. باتشکر.

   پاسخ
   • reza abbasiyan
    1399-11-22 5:13 ب.ظ

    سلام خیلی ممنون حتما به زودی ارسال خواهم کرد
    می خواستم بگم البته من مرحله نصب نرم افزار های snap و گوگل ارث رو انجام ندادم می تواند به این دلیل باشه؟ و منظور از کد های ایجاد این فایل ها چیست؟ میشه بیشتر راهنمایی کنید ممنون.

    پاسخ
 • reza abbasiyan
  1399-11-23 2:11 ب.ظ

  با سلام خدمت استاد گرامی با توجه به یک اشکال پیش اومده مجبور شدم فایل های ایجاد شده در پوشه اصلی که پیش پردازش کرده بودم به صورت عادی پاک کنم ولی متوجه شدم که به صورت کامل پاک نمی شوند برای پاک کردن کامل این فایل ها باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1399-11-23 7:40 ب.ظ

   سلام. می تونید از کد دستوری زیر در مسیر پوشه مورد نظر استفاده کنید:

   sudo rm -rf filename

   که بجای filename نام پوشه موردنظر یا فایل موردنظر رو قراربدید.

   پاسخ
   • reza abbasiyan
    1399-11-24 5:43 ب.ظ

    با عرض سلام و قدردانی از زحمات شما استاد گرامی عکس اشکالات پیش آمده را به آدرس جیمیل ارسال نمودم. لطفا مرا راهنمایی نمایید ممنون و سپاسگزارم.

    پاسخ
 • با سلام و احترام
  برای دانلود اربیت فایل چند روزه وارد سایت https://qc.sentinel1.eo.esa.int/aux_poeorb میشم اما سایت باز نمیشه. آیا آدرس سایت تغییر کرده. با تشکر.

  پاسخ
 • رسول فیضی
  1400-01-18 10:10 ق.ظ

  سلام.
  در این آموزش مرج تصاویر راداری و پردازش یکجای آنها نیز تدریس شده است؟

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1400-01-18 11:35 ب.ظ

   با سلام. خیر. برای مرج کردن تصاویر می تونید از فایل pdf تایم سریز موجود در وب سایت GMTSAR استفاده کنید.

   پاسخ
 • با سلام خدمت مهندس
  من کلا تا اخر برنامه ها و یش نیاز ها رو نصب میکنم ولی باز نمیشن مثلا در نصب gmt وقتی برای صحت نصب کد gmt رو وارد میکنم این عبارت میاد
  GMT – The Generic Mapping Tools, Version 5.2.1 (r15220) [64-bit] [MP] [4 cores]
  (c) 1991-2015 Paul Wessel, Walter H. F. Smith, R. Scharroo, J. Luis, and F. Wobbe

  Supported in part by the US National Science Foundation (http://www.nsf.gov/)
  and volunteers from around the world (see http://gmt.soest.hawaii.edu/).

  This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
  You may redistribute copies of this program under the terms of the
  GNU Lesser General Public License (http://www.gnu.org/licenses/lgpl.html).
  For more information about legal matters, see the file named LICENSE.TXT.

  usage: gmt [options]
  gmt []

  options:
  –help List a description of available GMT modules.
  –show-bindir Show directory with GMT executables.
  –show-cores Show number of available cores.
  –show-datadir Show directory/ies with user data.
  –show-modules Single list of all module names.
  –show-plugindir Show directory for plug-ins.
  –show-sharedir Show directory for shared GMT resources.
  –version Print GMT version number.

  if is ‘=’ we call exit (0) if module exist and non-zero otherwise.
  ولی وقتی کد grdinfo رو وارد میکنم عبارت
  No command ‘grdinfo’ found, did you mean:
  Command ‘rrdinfo’ from package ‘rrdtool’ (main)
  grdinfo: command not found
  این عبارت میاد نمیدونم مشکل از کجا هست وقتی ادامه هم میدم در بقیه نصب ها هم باز به مشکل میخورم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1400-04-17 7:49 ب.ظ

   ک

   پاسخ
   • زهرا قربانی
    1400-04-17 7:56 ب.ظ

    سلام. بعداز نصب ابونتو، تنظیمات اولیه رو انجام دادید(اپدیت، کارت گرافیک،انتخاب سرور)، و سیستم رو اپدیت کردین؟ و کامپایلرها و پیشنیازها به درستی نصب شدند؟ همچنین اینترنتتون رو هم بایستی روشن باشه.
    اینهارو چک کنید.
    اگه مجدد به مشکلی برخوردید به ایمیل من پیام بدین تا از طریق انی دسک اشکالتونو رفع کنم.
    با تشکر.

    پاسخ
  • زهرا قربانی
   1400-04-19 5:46 ب.ظ

   همچنین شما می تونید با gmt grdinfo اجراکنید.

   پاسخ
   • زهرا قربانی
    1400-04-21 7:38 ق.ظ

    نکته دیگه هم ابنکه نسخه نصبی gmt از نسخه gmtsar باید نسخه ماقبل مثلا ۵.۴.۵ باشه

    پاسخ
 • سلام خدمت خانوم مهندس
  بنده در مرحله اول نصب synaptic با این عبارت مواجه میشوم
  sudo apt-get install synaptic
  [sudo] password for arasoft:
  E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock-frontend – open (11: Resource temporarily unavailable)
  E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), is another process using it?

  ولی در قسمت سرچ بسته دانلود شده رو میبینم. و موارد شما رو هم میشه نصب کرد.
  ایا با ارر بالا در ادامه کار با مشکل روبه رو میشوم

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1400-04-23 12:20 ق.ظ

   سلام قبل این دستور یکبار
   اپدیت رو بزنید بعد کد دستوری نصب ساین اپتیکو بزنید.
   sudo apt-get update
   رو اجرا کنید.

   پاسخ
 • و سوال دیگه نسخه gmt شما در فیلم اول ۵.۴.۵ هست در حالی که در فیلم دوم ۶.۰.۰
  و فایل DCV در اموزش شما ۱.۱.۴ هست. در حالی که وقتی در حال حاظر وارد سایت میشویم نسخه DCV نسخه۲.۰.۰ هست با این عنوان:
  The Digital Chart of the World Data [requires GMT 6.1.1 or later]

  پاسخ
 • زهرا قربانی
  1400-04-23 12:31 ق.ظ

  اگه شما نسخه اخر gmtsar ۶ رو نصب کنید میبایست gmt نسخه ۵.۴.۵ باشه. این لینک دانلود 5.4.5gmt و gmtsar6
  هستش. با ابنا پیش ببرید:
  https://github.com/GenericMappingTools/gmt/releases/download/5.4.5/gmt-5.4.5-src.tar.gz

  و

  git clone –branch 6.1 https://github.com/gmtsar/gmtsar GMTSAR

  پاسخ
 • سلام خانوم مهندس وقت بخیر
  بنده تداخل نگار ها رو تولید کردم.
  در مرحله بعد unwrap هر کاری میکنم فایل unwrap_intf.csh رو نمیتوم در محیط bin کپی کنم ایکون پیست خاموشه ایا برای کپی کردن باید کد خواصی بزنم.
  لینک دانلود هم باز نمیشه ایا به فیلتر شکن نیاز هست.
  تشکر

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1400-04-29 12:44 ق.ظ

   7

   پاسخ
   • زهرا قربانی
    1400-04-29 12:52 ق.ظ

    سلام.
    اگه روی پوشه قفل خورده باشه
    به مسیر
    / usr/ local
    بروید و ترمینال رو باز کنید سپس اجازه ورود به مسیر موردنمظ رو بدید با اجرای:
    sudo chown username GMTSAR/bin

    و داخل پوشه بین فایل unwrap با دستور زیر معرفی کنید:
    chmod +x unwrap_intf.csh

    برای هر فایلی که در مسیر لوکال یا هرمسیری که کپی پست می کنید همیشه قبل از پردازش یکبار با دستور chmod فوق فایل رو معرفی کنید.

    پاسخ
 • سلام تشکر بابت محصول خوب شما
  در فیلم مربوط به سری زمانی در هنگام ساخت intf.tab اون ردیف اخر که خط مبنا ها رو از هم کم میکنید. من متوجه نشدم روش کار رو و بدون این مرحله ادادمه دادم که متاسفانه به نتیجه نرسیدم.

  پاسخ
 • سلام خانوم مهندس من در انجام sbas
  با این خطا روبه رو شدم مشکل از کجاست.
  tcsh
  arasoft-K84LY:~/shiraz /f1/sbas> sbas intf.tab scene.tab 32 12 1375 5000 -atm 3.0 -smooth 1.0 -wavelength 0/0554658 -incidence 36.5 -range 879269.3723445 -rms -dem

  compute RMS misfit
  compute DEM error

  setting smoothing to 1.000
  setting radar wavelength to 0.000 m
  setting radar incidence angle to 36.500 degree
  setting range to 879269.372 m
  Memory Allocation Successful…
  read table file …
  number of SAR scenes is 12
  N and number of interferograms don’t match!
  arasoft-K84LY:~/shiraz /f1/sbas>

  تعداد اینترفروگرامم هم ۳۲ هست

  پاسخ
 • در ضم خانوم مهندس قربانی من در اسکریپت intf.tab در پوشه sbas نحوی کم کردن خط مبنا ها رو از هم دقیق نفهمیدم و وارد نکردم ممکنه ایراد انجام نشدن سری زمانی از این قسمت کامل نشده باشه

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1400-05-09 1:02 ب.ظ

   سلام فایل intf.tab و پوشه intf all رو چک کنید که تعداد اینترفروگرامهاتون درست باشه و احتمال داره یک اینترفروگرامتون نبوده باشه یا درست ایجاد نشده باشه با یک جستجوی unwrap.pdf در مسیر intf all متوجه میشین کدوم فایل ایراد داشته یا حذف شده. بیسلاینو هم اختلاف بیسلاینهاتونم برای پنجتا اینترفروگرام ایجادکنید ببینید نتیجش چطور هست یعنی یک پوشه sbas دیگه ایجاد کنید فایل intf tabقبلی رو هم کپی کنید پنجتا اینترفروگرامشو نگهدارید بقیرو حذف کنید ببینید اجرا میکنه یانه اشکالتونم اینجا میتونید ببینید. اگه رفع نشد ایمیل بزنید چک کنم. باتشکر

   پاسخ
 • سلام خانم قربانی … در مرحله سوم اجرا کردن./select _paris.csh baseline table.date150150
  دقیقا عین توضیحتون میزنم برای من این errorرو میاره
  gmtinfo:mismatch between actual(2) and expected(3)fields region:subscript out of range

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1400-05-27 2:31 ق.ظ

   سلام تصاویری که گرفتین بازه زمانیشون از هم چقدر هست؟ اگه بیشتر از یکماه باشه این خطاها رخ میده. تاریخ تصاویرتونو چک کنید.

   پاسخ
   • بله الان دقت کردم شش ماه است فاصله تصاویرم…ممنونم ازتون خانم مهندس..تنها راهش اینه که تصاویر رو عوض کنم؟

    پاسخ
    • زهرا قربانی
     1400-05-28 1:00 ق.ظ

     بله. بازه زمانیتاریخ هرتصویر با تصویر بعدی حداقل یکماه یا ۲۴ روزه باشه

     پاسخ
 • سلام خانم قربانی عزیز…من با 4تا عکس این مراحلو انجام دادم…طبق گراف که5تا پاره خط هست من باید5تا تداخل نگار یا فولدر توی intf.allداشته باشم…اما فقط یدونه فولدر به شکل صحیح تشکیل شده و یه فولدر هم به اسم (_)تشکیل شده…علتش چی میتونه باشه چطوری حلش کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنیین

  پاسخ
 • زهرا قربانی
  1400-06-15 1:43 ق.ظ

  سلام فایل تب بیسلاین رو چک کنید نام تاریخ تصاویر رو و تغییر بدید به فرمت کوتاه که در پوشه raw هم موجود هست.

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر..این سایت تا اسفند99اوربیت ها رو داره….سایتی میشناسین که اوربیت های امسال رو داشته باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ
 • سلام خانم مهندس وققتون بخیر
  آیا با استفاده از تصاویر ماهواره ای سنتیل میتوان به جابه جایی افقی زمین لغزش رسید؟
  امکانش هست ایمیلی یا پیج اینستاتون در اختیارم بزارین تا با شما در ارتباط باشم
  متاسفانه پایان نامه من به مشکل خورده ممنون میشم ازتون

  پاسخ
 • سلام برای بررسی اینترفروگرامها توی فولدر INTF-ALL و انتخاب اینترفروگرام با کوهرنسی خوب .کدوم فایل رو باید بررسی کنیم.CORR.PDF?یا CORR_LL.PNG?DH یا DISPLAY AMT PDF?

  پاسخ
 • با سلام و وقت بخیر
  خانم مهندس قربانی چرا کتاب پردازش تصاویر راداری با gmtsar شما قابل تهیه نیست؟!

  پاسخ
 • بهشته کاظم زاده
  1401-06-11 10:43 ق.ظ

  سلام
  در مرحله نصبGMTSAR با خطای زیر مواجه میشوم
  bk@bk-virtual-machine:/usr/local$ sudo -i
  [sudo] password for bk:
  root@bk-virtual-machine:~# cd /usr/local
  root@bk-virtual-machine:/usr/local# git clone –branch 6.2 https://github.com/gmtsar/gmtsar GMTSAR
  fatal: destination path ‘GMTSAR’ already exists and is not an empty directory.
  root@bk-virtual-machine:/usr/local# cd GMTSAR
  root@bk-virtual-machine:/usr/local/GMTSAR# autoconf
  root@bk-virtual-machine:/usr/local/GMTSAR# autoupdate
  configure.ac:39: warning: AC_CYGWIN is obsolete: use AC_CANONICAL_HOST and check if $host_os
  matches cygwin
  .
  .
  .
  done
  make[1]: Entering directory ‘/usr/local/GMTSAR/gmtsar’
  Makefile:5: ../config.mk: No such file or directory
  make[1]: * No rule to make target ‘../config.mk’. Stop.
  make[1]: Leaving directory ‘/usr/local/GMTSAR/gmtsar’
  میشه راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • زهرا قربانی
  1401-06-11 3:42 ب.ظ

  بهشته کاضم زاده:

  سلام، مسیر نصب رو به درستی تعریف نکردید و همچنین از فایل orbit با حجم ۵ گیگایایت در مسیر پوشه تعریف شده نیز اطمینان حاصل کنید که در مسیر پوشه دانلود هست و کد دستوری رو در این پوشه اجرا کنید و ببینید در پوشه اربیت ساخته شده در لوکال هم فایلها به دزستی ایجاد شدند یا نه و بعد اقدام به نصبد gmtsar کنید. همچنین از نصب دزست gmt هم اطمینان حاصل بفرمایید.

  پاسخ
 • بهشته کاظم زاده
  1401-06-14 1:53 ب.ظ

  دستور های مربوط به بررسی gmt رو اجرا کردم و خطایی نبود،برای دانلود فایل مداری لینکی که تو ویدئو هست باز نشد و از لینک
  https://topex.ucsd.edu/gmtsar/tar/
  برای دانلود استفاده کردم که حجم همون5.8 هست و البته در قسمت دانلود حجم6.2 هست
  پوشه های مربوط در مسیرorbit ایجاد شدند
  و برای نصب gmtsr ترمینال رو در مسیر local بازمیکنم
  آیا لازم هست کل مراحل نصب رو از ابتدا انجام بدم و آیا باید قسمت های انجام شده رو کامل پاک کنم؟

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1401-06-17 12:19 ق.ظ

   بله. پوشه ایجاده در لوکال رو حذف کنید
   با کد sudo rm -rf file.name
   و مجدد مسیر نصب رو از طریق آموزش در ویدیو دنبال کنید.
   اگر باز نصب نشد عکس از محل لوکال و دستورات در ترمینال رو برام ارسلل کنید.

   پاسخ
 • فاطمه قرائیان
  1401-10-02 6:41 ب.ظ

  باسلام و تشکر.الان که ورژن بالاتر gmtsarاومده طریقه نصبش همینه؟درضمن برای نسخه جدیدکدهای پردازش همین ها هستند که ارسال کردین؟تفاوتی داره روی نسخه جدیدکارکنیم یا واقعا همون نسخه 6هم خوبه؟

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1401-10-03 12:32 ق.ظ

   سلام. بله در ورژن های بالاتر و حتی نسخه های جدیدتر لینوکس ضمن نصب کامپایلرهای g++_4.7 و gcc_4.7 و gfortran_4.7 قابل نصب و همان دستورات اجرایی بوده. در مورد نصب در نسخه لینوکس مانند ۲۱.۰۴ یا ۲۰.۰۴ سوالی بود در خدمت هستم.

   پاسخ
 • فاطمه قرائیان
  1401-11-21 11:49 ق.ظ

  باسلام . وقتی 2تصویر رو پردازش می کنیم برای نمایش جابه جایی ،جابه جایی قائم رو به خوبی نشون میده اما چطوری می تونیم جابه جایی افقی رو مشخص کنیم؟
  آیا در این زمبنه آموزشی دارید که تهیه کنیم؟چون هدف از پردازش 2تصویر بعد از زمین لرزه مشخص کردن میزان جابه جایی افقی ونیز به دنبال آن مشخص کردن جای گسل هست.
  در واقع کارفرما جابه جایی افقی رو می خواد نه عمودی.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1401-11-22 1:41 ق.ظ

   سلام. این جابجایی در راستای خط دید ماهواره هست. جابجایی افقی و عمودی رو می تونید با استفاده از یک رابطه تبدیل خطی و با وجود هر دو مسیر اسندیگ و دیسندینگ محاسبه کنید. در این محصول آموزش داده نشده است.

   پاسخ
 • فاطمه قرائیان
  1401-12-02 9:59 ب.ظ

  عرض سلام وادب.میشه gmtsar دو یا 3ورژن بالاتر ازgmtباشه یا باید فقط یک ورژن باهم متفاوت باشن؟؟
  درضمن برای سهولت پردازش می تونیم نام کدهای اجرایی رو عوض کنیم مثلا بگذاریمcod1 ودر خط فرمان هم از این نام استفاده کنیم؟؟؟

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1401-12-03 12:19 ق.ظ

   سلام بله ممکن هست. کدهارو هم میتونید یه اسکریپت بسازید و مسیرهایی که پردازش بشه و به پوشه مورد نظر وارد بشه رو تعریف کنید. از این طریق هم میشه پردازش کرد. مانند G2S-InSAR که درموردش سرچ کنید نحوه تعریف اسکریپ تا ۸ مرحله اول با جی امتیسار رو نوضیح داده

   پاسخ
 • فاطمه قرائیان
  1401-12-06 12:07 ق.ظ

  از توضیحاتتون بسیار متشکرم وبا کمال شرمندگی یک سوال دیگر هم دارم.چطوری می تونم GMTیا GMTSArرو پاک کنم؟ بایدفولدرشون رو پاک کنم یا مثل ویندوز که از کنترل پنل آن اینستال می کنیم بایداز جایی آن اینستال بکنم یا در ترمینال دستوری
  تایپ کنم؟
  الهی که خیر ببینید که اینقدر خوب وبا حوصله راهنمایی می فرمایید.

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1401-12-06 2:29 ب.ظ

   سلام خواهش می کنم. لطف دارید. با دستور: sudo rm -rf GMTSAR
   برای GMT هم همینطور یا هر برنامه ای که نیاز به حذف شدن داره

   پاسخ
 • فاطمه قرائیان
  1401-12-06 3:15 ب.ظ

  خیلی از لطف و راهنمایی های خوبتون سپاسگزارم.

  پاسخ
 • سلام روزتون به خیر.من به یک مشکل برخورد کردم وقتی داکیومنت بیس لایت تیبل رو میسازه چند تاش ناقصه .آیا راهی هست که دستی درستش کنیم مثل data in?

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1402-06-06 11:31 ق.ظ

   سلام. آیا بازه تصاویری که استفاده می کنید ۱۲ روزه یا ۲۴ روزه هستند یا اینکه از بازه زمانی بلند دوماهه یا چندماهه هم استفاده کردید؟ هرچه از بازه زمانی کوتاهی استفاده کنید تداخل نماهای بیشنری رو میتونید با بیس لاین های زمانی کوتاه وانبوهتری تولید کنید.

   پاسخ
   • ۲۴روزه هستندولی بیس لاین تیبل رو که نمیسازه و در بیس لاین پی اس نقاطی که هرکدام نمایانگر یک تصویر هستند دریک خط مستقیم قرار می گیرند.

    پاسخ
 • یک سوال دیگه هم دارم وقتی مرحله اول رو اجرا میکنم حجم بعضی LEDها ی تولید شده رو صفر میگذاره.مشکل در کجاست؟

  پاسخ
  • زهرا قربانی
   1402-06-06 11:34 ق.ظ

   اجتمالا خطایی در مراحل اجرا و پردازش داشته اید. تصاویر رو با تاریخ فایل های مداری EOF. بررسی کنید مطابق هم باشمد. همچنین بازه زمانی تصاویر کمتر از یک یا دوماه باشد.

   پاسخ
 • سلام خانوم مهندس وقتتون بخیر
  چرا باید تصاویرمون کمتر از ۲۴ روز باشن؟چطور میتونم از تصاویر دوماه یه بار استفاده کنم و ارور بیس لاین نده

  پاسخ
 • زهرا قربانی
  1402-09-08 11:43 ق.ظ

  سلام. هرچه بیسلاین کوتاهتر باشه، تداخل نماها کمتر دچار آشفتگی و کاهش عدم همبستگی میشن. ۱۲ روزه یا ۲۴ روزه یا ماهانه یکبار که در نظر می گیرید منجر به افزایش تداخل نماها در شبکه بیسلاین و متراکم شدن اون میشه. دوماه یکبار برای همه تصاویر، فاصله بیسلاینتون زیاد میشه و آشفتگی تداخل نماها هم بیشتر میشه و دقت کار هم کاهش پیدا میکنه بخصوص در فصلهایی که رشد پوشش گیاهی زیاده یا بارندگی بیشتر و یا فصلهایی که برفی هست و منجر به عدم همبستگی بشه ۲ ماه یکبار نتلیج رو با چالش روبرو میکنه.

  پاسخ
 • آرش فتح الهی
  1402-12-26 1:05 ق.ظ

  سلام و عرض ادب ممنون از اموزش خوبتون خانم دکتر؛ سوالی داشتم ایا این اموزش بر روی اوبونتوی نسخه 23 یا 22 هم قابل اجرا هست یا اینکه حتما باید 16.04 باشه

  پاسخ
  • سلام، قابل احرا هست اما بستگی داره از چه نوع سیستمی استفاده می کنید و کامپایلرهارو هم درست نصب کنید بدون هیچ خطایی در غیر این صورت از ورژن های پایینتر استفاده کنید. خود من رو اوبونتو ۲۰.۰۴ استفاده می کنم

   پاسخ
 • arashf777af@yahoo.ccom
  1403-01-29 4:52 ق.ظ

  سلام وعرض ادب_ خانم مهندس بنده با اوبونتوی 16.04 درمرحله نصب بعضی از کامپایلرها با خطا مواجه شدم یکی از خطاها مربوط میشه به کامپایلر g++-4.7‏ مشکل از چی میتونه باشه؟

  پاسخ
 • سلام احتمالا یکی از پیش نیازها درست نصب نشده یکبار مراحل نصب رو چک کنید نباید خطایی در نصب ایجاد بشه.

  پاسخ
 • arashf777af@yahoo.ccom
  1403-02-23 8:16 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما خانم مهندس؛ سوالی داشتم آیا نیازه که نسخه GMT حتما از نسخه GMTSAR کمتر باشه؟ یا این مورد صرفا برای زمانی بود که آموزش تولید شده و الان فرقی نمیکنه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • سلام، بهتره نسخه جی ام تی پایینتر از نسخه جی امتی سار باشه که در ژئوکد کردن مشکلی پیش نیاد و یا با موارد هشدار در پروسه پردازش مواجه نشین.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up