319 بازدید

اخبار ، مقالات و تحقیقات گروهی را دنبال کنید.

آموزش رایگان نرم افزار ENVI

در ENVI حرفه ای شو 🦾

0 تا 100 مفاهیم سنجش از دور

کاملا رایگان شروع کن 🧩

آموزش رایگان ArcGIS pro

واقعاااااا رایگاااااانه 🤗

آموزش گوگل ارث انجین

شدیدا توصیه شده 🌏

دانلود لندیوز 10 متری ایران و …

به کمک گوگل ارث انجین 🚀

کتاب موتور پردازش مجازی

اولین کتاب آموزش گوگل ارث انجین 📗

طبقه بندی تصاویر ماهواره ای

آشنایی با انواع روش ها 😲

پیش پردازش تصاویر ماهواره ای

هندسی – رادیومتریکی – اتمسفری 🀄

دانلود داده های آلتیمتری

ترازسنجی برای دریاچه ها 🧿

پوشش اراضی 10 متری

تولید شده توسط ESRI 🧐

نمایش سه بعدی در ArcGIS

مدل رقومی ارتفاع 🗻

مطالب پربازدید

در این محصول آموزشی چگونگی ایجاد یک سامانه وب جی آی اس که یکی از زمینه های تحقیقاتی و کاربردی روز دنیاست آموزش داده می­ شود. این سامانه تحت وب با کمک نرم افزار QGIS و با امکاناتی که در این نرم افزار توسعه داده شده می توان در عرض در چند دقیقه بدون اینکه نیاز به دانش و تخصص…

در این محصول آموزشی چگونگی ایجاد یک سامانه وب جی آی اس که یکی از زمینه های تحقیقاتی و کاربردی روز دنیاست آموزش داده می­ شود.

این سامانه تحت وب با کمک نرم افزار QGIS و با امکاناتی که در این نرم افزار توسعه داده شده می توان در عرض در چند دقیقه بدون اینکه نیاز به دانش و تخصص زیادی در زمینه برنامه نویسی داشته باشید یک سامانه وب جی آی اس ساده و کاربردی را طراحی کنید و آن را در سایت سازمان خود به اشتراک گذاشته تا مخاطبان بتوانند از آن برای هر هدفی استفاده کنند.

همچنین می توان خروجی این سامانه وب را بر اساس دو کتابخانه معروف OpenLayers و Leaflet بگیرید.


مشخصات:

 • قیمت:  ۲۸۰ هزار تومان
 • مدرس: صدیقه ترانه
 • تخصص: کارشناس سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی
 • موضوع: ایجاد سامانه WebGIS با نرم افزار QGIS
 • نرم افزار: QGIS
 • نوع آموزش: ویدیویی
 • مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۳ دقیقه
 • داده تمرینی: سورس کدهای سامانه WebGIS
 • پیش نیاز: آشنایی اندک به زبان Html، Css و جاوا اسکریپت

ویدئوی معرفی از زبان مدرس 👇


تهیه آموزش

به منظور تهیه این محصول آموزشی بر روی دکمه زیر 👇 کلیک کرده و بلافاصله پس از پرداخت ویدئوهای آموزشی را دانلود نمایید.


توضیحات:

WebGIS وب جی ای اس چیست؟

وب جی‌آی‌اس ترکیبی از وب و GIS است. وب محدودیت فاصله را در فضای مجازی حذف کرد، و به این ترتیب به مردم این امکان را داد تا با برنامه های GIS در سطح جهانی ارتباط برقرار کنند و تقریباً  بصورت آنی به اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

اطلاعات مکانی تولید شده توسط ارگان ها و سازمان های متعدد محیطی مناسب نیاز دارند که در اختیار کاربران قرار گیرند. تکنولوژی WebGIS یک سیستم اطلاعات مکانی توزیع شده در یک شبکه کامپیوتری است که برای ادغام و انتشار گرافیکی اطلاعات در سیستم www در اینترنت استفاده می شود.

تکنولوژی وب به ما اجازه دسترسی به  منابع عظیمی از داده های مکانی و توصیفی را در کمترین زمان با کمترین هزینه و در هر مکانی بر آورده می سازد. نمایش داده های GIS بر روی اینترنت یک روش موثر برای کار با داده های GIS می باشد. با نرم افزارهای رومیزی GIS، استفاده کننده معمولا نیاز دارد که نرم افزار را بخرد و یاد بگیرد که چگونه از ابزار عمومی نرم افزارهای GIS برای بارگذاری داده ها، ‌تغییر، پرسش و پاسخ و دیگر تحلیل ها استفاده کند. در حالیکه با استفاده از وب جی آی اس می توان در یک مرورگر وب، بدون نیاز به نصب نرم افزارهای GIS،‌ با داده ­ها کار کرد و تحلیل­های مورد نیاز را بکار برد.

مزایای استفاده از WebGIS

۱- دسترسی جهانی: شما می توانید اطلاعات مکانی و جغرافیایی خود را به راحتی درون سازمان خود و یا با مردم در سراسر جهان به اشتراک بگذارید.

۲- اشتراک گذاری با تعداد کاربران زیاد: می توانید برنامه خود را با ده ها یا حتی میلیون ها کاربر با پشتیبانی از فناوری Cloud به اشتراک بگذارید.

۳- هزینه کم: هزینه ساخت یک برنامه WebGIS معمولاً ارزانتر از استفاده از GIS تحت دسکتاپ که نیازمند نصب و اجراست می باشد.

۴- قابلیت اجرا در پلتفرم‌های مختلف(Cross_Platform) : برنامه‌های وب جی‌آی‌اس، به ویژه برنامه هایی که با JavaScript ساخته شده اند، می‌توانند در مرورگرهای تحت دسکتاپ و موبایل که دارای طیف گسترده ای از سیستم عامل هاست) از جمله ویندوز، Mac OS ،Linux  ،iOS ، Android و  … اجرا شوند.

۵- استفاده آسان: برنامه های وب جی‌آی‌اس معمولاً سادگی و راحتی را در طراحی خود دارند. بنابراین، کاربران عادی می‌توانند بدون داشتن دانش قبلی از این برنامه ها استفاده کنند.

۶- نگهداری آسان: کاربران وب می توانند هر بار که به یک برنامه وب دسترسی پیدا می کنند از جدیدترین برنامه و به روزرسانی داده ها بهره مند شوند. مدیر وب مجبور نیست همه مشتری ها را بطور جداگانه به روز کند.

WebGIS الگویی برای ارائه قابلیت‌های GIS ارائه می دهد و به کلیه اعضای یک سازمان امکان می‌دهد تا به راحتی دسترسی آسانی به اطلاعات جغرافیایی در یک محیط مشترک داشته باشند. متخصصان GIS که بر روی دسکتاپ کار می کنند نیز اطلاعات را در WebGIS ایجاد کرده و به اشتراک میگذارند و آن را برای طیف مختلفی از کاربران و سازمان ها قرار می­ دهند.

کاربرد WebGIS

GIS علمی درباره مکان­هاست. این اصطلاح دو معنی دارد. یک معنی این است که GIS به عنوان پایه علمی فناوریGIS ، یک علم مستقل است و  معنای دیگر این است که از GIS به عنوان ابزاری مؤثر برای کشف اکتشافات علمی استفاده می ­شود.

هم اکنون علوم مکانی به عنوان نیرویی برای حل مشکلات و درک جهان ما شناخته شده است. WebGIS، علوم را به یک مقیاس کاملاً جدید منتقل کرده و نحوه‌ی به اشتراک‌گذاری و تبادل و تفکر عمیقتری نسبت به داده ها ایجاد کرده است.

WebGIS، علوم جی‌آی‌اسی را به دفاتر کار و منازل شخصی منتقل می­کند و این فناوری را در اختیار میلیون­ ها نفر قرار می دهد. این ابزار ارزش عظیمی را برای دولت، کسب و کارها، علوم مختلف و زندگی روزمره به همراه دارد.  به تازگی، آگاهی از اهمیت مکان و علوم مکانی بیشتر شده است و مفهوم WebGIS در بسیاری از سازمان ها و در بین عموم مردم در حال استفاده فراگیر است.

کاربرد WebGIS برای دولت­ها: WebGIS یک راه مناسب برای به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به خدمات عمومی، یک ابزار جذاب برای تشویق مشارکت عمومی و چارچوبی قدرتمند برای حمایت از تصمیم گیری‌ها ارائه می دهد.

برای تجارت و کسب و کارها: WebGIS به ایجاد مدل­های جدید تجاری و اصلاح مدل­های موجود کمک می کند. این کار، قدرت تبلیغات مبتنی بر موقعیت مکانی، آنالیز روند کسب و کار و تولید اطلاعات جغرافیایی داوطلبانه توسط مردم را افزایش می دهد و به این طریق درآمد مستقیم و غیر مستقیمی در پی دارد.

برای علوم مختلف: WebGIS زمینه‌های تحقیقاتی جدیدی ایجاد می کند و راه‌های تحقیقاتی موجود را مجدداً تجدید می کند.

در زندگی روزمره: WebGIS به افراد کمک می کند تا تصمیم بگیرند که کجا غذا بخورند، کجا اقامت داشته باشند، کجا خرید کنند و چطور از یک نقطه به نقطه دیگر برسند.


عناوین آموزشی

مهم ترین عناوین آموزشی عبارت اند از:

 • اضافه کردن لایه­ ها و انجام تنظیمات مربوط به نحوه نمایش لایه ­ها در محیط وب
 • نحوه افزودن نقشه ­های مختلف مانندBing ، OpenStreetMap، تصاویر ماهواره ­ای گوگل ارث و . . . به عنوان پس زمینه نقشه تحت وب
 • افزودن مواردی همچون خط کش (جهت اندازه گیری فواصل و مساحت بر روی نقشه)، مقیاس نقشه، مختصات طول و عرض جغرافیایی، امکان جستجو و گزینه های بزرگنمایی و کوچک نمائی
 • نمایش تصاویر و عکسها روی نقشه تحت وب در موقعیت مکانی که قرار دارند
 • افزودن صفحه عنوان و تصاویر یا لوگو برای صفحه وب
 • ساخت نقشه تحت وب و نمایش آن در مرورگر اینترنتی


تهیه آموزش

به منظور تهیه این محصول آموزشی بر روی دکمه 👇 زیر کلیک کرده و بلافاصله پس از پرداخت ویدئوهای آموزشی را دانلود نمایید.


 

نوشته های مرتبط :

آموزش های رایگان پیشنهادی :

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آموزش ساخت WebGIS بر اساس QGIS که در سایتتون قرار دادین، نهایتا سامانه را به صورت لوکال هاست پابلیش میکنید یا در اینترنت؟؟؟ چون در فیلم معرفی آموزش به نظر می رسید که به صورت لوکال هاست هست.

  پاسخ
  • صدیقه ترانه
   ۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۹:۳۸ ب٫ظ

   سلام، بله به صورت لوکال هاست هست. برای اینکه در اینترنت پابلیش بشه باس یه دامین از سایت داشته باشین تا اون اطلاعات رو برای کاربران به اشتراک گذاشته بشه.

   پاسخ
 • سلام وقت به خیر. در webgis ارایه شده، امکان افزودن دکمه های جدید برای انجام تحلیل های جدید هم هست؟ مثلا ساخت دکمه ای که با فشردن اون، دو لایه با هم merge بشه؟

  پاسخ
  • صدیقه ترانه
   ۱۴۰۱-۰۳-۲۱ ۸:۰۵ ق٫ظ

   سلام وقتتون بخیر، شما هر ویرایشی ک بخواین میتونید روی خروجی اون سورس کدها انجام بدین. چیزی جدیدی اضافه کنید یا حذف کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست