محصولات دانلودی

کتاب A Python Primer for ArcGIS به همراه Workbook

نوشته شده توسط احمد نجفی

کتاب A Python Primer for ArcGIS یکی از دیگر کتاب های ارزشمند در حوزه آموزش Python جهت به کارگیری در حوزه های مکانی و کار با داده های مکانی به خصوص در نرم افزار ArcGIS می باشد. پیش از این نیز دو کتاب خوب در حوزه برنامه نویسی Python  در محیط ArcGIS خدمت شما معرفی کرده بودیم، کتاب GIS Tutorial for python scripting و دیگری هم کتاب Python Scripting for ArcGIS.

کتاب حاضر با عنوان A Python Primer for ArcGIS  که در دو جلد و در سال 2015 بازنگری و منتشر شده است، مبتنی بر تمرین های عملی و کاربردی برای یادگیری سریع و عملیاتی Python در نرم افزار ArcGIS می باشد. نویسنده کتاب آقای Nathan Jennings  یک متخصص GIS/IT می باشد که پروژه های عملی متعددی در زمینه های مکانی، سنجش از دور، فتوگرامتری، و سایر علوم مکانی به انجام رسانده است. این ویژگی خاص نویسنده، باعث شده است با کتابی ویژه که بر انجام پروژه های عملی تاکید خاصی دارد روبه رو باشیم، از این روست که کتاب علاوه بر یک جلد آموزشی دارای یک Workbook قوی نیز هست که تمرینات و پروژه های متعدد را دربر دارد. نویسنده کتاب به خوبی به این جمله خود، در سرتاسر کتاب پایبند بوده است که :

 “We can teach you to do this, even if you don’t know Python or how to write code”

Prim03

این کتاب در ویرایش اول با استقبال زیادی مواجه نشد، اما نویسنده با یک بازنگری بسیار ارزشمند و اضافه کردن کتاب کار Workbook به همراه تمرینات عملی متعدد، ویرایش جدیدی را در سال 2015 منتشر کرد که با استقبال بسیار بالای مخاطبان روبه رو شده است. Rate بالای کتاب در سایت آمازون گواهی بر این مدعاست.

هر دو کتاب به همراه هم و در غالب فرمت PDF و به ترتیب در 140 و 297 صفحه از طریق وب سایت در اختیار شما قرار می گیرد.

فهرست مطالب به شرح زیر:

Chapter 1 معرفی زبان برنامه نویسی Python
Chapter 2 مقدمه ای بر ModelBuilder
Chapter 3 معرفی بعضی از موارد ضروری در Python
Chapter 4 نوشتن اولین GeoProcessioning
Chapter 5 مقدمه ای بر ایجاد و استفاده از Query ها
Chapter 6 تمرکز بر  cursors
Chapter 7 به کارگیری و به دست آوردن اطلاعات پیرامون data sets
Chapter 8 بحثی پیرامون  handling errors
Chapter 9معرفی  ArcGIS mapping module

Prim02Prim01

 

دیدگاهتان را بنویسید