فیلم مسترکلاس آموزش مقدماتی و پیشرفته مدیریت اطلاعات و استنادهای علمی با نرم افزار Endnote 8

135 بازدید

اخبار ، مقالات و تحقیقات گروهی را دنبال کنید.

آموزش رایگان نرم افزار ENVI

در ENVI حرفه ای شو 🦾

0 تا 100 مفاهیم سنجش از دور

کاملا رایگان شروع کن 🧩

آموزش رایگان ArcGIS pro

واقعاااااا رایگاااااانه 🤗

آموزش گوگل ارث انجین

شدیدا توصیه شده 🌏

دانلود لندیوز 10 متری ایران و …

به کمک گوگل ارث انجین 🚀

کتاب موتور پردازش مجازی

اولین کتاب آموزش گوگل ارث انجین 📗

طبقه بندی تصاویر ماهواره ای

آشنایی با انواع روش ها 😲

پیش پردازش تصاویر ماهواره ای

هندسی – رادیومتریکی – اتمسفری 🀄

دانلود داده های آلتیمتری

ترازسنجی برای دریاچه ها 🧿

پوشش اراضی 10 متری

تولید شده توسط ESRI 🧐

نمایش سه بعدی در ArcGIS

مدل رقومی ارتفاع 🗻

مطالب پربازدید

این آموزش در ارتباط با آموزش مدیریت اطلاعات و استنادهای علمی با نرم افزار End note 8 به­عنوان یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای مدیریت منابع در نگارش متون علمی می­باشد. مباحث این آموزش شامل :آشنایی با نرم افزار پایگاه های اطلاعاتی، آشنایی با مقالات در ژورنال های مختلف، آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی، آشنایی با محیط نرم افزار، واردکردن منابع…

این آموزش در ارتباط با آموزش مدیریت اطلاعات و استنادهای علمی با نرم افزار End note 8 به­عنوان یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای مدیریت منابع در نگارش متون علمی می­باشد.

مباحث این آموزش شامل :آشنایی با نرم افزار پایگاه های اطلاعاتی، آشنایی با مقالات در ژورنال های مختلف، آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی، آشنایی با محیط نرم افزار، واردکردن منابع به صورت دستی و استفاده از پایگاه های اطلاعاتی، تعریف منابع به صورت دستی و فراخوانی منابع از پایگاه های اطلاعاتی در کتابخانه، وارد کردن منابع و ارجاع آن ها در متون علمی، ارجاع منابع با استفاده از نرم افزار EndNote در متن و انتهای متن، آشنایی با سبک های نگارشی مختلف، آشنایی با سبک های موجود در نرم افزار EndNote و کاربرد آن ها، ویرایش و ساختن سبک جدید نگارشی در نرم افزارEndnote،آشنایی با سبک های نگارشی در ژورنال های داخلی و خارجی، ایجاد سبک نگارشی ژورنال‌های مختلف می باشد.


ویژگی های آموزش:

 • مدرس: سیمین معرفت
 • تخصص: مهندسی منابع طبیعی
 • موضوع: آموزش مقدماتی مدیریت اطلاعات و استنادهای علمی با نرم افزار End note 8
 • نرم افزار: End Note 8
 • فرمت آموزش: ویدئو
 • مدت زمان: 75 دقیقه
 • مخاطب: دانشجویان تحصیلات تکمیلی تمامی رشته ها، پژوهشگران و نویسندگان
 • پیش نیاز: آشنایی با انواع نگارش متون علمی

چطور تهیه کنم؟

برای تهیه بر روی دکمه زیر کلیک کنید:


معرفی مدرس

 • سیمین معرفت
 • دانشجوی دکتری تخصصی رشته مهندسی منابع طبیعی گرایش مدیریت جنگل از دانشگاه ارومیه
 • دارنده مدرک کارشناسی مهندسی منابع طبیعی – جنگلداری از دانشگاه تبریز
 • دارنده مدرک کارشناسی ارشد مهندسی منابع طبیعی – جنگلداری از دانشگاه ارومیه
 • هم اکنون دانشجوی دکتری تخصصی مدیریت جنگل در دانشگاه ارومیه

عناوین آموزشی

عناوین آموزشی به شرح زیر است:

 • بخش اول: آموزش نصب نرم افزار
 • بخش دوم: مقدمه ای بر نرم افزار (اصطلاحات پر کاربرد، معرفی نرم افزار اندنوت، آشنایی با محیط نرم افزار)
 • بخش سوم: وارد کردن منابع نرم افزار (به صورت دستی، به صورت فراخوانی از پایگاه های اطلاعاتی)
 • بخش چهارم: استفاده از اندنوت در حال نوشتن مقاله

 


معرفی نرم افزار

نرم افزار اندنوت محصول شرکت تامسون رویترز است که به عنوان پایگاهی جهت ذخیره و سازماندهی منابع مورد استفاده در نوشتن مقالات، پایان نامه ها و کتاب­ ها، که به ­عنوان یکی از بهترین و جامع ترین نرم افزارهای مدیریت اطلاعات و استناد در روند پژوهش است که در جهت سهولت کار پژوهشگران عرضه شده است.

با توجه به اینکه امروزه مدیریت اطلاعات علمی برای پژوهشگران حوزه های مختلف یک دغدغه شده است، کمک بسیار موثر و چشمگیری به پژوهشگران و نویسندگان مقالات علمی در زمینه مدیریت مستندات، نوشتن مقالات علمی و نشر مقاله بر اساس استانداردهای مختلف ناشرین بین المللی می نماید. این نرم افزار می تواند با ارائه انواع فرمت های پذیرفته شده بین المللی استناد نویسی کمک شایانی هم به پژوهشگران و هم به اعضای هیات تحریریه مجلات علمی برای پذیرش مقالات کند.


کاربرد

اهمیت این آموزش برای سازماندهی و مدیریت اطلاعات طراحی شده است. علاوه بر این، یک ابزار جستجوی پیوسته است که با استفاده از آن میتوان پایگاه های کتابشناختی پیوسته را جستجو و منابع را مستقیماً به کتابخانه آن وارد کرد. با استفاده از این ابزار میتوان کتابخانه شخصی ساخته و نتایج جستجوها را برای همیشه در آن ذخیره کرد. نرم افزار اندنوت ابزاری برای ایجاد کتابخانه شخصی نیز هست.

با استفاده از این ابزار می توان همزمان با نوشتن متن علمی استناد کرد. امکان ذخیره منابع یک بار برای همیشه، داشتن جستوجوگر داخلی، پشتیبانی از سبک های نگارشی مختلف، امکان ورود منابع به صورت دستی و انتقال از پایگاه های اطلاعاتی از دیگر مزایای این نرم افزار می باشد. همچنین، با کمک این نرم افزار میتوان با كمك اين نرم افزار ميتوان: پوشه ای الكترونيكی از يادداشت هاي تحقيق خود ایجاد کرد.

استنادهاي مقالات خود را در قالبی دلخواه و يكسان مرتب كرد، در ميان منابع پژوهشی خود به راحتي به جستجو پرداخت، تصاوير، جداول، نمودارها، و متن مقالات مورد نياز خود را ذخيره كرد، اطلاعات يادداشت هاي هر فيش الكترونيكي را به راحتي كم و زياد كرد و اینکه هنگام با نوشتن مقاله، استنادها را با هر شيوه ي دلخواه به متن اضافه كرد. البته نرم افزارهای مختلفی جهت تسهیل در مدیریت متون و مدیریت منابع وجود دارد که به پژوهشگران کمک می کند با ایجاد یک بانک اطلاعاتی از مقالات، به راحتی پژوهش خود را انجام دهند.

در این بین، با توجه به مزایایی که این نرم افزار نسبت به سایر نرم افزارهای مشابه نظیر مندلی، زترا و … دارد، یادگیری و استفاده از این نرم افزار توصیه می­ شود.

مخاطبان این وبینار آموزشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی تمامی رشته ها و گرایش ها، همچنین پژوهشگران و نویسندگان هستند. از سوی دیگر سعی ما بر آن خواهد بود تا با ساده ترین زبان، مطالب به گونه ای ارائه شود که حتی بدون داشتن پیش زمینه قبلی، قابل استفاده باشد.


چطور تهیه کنم؟

برای تهیه بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

نوشته های مرتبط :

آموزش های رایگان پیشنهادی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up