سنجش از دور راداری کتاب فارسی

معرفی کتاب پردازش تصاویر راداری با نرم افزارهای GMTSAR و SNAP

معرفی کتاب پردازش تصاویر راداری با نرم افزارهای GMTSAR و SNAP
احمد نجفی
نوشته شده توسط احمد نجفی

کتاب پردازش تصاویر راداری با نرم افزارهای GMTSAR و SNAP به قلم سیاوش شامی و زهرا قربانی، به آموزش چگونگی پردازش تصاویر راداری با استفاده از این نرم‌افزارها و رفع نقطه ضعف بسته نرم‌افزاری StaMPS پرداخته است.

نرم‌افزارهای SNAP و GMTSAR به دلیل متن باز و رایگان بودن از نرم‌افزارهای مهم پردازش تصاویر راداری به شمار می‌روند. نرم‌افزارهای متن باز، قابلیت توسعه‌پذیری دارند و دارای انعطاف بیشتری نسبت به سایر نرم‌افزارها هستند. این نرم‌افزارها دارای سرعت خوبی در پردازش تصاویر راداری بوده و در کارهای پژوهشی نیز قابل استناد هستند.

ساختار فصول کتاب پردازش تصاویر راداری با نرم افزارهای GMTSAR و SNAP (Processing radar images using GMTSAR and SNAP) به این ترتیب است که در فصل اول نحوه نصب نرم‌افزارهای SNAP و GMTSAR و کلیه نرم‌افزارهای جانبی برای پردازش تصاویر راداری در سیستم عامل Linux نسخه Ubuntu آموزش داده شده و در فصل دوم نحوه دانلود تصاویر ماهواره راداری SENTINEL بیان شده است.

در فصل سوم از این کتاب، پردازش تصاویر راداری با نرم‌افزار GMTSAR و نحوه خروجی پردازش‌ها برای انجام سری زمانی، خط مبنای کوتاه در نرم‌افزار StaMPS آموزش داده شده است. همچنین در فصل چهارم و پایانی این کتاب، پردازش تصاویر راداری با نرم‌افزار SNAP و نحوه خروجی پردازش‌ها برای انجام سری زمانی پراکنش‌گرهای دائمی در نرم‌افزار StaMPS آموزش داده شده است.


مشخصات کتاب:

  • نویسنده: مهندس سیاوش شامی – مهندس زهرا قربانی
  • سال انتشار: ۱۳۹۸
  • انتشارات: آموزشی تالیفی ارشدان
  • موضوع: سنجش از دور راداری

فهرست مطالب

فصل اول: راهنمای نصب نرم‌افزارهای GMTSAR و SNAP
فصل دوم: راهنمای دانلود تصاویر ماهواره SENTINEL-1A
فصل سوم: پردازش تصاویر راداری با نرم‌افزار GMTSAR
فصل چهارم: پردازش تصاویر راداری با نرم‌افزار SNAP
مراجع


چطور تهیه کتاب را تهیه کنم؟

برای تهیه کتاب به صورت الکترونیکی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

لطفا کلیک کنید


 

3 دیدگاه

  • سلام
    ببخشید از اونجایی که Gmtsar نرم افزار رایگانی نیست چطور میتونیم این نرم افزار رو داشته باشیم. شما فایل دانلودی رو دارین.
    مرسی

  • این نرم افزار رایگان هست و قابل نصب. در خود کتاب نحوه نصبش آموزش داده شده. در صورت تغییر نسخه میشه فایل نصب با نسخه نهایی رو هم دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

اگر تمایل به تدریس و تولید آموزش و کسب درآمد دارید لطفا بر روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم را پر کنیدپر کردن فرم همکاری در تهیه ویدئوهای آموزشی
+ +