کتاب فارسی محصولات دانلودی

کتاب پردازش تصاویر ماهواره ای با Erdas Imagine

احمد نجفی
نوشته شده توسط احمد نجفی

امروزه با گسترش روزافزون علم و تکنولوژی و ارتباط و پیوستگی تنگاتنگ شاخه‌های مختلف علمی به یکدیگر، هیچ شاخه علمی نیست که در مسیر رشد خود بی‌نیاز از سایر گرایشها باشد. این موضوع باعث شده که تکنولوژی و تکنیکهای پیشرفته روز، در علوم مختلف تأثیر بسزایی بگذارد. در این میان رشته زمین‌شناسی و علوم وابسته به آن با توجه به رشد سریع آن، از این تکنولوژی بی‌نصیب نبوده و این نیاز بویژه در مطالعات و بررسیهای دورسنجی بسیار محسوس می‌باشد.

از طرف دیگر با توجه به گسترش روزافزون علاقه‌مندان به علم دورسنجی و همچنین نیاز علمی دانشگاه‌ها و سایر مؤسسات و آموزشگاه‌ها به استفاده از منابع جدید و پیشرفتهای علمی دنیا، علی رغم منابع مختلفی که در دسترس علاقه‌مندان می‌باشد باز هم به دلیل رشد سریع و تکنیکی دورسنجی، نیاز و کمبودهایی در این خصوص احساس می‌شود به همین خاطر کتاب حاضر به رشته تحریر درآمده است.

در این کتاب که به بررسی دورسنجی و پردازش تصاویر ماهواره‌ای می‌پردازد، تأکید بر استفاده از نرم افزار ERDAS IMAGINE که از نرم‌افزارهای پرکاربرد در زمینه پردازش تصاویر ماهواره‌ای می‌باشد، بوده است. کتاب حاضر، که در ۸ فصل تنظیم گردیده با نگارشی روان و قابل فهم نوشته شده و تأکید بر آن بوده که بصورت کاملاً عملی و کاربردی تنظیم گردد. از طرفی برای دسترسی آسان خوانندگان محترم کتاب، یک لوح فشرده که دربرگیرنده نرم افزار مربوطه همراه با نرم افزارهای کمکی زمین‌شناسی و دورسنجی است، به همراه کتاب ارائه شده است که می‌تواند کمک بسیار خوبی برای یادگیری هر چه بهتر و عمیق‌تر مطالب کتاب باشد.

بدون شک این مجموعه علمی با وجود سعی و تلاش فراوانی که شده خالی از ایراد و نقص نیست و تلاش نویسندگان بر این است که در ویرایشهای بعدی کتاب ، هر چه بیشتر بر کیفیت و محتوای کتاب افزوده گردد.


مشخصات کتاب:

نویسندگان: علیرضا نصیری – رضا شریفیان عطار

تعداد صفحه: ۴۵۶

سال نشر: سال ۱۳۹۱

فرمت: PDF

شامل داده های تمرینی

نرم افزار آموزش داده شده که نسخه ۸٫۷ می باشد از طریق سایت های مختلف قابل دانلود است و در این بسته موجود نیست

دانلود کتاب پس از سفارش


برای معرفی کامل کتاب فایل زیر را دانلود کنید:

این کتاب در ماهنامه علوم و فنون تحت عنوان «چگونه تصاویر ماهواره ای را پردازش کنیم؟» معرفی شده است.

معرفی کامل کتاب در ماهنامه علوم و فنون


   

دیدگاهتان را بنویسید

آغاز فروش ویژه نخستین کتاب آموزش سامانه گوگل ارث انجین - تا 10 خردادلطفا کلیک کنید
+ +