1,148 بازدید

اخبار ، مقالات و تحقیقات گروهی را دنبال کنید.

آموزش رایگان نرم افزار ENVI

در ENVI حرفه ای شو 🦾

0 تا 100 مفاهیم سنجش از دور

کاملا رایگان شروع کن 🧩

آموزش رایگان ArcGIS pro

واقعاااااا رایگاااااانه 🤗

آموزش گوگل ارث انجین

شدیدا توصیه شده 🌏

دانلود لندیوز 10 متری ایران و …

به کمک گوگل ارث انجین 🚀

کتاب موتور پردازش مجازی

اولین کتاب آموزش گوگل ارث انجین 📗

طبقه بندی تصاویر ماهواره ای

آشنایی با انواع روش ها 😲

پیش پردازش تصاویر ماهواره ای

هندسی – رادیومتریکی – اتمسفری 🀄

دانلود داده های آلتیمتری

ترازسنجی برای دریاچه ها 🧿

پوشش اراضی 10 متری

تولید شده توسط ESRI 🧐

نمایش سه بعدی در ArcGIS

مدل رقومی ارتفاع 🗻

مطالب پربازدید

زمانی که شما به قطب شمال فکر می کنید چه چیزی به ذهن تان می رسد؟ یخ؟ خرس های قطبی؟ تغییر آب و هوا؟ این افکار تا زمانی بودند که تصویری واضح تر از قطب شمال به در دسترس نبود،برای این منظور باید از چه چیزهایی در قطب شمال نقشه برداری کنیم؟! مرزهای جغرافیایی،تغییرآب و هوا،محیط زیست،زمین شناسی،مسیرهای تجارت اکتشاف…

زمانی که شما به قطب شمال فکر می کنید چه چیزی به ذهن تان می رسد؟ یخ؟ خرس های قطبی؟ تغییر آب و هوا؟

این افکار تا زمانی بودند که تصویری واضح تر از قطب شمال به در دسترس نبود،برای این منظور باید از چه چیزهایی در قطب شمال نقشه برداری کنیم؟! مرزهای جغرافیایی،تغییرآب و هوا،محیط زیست،زمین شناسی،مسیرهای تجارت اکتشاف نفت محیط زیست طبیعی و حتی تحقیقاتی که در شمال 60درجه در حال وقوع است.

images(5)

نقشه یکی از اشکال موثر از ارتباطات توسعه یافته است.درواقع نقشه  ترسیم قلمرو،ارتباط افکار و…است.به همین دلیل نقشه های قطبی بهترین مکان برای شروع یادگیری در مورد قطب شمال است.

درنروژ Ark GIS در واقع مخفف arktisk geografisk information system صندوق جهانی ارائه حیات وحش ارائه webmap به قطب شمال، سهام داران، تصمیم گیرندگان و عموم مردم…

مرزها:

مناطق اقتصادی منحصر به فرد، کانادا،نروژ، روسیه، دانمارک از طریق گرینلند و ایالات متحده از طریق آلاسکا به مجاور اقتصادی خود وسواحل محدود است.

فعالیت انسانی:

مسیرهای حمل و نقل؛با استفاده از سیستم خودکار شناسایی مبتنی بر ماهواره AIS مشاهده شده است. نفت و گاز، چاه اکتشاف و تولید مورد استفاده برای بازیابی نفت زیر زمینی.

اقیانوس شناسی فیزیکی:

عمق سنجی نشان می دهد عمق زیر آب از کف اقیانوس توسط شبکهSRTM30 PLUS با تقریب 1کیلومتر قدرت تفکیک پذیری شبکه است.

 

images(2)

ARMAP: Artic research mapping applicationنرم افزار توسعه یافته ای که با پشتیبانی از علم قطبی با نمایش طرح های پژوهشی، نشان دادن داده های موجود و بررسی تحقیقات ممکن است.

پروژه ها از بیولوژیکی، زمین شناسی، هواشناسی یخچالهای طبیعی و خطوط درختان میتواند نمایش داده شود.نقشه های قطب شمال آهنگ های کشتی، تجهیزات پزشکی و ایستگاه های قطب شمال در دسترس مرجع می باشد. کاربران می توانند در زمینه های مورد علاقه پیمایش و کاوش طرح های پژوهشی براساس مکان، سال،برنامه بودجه، کلمات کلیدی و دیگر متغیرها دسترسی پیدا کنند.

نقشه اقیانوس منجمدشمالی در اکتبر 1971 نشنال ژئوگرافیک ظاهر شد.جزئیات فوق العاده ای از جمله زمین زیر دریایی به عنوان فلات قاره، دشت بسیار عمیق، پشته و مناطق شکستگی را دارا است.

نوشته های مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up