محصولات دانلودی

آموزش آمار در علوم زمین – آموزش مبانی آمار در علوم زمین و زمین شناسی

آمار در علوم زمین
احمد نجفی
نوشته شده توسط احمد نجفی

امروزه دانستن آمار در علوم زمین و کار با داده های آماری، یکی از بایدهای متخصصین رشته های علوم زمین و زمین شناسی است و یک مزیت محسوب می شود.

این محصول آموزشی شامل فیلم های آموزشی به همراه کتاب مبانی آمار کلاسیک در زمین شناسی است که به تازگی منتشر شده است.

کتاب مبانی آمار کلاسیک در زمین شناسی و فیلم های آموزشی مربوط به آن که پیش رو دارید، منبعی مناسب و کاربردی در مورد آمار و روش آماری در علوم زمین شناسی و گرایش وابسته به آنها است که این خلاء را پر کرده است.

مشکلی که در واقع طی سالهای اخیر برای بسیاری از دانشجویان علوم زمین مطرح بود، نبود یک منبع مناسب جهت تجزیه و تحلیل داده ها و تفسیر مناسب آنها بود که بتواند روش های آماری مورد استفاده در گرایش های زمین شناسی جهت مطالعه زمین را به خوبی توضیح داده و از آنها در این زمینه استفاده کند.

آموزش آمار در علوم زمین

آموزش آمار در علوم زمین

با در نظر گرفتن این کمبود آموزش حاضر به همراه کتاب که به مبانی آمار کلاسیک در زمین شناسی می پردازد به توضیح تمامی مواردی پرداخته که دانشجویان و سایر علاقه مندان علوم زمین جهت بررسی و انجام پروژه‌های تحقیقاتی پایان نامه های تحصیلی برای تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده نیاز دارند.

نگارش کتاب، کاملا ساده و کاربردی است و به یکی از پر کاربردترین نرم افزارهای آماری یعنی spss می پردازد که تمام مراحل کار، با تصاویر گویا و کامل توضیح داده شده و  جهت فهم بهتر مطالب کتاب، فیلم های آموزشی تهیه شده است.

مزایای آموزش مبانی و آمار کلاسیک در زمین شناسی شامل ویدئوهای آموزشی و کتاب:

  • شامل مباحث تئوری و مباحث عملی
  • شامل مثال های کاربردی و واقعی
  • کسب توانایی های انجام پروژه های واقعی
  • شناسایی آزمون های آماری در علم آمار
  • استفاده از یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای آماری (SPSS) و انجام آزمون ها
  • پوشش گرایش های مختلف علوم زمین

با توجه به اینکه دانشجویان زمین شناسی و  گرایش های وابسته به آن مثل سنجش از دور، فرصت کافی برای مطالعه دقیق علم آمار ندارند و انجام این کار برای آنها مشکل است استفاده از منابع کافی و لازم جهت مطالعه از اهمیت زیادی برخوردار است


توضیح فهرست مطالب کتاب الکترونیکی همراه آموزش:

در فصل اول، به بیان کلیات موضوع پرداخته شده و معرفی کلی و اجمالی نرم افزار SPSS مطرح می‌گردد و همچنین انواع داده‌ها و اطلاعات معرفی می‌گردد.

فصل دوم با توضیحات کاملی در خصوص آمار توصیفی شروع می‌شود و شاخص‌های مرکزی، شاخص‌های پراکندگی جامعه، توزیع طبیعی (نرمال)، آزمون‌های آماری، توزیع فراوانی، آماره‌های توصیفی، آماره‌های اکتشافی، نرمال‌کردن و در نهایت رابطه بین شاخص کمی و کیفی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

فصل سوم به توزیع t استیودنت پرداخته و در آن آزمون تی به تفصیل توضیح داده می‌شود.

در فصل چهارم به موضوع همبستگی و رگرسیون پرداخته می‌شود. در این فصل عناوینی همچون ضریب همبستگی، انواع همبستگی، رگرسیون و انواع آن مطرح شده و توضیح داده می‌شود.

در فصل پنجم به آزمون واریانس پرداخته می‌شود.

فصل ششم که فصل پایانی این کتاب است به بحث در مورد انواع نمودارها پرداخته و توضیحات مفصل و جامعی را در این خصوص ارائه می‌دهد. در انتها برای کامل‌تر شدن محتوای کتاب و همچنین رفع نیاز دانشجویان محترم، ضمایمی مفید نیز آورده شده است.

"<yoastmark


ویدئوی معرفی


ویژگی های محصول آموزشی:

شامل آموزش ویدئویی همراه با کتاب الکترونیکی به فرمت PDF

مدرس: علیرضا نصیری خانقاه (کارشناسی ارشد سنجش از دور زمین شناختی)

فرمت ویدئو: mp4

فرمت کتاب همراه: پی دی اف

مدت زمان آموزش ویدئویی: ۱۰۰ دقیقه

حجم فایل قابل دانلود: ۳۶۰ مگابایت

دانلود بلافاصه پس از پرداخت

   

دیدگاهتان را بنویسید

آغاز فروش ویژه نخستین کتاب آموزش سامانه گوگل ارث انجین - تا 10 خردادلطفا کلیک کنید
+ +