نرم افزار تخصصی پردازش تصاویر ماهواره ای سری sentinel – نرم افزار SNAP

676 بازدید

اخبار ، مقالات و تحقیقات گروهی را دنبال کنید.

آموزش رایگان نرم افزار ENVI

در ENVI حرفه ای شو 🦾

0 تا 100 مفاهیم سنجش از دور

کاملا رایگان شروع کن 🧩

آموزش رایگان ArcGIS pro

واقعاااااا رایگاااااانه 🤗

آموزش گوگل ارث انجین

شدیدا توصیه شده 🌏

دانلود لندیوز 10 متری ایران و …

به کمک گوگل ارث انجین 🚀

کتاب موتور پردازش مجازی

اولین کتاب آموزش گوگل ارث انجین 📗

طبقه بندی تصاویر ماهواره ای

آشنایی با انواع روش ها 😲

پیش پردازش تصاویر ماهواره ای

هندسی – رادیومتریکی – اتمسفری 🀄

دانلود داده های آلتیمتری

ترازسنجی برای دریاچه ها 🧿

پوشش اراضی 10 متری

تولید شده توسط ESRI 🧐

نمایش سه بعدی در ArcGIS

مدل رقومی ارتفاع 🗻

مطالب پربازدید

نرم افزار SNAP چیست؟ نرم افزار SNAP مخفف عبارت Sentinels Application Platforms به عنوان یک نرم افزار متن باز برای پردازش داده های ماهواره ای سری سنتینل است. این نرم افزار متن باز که توسط سازمان فضایی اتحادیه اروپا طراحی شده است بصورت کاربردی و موثری قابلیت اجرای انواع پردازش های تخصصی ماهواره های سری سنتینل به همراه داده های…

نرم افزار SNAP چیست؟

نرم افزار SNAP مخفف عبارت Sentinels Application Platforms به عنوان یک نرم افزار متن باز برای پردازش داده های ماهواره ای سری سنتینل است. این نرم افزار متن باز که توسط سازمان فضایی اتحادیه اروپا طراحی شده است بصورت کاربردی و موثری قابلیت اجرای انواع پردازش های تخصصی ماهواره های سری سنتینل به همراه داده های راداری را فراهم آورده است.


داده های نرم افزار SNAP!

با استفاده از این نرم افزار، انواع داده های ماهواره ای اروپایی مانند ماهواره های سری سنتینل و پروبا قابل پردازش است. مهم ترین مزیت این نرم افزار آن است که اگر شما بخواهید از داده های راداری استفاده کنید مانند ماهواره سنتینل ۱، تقریبا تمامی پردازش های اصلی داده های راداری مانند انجام تصحیحات هندسی و رادیومتریکی، تعدیل ویژگی اسپکل، به همراه تداخل سنجی راداری را بصورت متن باز و همراه با لایسنس معتبر پشتیبانی می کند.

درصورتی که شما از کاربران داده های ماهواره ای سنتینل ۲ باشید، میتوانید داده های این ماهواره را بصورت خودکار فراخوانی کرده و بدون نیاز به تصحیحات هندسی نسبت به انجام خودکار تصحیحات رادیومتریکی مانند محاسبه رادیانس و تصحیح اتمسفری تصاویر ماهواره مذکور اقدام کنید. الگوریتم sen2cor که در نرم افزار SNAP طراحی شده، امکانی را فراهم آورده تا شما بتوانید با دقت بالا نسبت به حذف اثر اتمسفر از روی داده های این ماهواره اقدام کنید.

[irp posts=”29861″ name=”تصحیح اتمسفری SENTINEL-2 با افزونه SEN2COR”]

با استفاده از این نرم افزار شما میتوانید بیش از ۳۰ شاخص طیفی مختلف را برای داده های ماهواره ای سری سنتینل ۲ و ۳ محاسبه کنید که بصورت تخصصی برای داده های ماهواره ای سنتینل ۲ و ۳ کاربردی است. 

[irp posts=”30134″ name=”وبینار ۳۵ شاخص طیفی کاربردی ماهواره sentinel-2″]

مهم ترین ماموریت نرم افزار SNAP در زمینه مطالعات کشاورزی است و نرم افزار SNAP تمامی مراحل لازم برای تولید نقشه های نوع کشت زراعی را با استفاده از این داده ها پشتیبانی میکند. در این نرم افزار، دستورات قدرتمندی برای طبقه بندی تصاویر ماهواره ای فراهم آورده شده است. به عنوان مثال الگوریتم با ارزش Random Forest که برای طبقه بندی تخصصی در زمینه مطالعات کشاورزی استفاده می شود در این نرم افزار تعبیه شده تا امکان تولید نقشه های کشاورزی با دقت بالا از طریق آن فراهم شود.


نرم افزار SNAP روی چه نوع سیستم هایی قابل اجرا است؟

نرم افزار SNAP ضمن متن باز بودن بر روی انواع سیستم های کامپیوتری مانند ویندوز، لینوکس و مک قابل اجرا است و شما میتوانید به راحتی بر روی تمامی سیستم ها نسبت به استفاده از امکانات این سیستم پردازشی قدرتمند اقدام کنید. نرم افزار SNAP امکانات بسیار متعددی دارد و از پلاگین های گوناگونی تشکیل شده است. در این رابطه شاید مهم ترین مزیت این نرم افزار قابلیت بروزرسانی آن از طریق سیستم اینترنت است. شما میتوانید با اتصال به اینترنت، نسبت به بروزرسانی ویژگی های مختلف آن اقدام نموده و از طریق امکانات آن را بیش از پیش توسعه دهید. نرم افزار SNAP با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون پشتیبانی میشود و کاربران این امکان را دارند تا انواع پردازش ها در آن را بصورت مدل های فلوچارتی و یا با استفاده از روش های کدنویسی بصورت پیوسته و پشت سرهم به اجرا در بیارند.

[irp posts=”45533″ name=”دانلود نرم افزار تخصصی پردازش داده های ماهواره ای سری سنتینل SNAP”]


0/5 (0 نظر)

نوشته های مرتبط :

آموزش های رایگان پیشنهادی :

149 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام و عرض ادب
  من در بخش سنجش از دور دریایی، موضوع آشکارسازی کشتی رو دنبال می کنم، برای ارزیابی و مقایسه الگوریتمی که کار کردم نیاز دارم منحنی ROC رو بکشم، که برای این باید یه تصویر داشته باشم که تعداد کشتی های واقعی کشتی ها رو مشخص کرده باشد.
  سوال اول) اینکه همچین دیتایی سراغ دارید؟
  سوال دوم ) اینکه من ادعا کنم “تصویر ماهواره سنتینل ۱ دارای رزولوشن مناسب بوده و ابهام در بردش حذف شده است و سطح نویز اسپکل پایین آمده پس می شود به طور بصری کشتی های رو تشخیص داد،” محکمه پسند است؟؟؟
  سوال سوم) آیا ماهواره سنتیل ۲ که تصاویر اپتیکی دارد، زمان تصویر گرفتنشون از یه ناحیه با سنتینل ۱ هم پوشانی دارد تا بتوان ازش برای تشخیص کشتی های واقعی استفاده کرد؟( در نظر یه کم بعیده ولی خوب پرسیدن عیب نیست).
  باتشکر از راهنمایی تان

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   در حال حاضر برای زمان حال تنها داده راداری رایگان سنتینل ۱ هست(برای بازه زمانی الان). برای بازه زمانی ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ داده های alos-palsar هست با باند L.

   به نظر بنده بهترین راهکا برای اثبات این موضوع ارجاع به مقالات معتبری است که توسط متخصصین حوزه راداری نوشته و طراحی شده است.

   تا آنجا که بنده اطلاع دارم داده های راداری به تنهایی برای شناسایی کشتی ها مناسب هستند.

   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام
  آقای مهندس آیا شما محصولی برای پردازش و طبقه بندی تصاویر سنتینل۲ در نرم افزار SNAP دارید؟
  و اینکه آیا نرم افزار SNAP توانایی پردازش تصاویر لندست ۸ رو هم دارا است؟

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   هنوز در ارتباط با طبقه بندی در نرم افزار snap محصولی تولید نکردیم. انشاءلله یک محصول در این هفته در این زمینه تولید و عرضه خواهد شد.

   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام بنده میخام فرونشست کار کنم با تصاویر سنتینل-۱ و نرم افزار snap اما استادم خیلی به نرم افزار اسنپ اعتقادی داره و گفتش این نرم افزار هنوز استیبل نشده و در حال توسعه هستش. میخاستم بدونم برای اینکه بازه های زمانی چند ساله رو برای پایش فرونشست میخام بررسی کنم لازمه با ترکیب تصاویری دیگه غیر از سنتینل-۱ کار کنم. شما چه مدل و نرم افزار و تصاویری رو سراغ دارید؟ غیر از Envisat? ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   علاوه بر سنتینل۱ برای بازه زمانی ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ میتوانید از داده های سنجنده alos-palsar ۱ استفاده کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
  • اکرم السادات قدمی
   1400-01-19 6:37 ب.ظ

   سلام شما snap کار کردید؟
   منم فرونشست میخوام کار کنم به راهنمایی احتیاج دارم کسی هست کمکم کنه؟
   ممنون میشم

   پاسخ
   • با سلام و احترام

    بله در این زمینه آموزش هایی هم تولید کردیم. موضوع مورد نظرتون رو بفرمایید اگر در این زمینه آموزشی موجود داشته باشیم بهتون راهنمایی میکنیم.

    موفق باشید

    پاسخ
 • یداله خوشبازان
  1397-10-14 1:13 ق.ظ

  با سلام
  اقای مهندس در زمینه های معدنی ظاهرا از ویدوهای اموزشی شما خبری دیگر نیست چرا؟

  پاسخ
  • با سلام و احترام خدمت شما.

   اتفاقا بزودی چند آموزش تخصصی در این زمینه ارائه میشود در حال حاضر دارم روی یک آموزش خاص کار میکنم که تا یک ماه آینده خبر آن منتشر میشود. تا قبل از عید محصولات زمین شناسی ارائه میشود انشاءلله.

   موفق باشید

   پاسخ
 • یداله خوشبازان
  1397-10-14 1:19 ب.ظ

  با سلام مجدد
  اقای مهندس اگر بشود شناسایی مواد معدنی را با منابع موجود(تصاویر) به دقت بالاتری برسانیم و عناصر با وسعت اندک را نیزبا راهکارهایی شناسایی کنیم،بنظرم خیلی مفید خواهد بود.
  با تشکر

  پاسخ
  • ممنون از پیشنهاد شما.

   بله درست میفرمایید. آموزشی که در حال طراحی آن هستم برای کار کانی شناسی انشاءالله از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به آموزش های قبلی برخوردار خواهد بود.

   موفق باشید

   پاسخ
 • ali ebrahimi
  1397-10-22 1:08 ب.ظ

  سلام خدمت استاد احراری گرامی.
  در قسمت دانلود نرم افزار snap، سه گزینه sentinel toolbox، smos toolbox, و all toolboxs رو گذاشته واسه دانلود. کدام گزینه را بایستی دانلود کنم؟

  پاسخ
 • سلام . تصاویر alos-palsar را چه سایتی میتوان برداشت نمود.

  پاسخ
 • مهدی ..
  1397-12-07 1:28 ب.ظ

  با سلام و وقت بخیر
  و “عرض تبریک روز مهندس خدمت مهندسین عزیز”
  با توجه به شباهت فنولوژیک و همچنین رفتار طیفی بسیار نزدیک در دو محصول گندم و جو، بهترین روش تفکیک این دو محصول در تصاویر سنتیل چیست؟؟
  با تشکر از مهندسین گرامی

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   استفاده از تصاویر سری زمانی NDVI و داده های زمینی بهترین راهکار است. با وجود اینکه روند آنها یکی است اما مقادیر مطلق ndvi آنها متفاوت بوده و امکان جداسازی را فراهم می آورد. البته روش طبقه بندی نیز تاثیر گذار است که پیشنهاد میکنم از روش svm و یا random forest برای این کار استفاده کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • باسلام و احترام.
  برای انجام کارهای پایان نامه برخی از محصولات شما را خریداری کردم و از این بابت سپاسگزارم. اما مشکلی پیش اومده و اون اینکه به هنگام تصحیح رادیومتریکی تصویر سنتینل۱ در snap، مراحل تا پایان ادامه پیدا نمیکنه (یعنی اون قسمتی که کارپردازش پایان یافته و مدت زمان نیزاعلام میشه) و در مسیری که ذخیره کردم فایل dimذخیره شده اما وقتی فراخوانی کردم تنها یک نوار باریک load میشهو البته گاهی هم این پیغام خطا را میده.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  A problem occurred during the target product processing.
  Type: OperatorException
  Message: Empty region

  پاسخ
  • با سلام واحترام

   نسخه نرم افزار اسنپی که استفاده می کنید حتما ۶ باشه.
   حتما پلاگین های نرم افزار رو که مربوط به خود نرم افزار و همچنین سنجنده سنتینل ۱ هست رو بروز رسانی کنید.

   حجم داده ورودی شما خیلی نباید زیاد باشه به همین خاطر سعی کنید از تصاویر grdh استفاده کنید.
   شاید سخت افزار سیستم شما خیلی قوی نیست. پیشنهاد میکنم در یک سیستم قوی هم تست کنید.
   در غیر این صورت قبل از انجام تصحیحات تصویر را برش بزنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام و احترام حضور استاد گرامی
  از راهنمایی های ارزنده و حوصله شما در پاسخ به سوالات بسیار سپاسگزارم. نرم افزار اسنپی که استفاده میکنم ۶ هستش و ضمنا تصویر هم grdh بودو پلاگینها هم بروزرسانی کردم.با این اوصاف مشکل قبلی من که راجع به ذخیره تصویر بود با پیشنهاد شما مبنی بر برش زدن قبل از مراحل تصحیحات برطرف شد.اما علیرغم اینکه مراحل ذخیره سازی کامل و با اعلان مدت زمان انجام میگیرد منتها فقط تا مرحله تصحیح رادیومتریکی تصویر در صفحه اسنپ load میشه و با اینکه مراحل تصحیحات بعدی(هندسی-برطرف سازی نویز اسپیکل)انجام و ذخیره میشه اما ازین مرحله به بعد تصاویر نه در صفحه نرم افزار اسنپ و نه در محیط کلاسیک انوی نمیاد. احتمال داره مشکل سخت افزاری باشه یا دلیل دیگه ای هست؟

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   آیا تصویر برش خورده را ذخیره سازی میکنید. شما ابتدا باید تصویر برش خورده را ذخیره سازی کنید. سپس همه تصاویر موجود در پروداکت اکسپلورر رو ببندید و سپس تصویر برش خورده را در نرم افزار فراخوانی و دستورات را بر روی آن اجرا نمایید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • hamed parandvar
  1398-02-28 2:30 ب.ظ

  با عرض سلام و احترام. جناب مهندس چگونه تصاویر sentinel2_Level1 را دانلود کنیم. از کدام سایت این کار انجام می گردد . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 • Omid Seyfollahi
  1398-03-09 1:36 ب.ظ

  سلام ببخشید من شاخصndviتو نرم افزار اسنپ محاسبه کردم حالا میخوام خروجی ازش بگیرم که ببرم تو نرم افزارGisازش استفاده کنم ولی تو قسمتExportهر فرمتی که انتخاب میکنم خطا میزنه برام پس من چطور میتونم از شاخصی که بدست آوردم خروجی بگیرم؟!!!؟ خواهشا راهنمایم کنید🙏

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   با استفاده از گزینه export geotif به راحتی می توانید نسخه tif آن را ذخیره سازی کنید. دقیقا چه خطایی به شما میدهد؟ عبارت خطا را برای بنده در قالب کامنت ارسال کنید. چون بنده در آموزش های متعددی از این قابلیت این نرم افزار استفاده کرده ام.

   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام وخسته نباشید . میخواستم ببینم جهت استفاده از نرم افزار SNAP از چه سیستمی باید استفاده کرد ؟ آخه روی لب تاپ خودم با مشخصات تقریبا خوب، خیلی کند عمل میکنه اصلا ناامید کننده است مخصوصا در مواقع کار با تصاویر راداری

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   کلا نرم افزار اسنپ نرم افزار کندی هست. اما به داده ورودی شما هم بستگی داره. از داده های GRDH استفاده کنید. برای داده های SLC بسیار کند هست. چون حجم داده های SLC بسیار زیاده.

   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید.برای دانلود تصاویر سنتینل ۱به مشکل برخوردم…اینکه برای سال ۲۰۱۵تصاویرش زده آفلاین و نمیتوانم دانلودشون کنم شما میتوانید راهنماییم کنید مشکل کجاس باید چه کاری انجام بدم؟؟؟تا سال ۲۰۱۸به همین صورت می باشد و امکان دانلود آنها نیست.لطفا راهنماییم کنید.خیلی ممنون تشکر.

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   تصاویری که قابلیت دانلود ندارند رو باید سفارش دهید در همان بخش. چند ساعت پس از ثبت سفارش لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود.

   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر برای دانلود تصاویر سنتینل ۱به مشکل برخوردم…اینکه برای سال ۲۰۱۵تصاویرش زده آفلاین و نمیتوانم دانلودشون کنم شما میتوانید راهنماییم کنید مشکل کجاس باید چه کاری انجام بدم؟؟؟تا سال ۲۰۱۸به همین صورت می باشد و امکان دانلود آنها نیست.لطفا راهنماییم کنید.خیلی ممنون تشکر.

  پاسخ
  • سلام گزینه request رو بزنید و بعد از دو سه روز میتوانید دانلود کنید

   پاسخ
 • سلام چطور میتوان رزولوشن تصویر سنتینل ۱ رو توی نرم افزار snap چک کرد؟

  پاسخ
 • باسلام و خسته نباشید من محصول سنتینل یک را خریداری کردم زمانی که میخوام Terrain corection را انجام دهم موقعی که روی SRTM3Sec باشه تصویرم load نمیشه ولی وقتی روی SRTM1Sec میذارم تصویر بازمیشه میخواستم بدونم فرقی نداره مشکلی ایجاد نمیشه؟

  پاسخ
 • با سلام و ادب
  نرم افزار سنتینل را نصب و تصحیح اتمسفری را انجام دادم. و الان میخوام مرز حوضهرا از تصاویر برش بدم، از چه روشی باید استفاده کنم و ممنون میشم مراحلش را بفرمایید؟
  و سوال دوم اینکه پچطوری میتونم نقاط جی پی اس را روی تصاویر بندازم و به داخل نرم افزار ایمپورت کنم؟
  منظر پاسخگویی هستم. سپاس

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   برای برش زدن از دستور subset استفاده نمایید.

   نقاط GPS باید به صورت شیپ فایل تبدیل شده و سپس در نرم افزار باز شود. برای تبدیل نقاط به شیپ فایل از نرم افزارهایی چون گوگل ارث و گلوبال مپر می توانید استفاده کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام و احترام
  من اخرین نسخه که ۷ است را دانلود کردم اما بای تصحیح اتمسفری دو تا گزینه داره:sen2cor 255 و sen2cor 285 (دومی را دقیقا شمارش را یادم نیست) من اولی که ۲۵۵ هست را انتخاب کرد، مشکلی نیست؟

  پاسخ
  • با سلام.

   بهتر هست این اعداد ورژن های الگوریتم sen2cor هستن. بهتر هست آخرین ورژن یعنی ۲۸۰ رو استفاده نمایید که بروز تر است.

   موفق باشید

   پاسخ
   • من ۲۵۵ را نصب کردم مشکلی نداره؟
    عذر میخوام من تصحیح اتمسفری را انجام دادم و کلیه مراحل با مموفقیت انجام شد اما تصویر را که اد میکنم و باندهارو باز میکنم فقط بادهای ۵،۶،۷، ۸a را نشان مدهد و بقیه بادها نیستن؟ دلیلش چیه؟
    و مجبور شدم فایل را پاک کنم

    پاسخ
   • من ۲۵۵ را نصب کردم مشکلی نداره؟
    عذر میخوام من تصحیح اتمسفری را با رزولوشن ۱۰ انجام دادم و کلیه مراحل با مموفقیت انجام شد اما تصویر را که اد میکنم و باندهارو باز میکنم فقط بادهای ۵،۶،۷، ۸a را نشان مدهد و بقیه بادها نیستن؟ دلیلش چیه؟
    و مجبور شدم فایل را پاک کنم دوباره مراحلو تکرار کنم بازم همون باندها را نشان می دهد. وقتی رزولوشن ۱۰ انتخاب میکنم یعنی بادهایی که ۱۰ متر هستن تصحیح می شوند یا خیر؟ اگخ اینطوره من ۱۰ متر انتخاب کردم اما باندهای ۲۰ متری را نشان میدهد؟؟

    پاسخ
    • پیشنهاد میکنم رزولوشن رو روی حالت all قرار دهید تا هر باند بر اساس توان تفکیک مکانی خود تصحیح شود. در نهایت اگر خواستید جداگانه باندها را resample نمایید.

     موفق باشید

     پاسخ
     • resample چکار میکنه؟
      ببخشید از subset برای جدا کردن مرز حوضه، جایی نداره که نداره که مختصات بدم، پس از چه روشی استفاده کنم؟ فقط جایی داره که به صورت ۳۲٫۴۱ و… یعنی ممیز داره چطوری جدا کنم؟

     • دستور resampling برای تغییر پیکسل سایز در تصاویر مورد استفاده قرار می گیرد.

      جرا در دستور subset در همان بخش اول می توانید از طریق مختصات تصویر یا مختصات حغرافیایی برای برش زدن استفاده کنید. بصورت گوشه سمت راست بالا و گوشه سمت چپ پایین منطقه مورد مطالعه.

      موفق باشید

     • روی all قرار دادم دوباره نشد، مشکلش چیه

     • باید خودم بررسی کنم ببینم مشکل از کجا است. قرار هست تا فردا یک همچین موردی رو تست کنم.

      موفق باشید

 • سپاسگزارم
  کلا تصاویر سنتینل تصحیح اتمسفری ندارن؟ چون وقتی باندها را داخل نرم افزار ایدریسی ترست لود میکنم همه باندها دو تا فرمت دارند به عنوان مثال باند ۱ و… به صورت:
  Band1-reflectance.rst و Band 1-rst یعنی دو فرمت رفلکتنس و یکی رستری است. منظورش اینه که باندها تصحیح اتمسفری شدند؟

  پاسخ
  • چرا داده های تصحیح اتمسفری شده آن بصورت L2A است که در حین دانلود باید آن را تعیین کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
   • من وقتی منطقه را مشخص میکنم و نتایج را میزنم همشون به صورت L1C هستن، از کدام قسمت باید انتخاب کنم؟

    پاسخ
    • در همان قسمتی که فیلتر زمانی رو تعیین می کنید یک فیلتر برای تعیین پروداکت هست‌. آنجا باید پروداکت l2a رو انتخاب کنید.
     موفق باشید

     پاسخ
     • با سلام و ادب
      من خیلی گشتم پیدا نکردم. وقتی زمان را مشخص میکنم مثلا از ماه می تا ژوئن بعد میگه داده را مشخص کن که سنتینل را میزنم و بعد نتایج، که تصاویر را می دهد دیگه جایی ندارد که L2A ا انتخاب کنم؟

     • با سلام و احترام

      با استفاده از سایت کوپرنیکوس به راحتی این کار قابل انجام است. عکس آن را برای شما ایمیل کردم.

      موفق باشید

 • وقتی با subset منطقه را برش میدهم سیوش میکنم که با فرمت dim هست چرا نمیتونم تصحیح اتمسفری را براش انجام بدهم؟

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   بهتر هست قبل از برش زدن تصحیح اتمسفری را انجام دهید. فرمت داده های نرم افزار اسنپ بصورت dim هست. برای تصحیح اتمسفری از نرم افزار اسنپ و الگوریتم sen2cor استفاده کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • عذر میخوام، برای تصحیح اتمسفری، رزولوشن را روی all قرار دادم تا حالا هشت بار امتحان کردم و فقط باندهای ۱و۵و۶و۷و۱۱و۱۲ و ۸a را میاره و باندهای ۳و۴و۵و۸و۱۰ را به هیچ وجه نمیاره؟؟؟ دو هفته است هر روشی امتحان کردم نشد حتی روی رزولشن ۱۰ و ۲۰ هم گذاشتم نشد، لطفا راهنمایی بفرمایید
  سپاسگزارم

  پاسخ
 • سلام، تصحیح اتمسفری که دانلود کردم ترست نمیخونه و میگه فقط داده های L1C را میخونه، چطوری و با چه فرمتی وارد ایدریسی شوند؟/

  پاسخ
  • شما با فایل xml فراخوانی کردید که نمیخونه. به همین دلیل بهتر است باندها رو تک تک فراخوانی کنید یا اینکه اول در اسنپ ببرید و یک خروجی tif بگیرید و وارد نرم افزار ترست کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
   • خروجی geotif هم گرفتم دوباره نخوند. کلا ترست نیاز به فایل safe داره که وقتی ایمپورت میکنم ارور میده با tif هم ارور داد

    پاسخ
    • راستش بنده قبلا تست کرده بودم با این مشکل مواجه نشدم. با استفاده از tif فایل ها رو فراخوانی کردم.

     موفق باشید

     پاسخ
     • منظورتون اینه فایل xml که داخل اسنپ فرخوانی کردم روی خود فایل که تصحیح اتمسفری شده کلیک راست کنم و save as را انتخاب و بعد geotif را بزنم؟ من این روش را میرم و میخوام وارد ترست کنم ارور میده؟

     • دقیقا چه خطایی می دهد؟ لطفا عبارت دقیق خطا را برای بنده در این جا کامنت بزارید.

      موفق باشید

 • عذر میخوام بعد از اینکه شاخص پوشش را درست کردیم حتما باید سیو بشه؟ یا خودش سیو شده؟ چون نرم افزار را که میخوام ببندم پیغام میده که میخوای سیو کنی؟ و اگه yes را بزنم میگه این فایل convert میشه!!

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   بله باید ذخیره سازی بشه. ابتدا که محاسبه انجام می شود بصورت virtual band هست اما بعدش باید convert به یک باند واقعی شود و سپس آن را ذخیره سازی کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
   • خطاش اینه:
    Unable display file subset.ndvi-band1. a complate layer (unlocked file and associated documention file) was not found

    پاسخ
    • با استفاده از دستور resampling ابتدا توان های تفکیک مکانی همه باندها رو یکسان کنید و سپس با استفاده از گزینه export در بخش file بصورت geotiff فایل resample شده را ذخیره سازی کرده و سپس وارد نرم افزار ترست کنید.

     موفق باشید

     پاسخ
 • با سلام
  دوباره نشد!!
  چرا تصویر subset شده را نمیتونم resample کنم؟ حتما باید تصویر اول باید resample بشه و بعد برش بدیم؟

  پاسخ
 • لطفا ببینید مراحلی که رفتم درسته؟
  ۱- تصویر تصحیح اتمسفری شده را دانلود کردم و بعد با قدرت تفکیک ۱۰ متر، resampling کردم و سپس با دستور subset برش دادم
  ۲-تصویر subset شده را ذخیره و با فرمت geotif اکسپورت گرفتم
  ۳- وقتی در ترست گزینه ایمپورت و geotif را انتخاب میکنم و تصویر را فراخوانی کنم خطا میده که
  this file.has some irregularities. use the Gdal conversion utility to import it
  وقتی دستور Gdal conversion را میزنم و فایل را فرخوانی و ران را میزنم یکسری مراحل طی میشه اما تعداد باندهایی که میده ۴۷ هستش؟ چرا؟

  پاسخ
  • بله مراحل ورودی درست به نظر میاد.

   پیشنهاد میکنم باندهای ورودی رو به صورت تکی تکی وارد کنید بصورت تیف شده و سپس در ترست استک کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام
  وقتی تصیح اتمسفری را از سایت دانلود کردم و با tif وارد ترست میکنم به جای اینکه اعداد بین ۰ و ۱ باشد رنج خیلی بزرگه یعنی تصحیح اتمسفری نیستن؟
  ۲- چطوری تک تک بانها را اکسپورت کنم؟ روی هر باند کلیک راست میکنم گزینه ای نداره؟ و اگه روی باند ۱ کلیک و روی فایل و بعد اکسپورت میزنم همه باندها اکسپورت میشن؟

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   تصاویر تصحیح اتمسفری شده رو باید rescale کنید. در گوگل ارث انجین این داده ها را در ۰/۰۰۰۱ ضرب میکنیم تا بازه مقادیر آن اصلاح شود. در این نرم افزار نیز باید این کار را انجام دهید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • یعنی در اسنپ اول اینکارو انجام بدم و بعد به فرمت TIF اکسپورت کنم؟
  ۲- میشه جزئیات مراحل rescale کردن را بفرمایید؟

  پاسخ
  • بله امکان پذیر هست.
   با استفاده از دستور band math تمامی باندها را در عدد ۰/۰۰۰۱ ضرب کنید. تصاویر ورودی باید تصاویر L2A باشند.

   موفق باشید

   پاسخ
   • من اول تصیح اتمسفری شده را resample کردم و بعد ازش subset گرفتم. و بعد از تصویر subset شده روی هر باند به طورجداگانه کلیک و وقتی پنجره باز شد هیچی را تغییر ندادم و فقط در قسمت math expression ، معادله b1*0.0001 را نوشتم( به جای ممیز نقطه گذاشتم ایرادی نداره؟) و همه باندها به همین صورت، درسته؟ و بعد از کل فایل اکسپورت گرفتم

    پاسخ
 • با سلام
  لطفا ایمیلتونو چک کنید

  پاسخ
  • لطف کنید سوالات رو به همین صورت در سایت مطرح کنید بنده در خدمت هستم. ایمیل های ارسالی بسیار زیاد هست. بدلیل فرصت اندک زمانی از طریق همین سایت با شما در ارتباط هستیم.

   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر.
  عذر میخوام من خواستم برای مشاوره پروژه باهاتون ارتباط برقرار کنم ولی چون نمیدونم کاری که میخوام از طریق snap امکان پذیر هست یا نه سوالمو اول اینجا مطرح میکنم. اگر به نظرتون شدنیه ممنون میشم بفرمایید که من وقت مشاوره بگیرم.
  من پروژم در زمینه ی کشاورزی هست و نیاز دارم از طریق پردازش تصاویر سنتیل ۲ اطلاعاتی مثل رطوبت خاک، فرسایش خاک(LPI) ، منابع آبی ، آب و هوا، اقلیم و دما رو در سطح یک شهر یا کشور به دست بیارم. البته فک میکنم اطلاعات دما رو از darksky و اطلاعات آب و هوا هم از سازمان فضایی برای ۱۵ سال گذشته میشه گرفت ولی میخوام بدونم با نرم افزارهای سنجش از دور مثل snap یا envi هم ممکنه به تفکیک نقاط GPS این اطلاعات رو به دست آورد؟ من ارشد کامپیوتر هستم و متاسفانه با این نرم افزارها کار نکردم علت اینکه از snap میخوام استفاده کنم قابلیت کد زنی به زبان پایتون هستش برای پیشبرد راحتتر ادامه ی پروژه م. خیلی ممنون میشم اگر این قابلیت ها وجود داره راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • با سلام واحترام

   ممنون از اینکه سوالتون رو در این جا مطرح می کنید. شما می توانید این محاسبات را بر روی تصاویر ماهواره ای سنتینل ۲ انجام دهید هم در انوی و هم در اسنپ. سپس داده های GPS که بصورت وکتوری هستند را بندازید بر روی تصاویر رستری حاصله و مقادیر را مشاهده کنید. درصورتی که داده های GPS شما بصورت نقطه ای باشد در نرم افزار arcgis با استفاده از دستور extract values by point می توانید برای هر نقطه مقدار معادل آن در تصویر رستری را در داخل جدول توصیفی داده های GPS ذخیره سازی کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام خدمت اقای احراری……خسته نباشید
  من زمانی که تصاویر سنتینل ۱ را داخل snap باز میکنم…..باندvh باز میکنه……ولی تصویر باند vv یا باز نمیشه یا سیاه باز میشه…..خواستم ببینم مشکل از کجاست
  من از ورژن۶ استفاده میکنم……
  اگه راهنمایی بفرمایید….ممنون میشم…..
  با تشکر

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   راستش من تا حالا با چنین مشکلی مواجه نشدم. پیشنهاد میکنم پلاگین های نرم افزار رو بزور رسانی کنید و یک تصویر ماهواره ای سنتینل ۱ از تاریخ دیگر را نیز تست کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • با عرض سلام و روز بخیر
  بنده برای فراخوان تصاویر سنتینل ۵p نیاز به نصب نرم افزار تخصصی SNAP دارم. برای نصب این نرم افزار با سایت شما آشنا شدم فقط سوالی که دارم این ورژن از نرم افزار تصاویر سنتینل ۵p رو هم باز خواهد کرد یا فقط سنتین یک و دو وسه ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   راستش ما برای پردازش داده های سنتینل ۵ از سامانه گوگل ارث انجین استفاده میکنیم. بنده در ارتباط با روش کار با داده های سنتینل ۵ در نرم افزار اسنپ آشنایی ندارم. بیشتری برای سنتینل ۱ تا ۳ از نرم افزار اسنپ استفاده میکنیم.

   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام
  پروژه من نویز زدایی از تصاویر insar هست . برای اینکه دیتا پیدا کنم خیلی سرچ کردم و اخر با /snap اشنا شدم.
  الان اگه بخوام دو تصویر sar جفت پیدا کنم که با برنامه متلب insar انها رو بدست بیارم ، باید چه پیش پردازش هایی روی تصویر sar انجام بدم؟

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   تداخل سنجی راداری برای کاربرد های متفاوتی استفاده می شود. مثلا فرونشست، یا تولید مدل رقومی زمین. بنده دستورالعمل کامل تداخل سنجی راداری با داده های سنتینل ۱ در نرم افزار اسنپ رو در این محصول آموزش داده ام. می توانید به آن مراجعه کنید.
   https://girs.ir/product/snap-tutorial/

   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام استاد
  سال نو را تبریک می گم و آرزوی صحت و سلامت دارم برای شما و تیمنون
  چطوز می تونم تصاویر سنتینل ۵ را دانلود کنم

  پاسخ
  • با سلام و احترام
   تصاویر ماهواره ای سنتینل ۵ در سامانه گوگل ارث انجین بصورت متن باز قابل دانلود است. داده های آن بصورت پروداکت های آماده عرضه میشود. یک آموزش در بخش محصولات دانلودی در ارتباط با آلودگی هوا و سنتینل ۵ موجود است.

   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام
  در نرم افزار اسنپ تو چه قسمتی اعتبارسنجی رو انجام بدم ؟

  پاسخ
 • سلام
  در نرم افزار وقتی میخام داده های تصحیح رادیومتریک شده را ذخیره کنم پیغام میاد که داده باید sar باشه
  مشکل از کجاست؟
  ممنون

  پاسخ
 • اشکان نوری
  1399-08-15 7:11 ب.ظ

  جناب آقای احراری عزیز با سلام و احترام
  جهت فراخوانی تصاویر ماهواره ای سنتینل ۲ در نرم افزار matlab باید به چه صورتی عمل کنیم؟ لطفا آموزش یا هرچیز دیگری نیز که بتواند در ارتباط با این موضوع کمک کننده باشد معرفی کنید.

  پاسخ
  • با سلام. واحترام

   این تصاویر را ابتدا در نرم افزار اسنپ باز کرده و سپس خروجی tif بگیرید. در پایان تصاویر tif را با استفاده از دستور geotifread در متلب فراخوانی کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • اشکان نوری
  1399-09-05 12:45 ق.ظ

  جناب اقای احراری با سلام و احترام
  بعد از یکسان سازی اندازه پیکسل تصاویر در نرم افزار snap (برای مثال به ۲۰ متر) حالا میخواهم با استفاده از یک فیلتر مکانی ۳*۳ میانگین انعکاسی برای هر باند را مشخص کنم لطفا روش انجام این کار را شرح دهید.
  با سپاس فراوان

  پاسخ
  • با سلام و احترام
   برای این کار باید از یک فیلتر پایین گذر استفاده کنید. ترجیحا فیلتر میانگین برای این کار باید استفاده شود.
   تا کنون این فیلترها رو در اسنپ ندیدم و استفاده نکردم. اما داخل نرم افزار انوی دستور lowpass filter رو می توانید به راحتی استفاده کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام آقای مهندس وقت شما بخیر
  برای ورود تصاویر سنتینل ۲ داده ها باید در چه فرمتی باشد؟

  پاسخ
 • اشکان نوری
  1399-09-26 3:56 ب.ظ

  با سلام و احترام
  ضمن تشکر از پاسخگویی شما به نظرات، سوالی از جنابعالی داشتم در ارتباط با برش subset تصاویر در نرم افزار اسنپ به چه صورتی باید عمل کرد، برای مثال میخوام تصویر یک دریاچه را به صورت کامل از تصاویر بردارم با مشخص بودن مرزها به عبارتی تصویر برش یافته عینا همون دریاچه باشه نه مثلا یک مربع یا مستطیل که دریاچه توی اون باشه… با سپاس فراوان

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   اسم دقیق دستور رو الان حضور ذهن ندارم اما یکی از ابزار mask این کار را انجام میدهد. دستورات بخش ماسک را چک کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
   • با سلام خدمت آقای احراری من از طریق پکیج آموزشی نرم افزار انوی شما با نرم افزار اسنپ آشنا شدم و این نرم افزار را روی لپ تابم نصب کردم ولی متاسفانه نمیتونم باندهای مورد نظر را در نرم افزار لود کنم و ارور مشکل فضا میده تقریبا ۷۰ گیگ از حجم درایو دی خالی است ولی بازهم ارور میده به نظر شما مشکل کجاست؟ لطفا پاسخ بدید با تشکر

    پاسخ
    • با سلام و احترام

     چه تصویر ماهواره ای با چه حجمی را دارید فراخوانی می کنید؟
     رم و cpu سیستم شما چند هست؟
     عبارت دقیق خطا رو در این جا برای بنده کامنت بزارید؟
     آیا در یک سیستم دیگر نیز تست کردید؟

     موفق باشید

     پاسخ
 • اشکان نوری
  1399-09-27 10:58 ق.ظ

  با سلام مجدد
  البته با علم بر اینکه شیپ فایلی از اون منطقه در اختیار نداریم.

  با تشکر

  پاسخ
 • سلام مجدد
  ببخشین نمیدانم چرا سوالات من بررسی نمیشه؟
  من هم تو دانلود مشکل داشتم که قبلا فرستادم. که offline هم یه مشکل دیگه که گزینه subset اصلا تو نرم افزار ندارم آیا مربوط به بلاگین ها هست.

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   بنده روزی یک بار همه سوالات رو دارم پاسخ میدم. شاید سوالتون قبلا به درستی ثبت نشده و یا اینکه بصورت سهوی جا افتاده.
   داده های آفلاین رو باید با استفاده از گزینه Add to card درخواست دانلودش رو ثبت کنید و سپس بعد از چند ساعت امکان دانلود آن فراهم می شود. برای انجام این کار حتما باید اکانت کاربری شما در سایت کوپرنیکوس فعال باشه.

   موضوع سابست رو هم حتما باید زمانی انجام دهید که تصویر ماهواره ای در نرم افزار باز هست و بر روی نمایشگر نمایش داده می شود. در این هنگام دستور سابست فعال هست.

   موفق باشید

   پاسخ
 • لیلا قره خانی
  1399-10-20 4:53 ب.ظ

  باعرض سلام واحترام حضور جنابعالی استاد گرمی بنده محصول پردازش درمحیط snapبا داده سنتینل ۱ جنابعالی را خریدارنمودم ونرم افزار هم از سایتی که معرفی نمودید دانلود نمودم اما تصاویر لود نمیشود اوارور پلاکین رامیدهد درقیمت toolsقسمت پلاگین هم برای نصب پلاگین سنتنتل ۱رفتم اما موردی برای نصب برای سنتینل ۱نبود واقعا کلافه شده ام لطفا ارشاد فرمایید

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   حتما از آخرین ورژن نرم افزار snap استفاده کنید. در حال حاضر نسخه ۸ آخرین ورژن هست.
   از سوی دیگر پس از نصب نرم افزار تمامی پلاگین های موجود را اول دانلود و سپس نصب کنید.
   داده های سنتینل ۱ رو به همان صورت زیپ شده در نرم افزار فراخوانی کنید تا مشکل حل شود.

   به هیچ عنوان فایل تصویر ماهواره ای تون رو در آدرسی قرار ندید که در آن پوشه ای به نام فارسی وجود داشته باشد.

   موفق باشید

   پاسخ
 • لیلا قره خانی
  1399-10-21 9:04 ب.ظ

  باعرض سلام واحترام حضور استاد گرامی وسپاس فراوان از جنابعالی که باتوجه به مشغله های فراوان با دقت وحوصله پاسخگوی سوالات متعدد کاربران هستند باتوجه به سوال اینجانب در قسمت قبل بنده تمامی مراحلی که جنابعالی فرمودید را انجام دادم اما همچنان با خطای java.lang.outof memory error: java heap space روبرو هستم لطفا ارشاد فرمایید

  پاسخ
  • خواهش میکنم انجام وظیفه هست.

   این خطا به دو دلیل اتفاق می افته: ۱) داده ورودی از حجم بسیار بالایی برخوردار است و ۲) سخت افزار سیستم شما سرعت لازم برای کار با این داده را ندارد و سومین عامل هم گاهی بدلیل کند بودن سرعت ویندوز پیش میاد. برای اطمینان در یک سیستم دیگر نیز تست کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • لیلا قره خانی
  1399-10-23 10:26 ب.ظ

  باعرض سلام واحترام حضور استاد گرامی ببخشید استاد بنده ویندوز سیستمم رو تازه update نمودم همچنین سرعت ان هم بعلت ارتفا هاردان مشکلی ندارد فقط درمورد اینکه حجم داده بالاست لطفا چنانچه ممکن است توضیح بیشتر فرمایید که تصاویر دانلود بنده برای بازه سال ۲۰۲۰ ازمحدوده شهر شیراز بوده است با فرمت GRD نیزبوده است چنانجه بخواهیم داده ححم مناسب داشته باشد چه باید کرد لطفا ارشاد فرمایید باتشکر

  پاسخ
  • اگر از لحاظ سخت افزاری مشکل نداره احتمالا بدلیل نسخه نرم افزار است. پیشنهاد میکنم آخرین نسخه نرم افزار اسنپ با نصب کرده و تمامی پلاگین های آن را بروز رسانی کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر. برای استفاده از نرم افزار اسنپ، آیا از نرم افزار دیگری که مکمل آن باشد هم استفاده میکنیم؟ چون به من گفتن باید لینوکس رو نصب کنم… ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   نرم افزار اسنپ نیاز به نرم افزار مکمل دیگری ندارید.
   لینوکس یک سیستم عامل هست که اگر اسنپ رو روی آن بریزید سرعت نرم افزار بالاتر میره.
   اسنپ روی ویندوز هم قابل استفاده است.

   موفق باشید

   پاسخ
   • جالبه چون کسی که به ما آموزش دادن گفتن پردازش تصویر بعد از مرحله snaphu و با استنکشن mint 64 انجام میشه. و دقیقا از این مرحله به بعد گزینه ای که در اسنپ بخوای انجام بدیم هم غیر فعاله. ورژن اسنپ من ۷ هستش. یعنی مشکل داره؟؟؟؟

    پاسخ
    • درست گفتن به شما اما این شرایط در یکی دو سال گذشته بود که باید وارد لینوکس میشدیم. از نسخه ۷ به بعد دیگر نیازی به این کار نیست. بنده خودم این فرایند رو در نرم افزار اسنپ ۷ بدون لینوکس انجام دادم.

     موفق باشید

     پاسخ
  • مسعود اسماعیلی مبارکه
   1400-12-14 3:51 ب.ظ

   سلام مجدد
   عذرمیخوام منظورم مرحله ی اسنپ هو آنرپینگ (snaphu-unwrapping)هستش…
   به این مرحله که میرسم داخل اسنپ انجام نمیده…

   من برای پردازش سنتل ۱ به این مرحله که می‌رسیم انجام نمیده ؟
   ممنونم استاد گرامی

   پاسخ
 • سلام جناب مهندس. وقتتون بخیر.
  من دارم پهنه های فرونشست رو با استفاده از تصاویر سنتینل ۱ و نرم افزار اسنپ انجام میدم. قبلا هم از اسنپ و هم لینوکس استفاده میکردم. به طوریکه فقط مرحله آنرپینگ رو داخل لینوکس انجام میدادم.. الان میخوام به یکی از دستان آموزش بدم و میخوام فقط از اسنپ استفاده کنم. ورژن ۸ هم هست. سرعتش خوبه. اما به مرحله ی اسنپ که میرسه خطا میده یا اصلا انجام نمیده.
  مراحل پردازش رو براتون میفرستم. ممنون میشم راهنماییم کنید. حسابی گیر کردم. با اینکه پلاگین ها رو هم بروز رسانی کردم.
  spilit-orbit-s1 back geocording- interferogram formation- s1 deburst- topographic phse removal- goldshtein phase filtering- snapho export- snaphu unwrapping- snap hu import- phase to displacement- range doppler terrain correction.

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   ببخشید منظورتون رو از مرحله اسنپ متوجه نمیشم. ممنون میشم بیشتر در این رابطه راهنمایی بفرمایید.

   موفق باشید

   پاسخ
   • سلام مجدد
    عذرمیخوام منظورم مرحله ی اسنپ هو آنرپینگ (snaphu-unwrapping)هستش…
    به این مرحله که میرسم داخل اسنپ انجام نمیده…

    پاسخ
 • سلام جناب مهندس. روز مهندس رو بهتون تبریک میگم.
  سوالم این بود که آیا امکان داره از طریق snap و استفاده از تصاویر sentinel 1 ، تراکم پوشش گیاهی و شوری خاک رو پردازش کرد؟

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   ممنون از شما. راستش در این زمینه کار نکردم. اما سنتینل ۱ می تواند برای تراکم گیاهی استفاده شود. در ارتباط با دستورات و الگوریتم های آن تا حالا در نرم افزار اسنپ چیزی ندیدم.
   در ارتباط با شوری خاک معمولا از سنتینل ۲ استفاده می شود.
   در بخش شاخص های طیفی فکر میکنم یک سری شاخص طیفی در نرم افزار اسنپ برای این کار موجود باشد.

   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام و احترام
  جناب اقای احراری بنده یک سری تصاویر سنتینل ۲ دارم که پس از یکسری از پیش پردازش های اولیه باید در جهت میانگین گیری مقادیر تصویری بر روی هر باند یک پنجره ۳*۳ یا ۵*۵ برای در نقطه ای که ایستکاه زمینی واقع شده قرار بدیم ، برای اینکار ظاهرا میبایست از فاکتوری به نام ROI یا region of interst استفاده کرد ، لطفا بنده را راهنمایی کنید …..ظاهرا این کار میتونه در نرم افزار snap انجام بشه…لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   دستور roi در نرم افزارهای انوی و اسنپ موجود هست و می توانید از آن در هر دو نرم افزار استفاده کنید. به نظرم roi نرم افزار انوی راحت تر هست.

   موفق باشید

   پاسخ
 • اشکان نوری
  1400-02-12 9:47 ق.ظ

  سلام به چه صورت یک تصویر سنینتل که از سایت کوپرنیکوس دانلود شده رو می‌توان در نرم افزار انوی باز کرد؟

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   نرم افزار انوی که ما در ایران استفاده می کنیم بصورت کرک شده و قدیمی هست. داده های جدید سنتینل در آن بصورت خودکار خوانده نمی شود. پیشنهاد میکنم برای داده های ماهواره ای سنتینل از نرم افزار اسنپ استفاده نمایید.

   موفق باشید

   پاسخ
   • با سلام و وقت بخیر
    با استفاده از این محصول می توانیم برای اندازه گیری نرخ فرونشست و مدلسازی آن به روش SBAS استفاده کنیم؟

    پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید جناب استاد احراری . ببخشید یک سوال در مورد طبقه بندی نظارت شده با استفاده از جنگل تصادفی در نرم افزار اسنپ داشتم . من برای طبقه بندی دیتاهای زمینی شامل داده های آموزشی و داده های ارزیابی زمینی رو دارم . بعد از اینکه طبقه بندی رو با استفاده از دیتاهای آموزشی انجام دادم چطوری میتونم با دیتاهای ارزیابی طبقه بندی رو ارزیابی کنم؟ اگه امکان این کار در اسنپ نیست ، آیا میتونم از نرم افزار های دیگر مثله متلب برای اینکار هست؟
  ممنون و تشکر فراوان

  پاسخ
 • سلام مهندس عزیز ایا نرم افزار اسنپ قابلیت پردازش تصاویر ماهواره ای برای پیدا کردن ابهای زیر زمینی رو هم داره ؟؟؟

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   خیر. این موضوع خیلی وابسته به نرم افزار نیست بیشتر بستگی به داده های شما دارد. در حال حاضر مهم ترین داده هایی که برای سفره آب های زیرزمینی استفاده میشه داده های ماهواره ای GRACE هست. با استفاده از داده های این ماهواره می توانید نوسانات و پایین و بالا رفتن سفره آب های زیرزمینی رو پایش کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام استاد عزیز
  برای اصلاح اوربیت تصاویر سنتینل باید از چه سایتی استفاده کنیم؟
  قبلا از این سایت ها استفاده کردم ولی الان نمیتونم وارد بشم.
  https://sentinels.copernicus.eu/
  https://aux.sentinel1.eo.esa.int
  داده های مربوط به 2021 را می خواهم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  باتشکر

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   چرا از دستور apply orbit file در نرم افزار snap استفاده نمی کنید؟
   بنده همیشه از این دستور برای این امور استفاده کردم

   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام بعد از تصحیح sen2cor باند 1 حذف میشه و در قسمت نمایش RGB حالت ترو کالر و فالس کالر نیز قابل نمایش نیست.
  ممکنه راهنمایی بفرمایید با تشکر

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   اگر صرفا باند ۱ حذف شده است مشکلی نیست و برای مراحل بعد مشکلی ایجاد نمیکنه.
   چون باند ۱ بیشتر برای تصحیح اثر اتمسفر مانند آئروسل استفاده می شود.

   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.