دانلود نرم افزار IDRISI TERRSET 2020 – به همراه راهنمای نصب

818 بازدید

اخبار ، مقالات و تحقیقات گروهی را دنبال کنید.

نرم افزار IDRISI TERRSET 2020 به همراه راهنمای نصب منتشر شد. در این بخش شما می توانید به آخرین نسخه نرم افزار IDRISI TERRSET در سال ۲۰۲۰ میلادی دسترسی داشته باشید. به همراه فایل نرم افزار راهنمای نصب آن نیز بصورت ویدیویی قرار داده شده است. نرم افزار TERRSET نرم افزار IDRISI TERRSET یک سیستم مدل سازی و پایش پدیده…

نرم افزار IDRISI TERRSET 2020 به همراه راهنمای نصب منتشر شد. در این بخش شما می توانید به آخرین نسخه نرم افزار IDRISI TERRSET در سال ۲۰۲۰ میلادی دسترسی داشته باشید. به همراه فایل نرم افزار راهنمای نصب آن نیز بصورت ویدیویی قرار داده شده است.


نرم افزار TERRSET

نرم افزار IDRISI TERRSET یک سیستم مدل سازی و پایش پدیده های مکانی سیاره زمین است. در این نرم افزار با استفاده از تصاویر ماهواره ای و داده های مکانی به همراه ابزارهای پردازش تصویر و تحلیل های مکانی GIS امکان مدل سازی و پایش تغییرات اکوسیستم های سطح زمین به خوبی فراهم شده است. نرم افزار TERRSET بهترین نرم افزار برای مدل سازی های زیست محیطی با استفاده از داده های ماهواره ای و مکانی است. در صورتی که علاقه مند به انجام کارهای مدل سازی در سنجش از دور و GIS هستید نرم افزار IDRISI TERRSET بهترین گزینه است.


مدل های نرم افزار IDRISI TERRSET

 • مدل ساز تغییرات مکانی (Land Change Modeler): این مدل برای آشکارسازی تغییرات مکانی پدیده ها در تصاویر ماهواره ای استفاده می شود. با استفاده از مدل LCM شما می توانید تغییرات مکانی پدیده ها در طول زمان رو اندازه گیری کرده و بر اساس آن وضعیت آینده کاربری رو پیش بینی نمایید. قابلیت پیش بینی از جمله مزایایی است که در بسیاری از نرم افزارها بصورت کاربر پسند در دسترس نیست. مدل LCM شامل ابزارهای مکانی است که از آن برای ارزیابی وضعیت گازهای گل خانه ای و جنگل زدایی در ارتباط با تغییر اقلیم نیز استفاده می شود.
 • مدل ساز تنوع گونه ها و زیست بوم ها (Habitat and Biodiversity Modeler): این مدل برای ارزیابی و تحلیل زیست بوم ها و چشم اندازها (مناظر) و تنوع گونه ها استفاده می شود. همچنین در این مدل ابزارهایی جهت ارزیابی پراکندگی گونه ها در سطح محیط زیست فراهم آورده شده است.
 • مدل ساز GeOSIRIS: این مدل برای ارزیابی اقتصادی اثرات جنگل زدایی و گسترش گازهای گل خانه ای طراحی شده است.
 • مدل سازی خدمات اکوسیستم(Ecosystem Services Modeler): از این مدل برای ارزیابی ارزش های گوناگون خدمات اکوسیسنمی مانند تصفیه آب، باد، انرژی و غیره استفاده می شود. 
 • مدل ساز روندهای زمین (Earth Trends Modeler): شامل ابزارهایی برای تحلیل سری زمانی تغییرات با استفاده از تصاویر ماهواره ای است. عموما از این مدل ساز برای تحلیل سری های زمانی چون دما، بارش و مولفه های اقلیمی و گیاهی استفاده می شود. 
 • مدل سازی تغییر اقلیم (Climate Change Adaption Modeler): ابزاری است که از آن برای مدل سازی تغییرات اقلیمی و پیش بینی آینده وضعیت آب و هوایی استفاده می شود. با استفاده از این مدل امکان ارزیابی اثرات تغییر اقلیم بر روی افزایش سطح دریاها، توزیع محصولات زراعی و تنوع گونه ها در اکوسیستم های مختلف فراهم می شود. 
 • ابزارهای GIS: در این نرم افزار ماژول GIS امکان دسترسی به انواع ابزارها و تکنیک های کاربردی GIS به منظور آماده سازی و استفاده از داده ها در مدل سازی فراهم شده است. این ابزارها امکان کار و مدیریت داده های وکتوری و رستری را در انواع مدل ها فراهم می کند. 
 • ابزارهای پردازش تصاویر ماهواره ای: یکی دیگر از ماژول های مهم در نرم افزار TERRSET بخش Image Processing آن است که تمامی ابزارهای لازم برای پیش پردازش، پردازش و پس پردازش تصاویر ماهواره ای برای استفاده از این داده ها در مدل سازی های زیست محیطی را فراهم کرده است. 


مزایای نرم افزار IDRISI TERRSET

مهم ترین مزایای این نرم افزار عبارت اند از:

 • کاربردی برای مدل سازی های زیست محیطی
 • آشکارسازی تغییرات و پیش بینی آینده
 • ترکیب سنجش از دور و GIS
 • دسترسی به الگوریتم های پیشرفته سنجش از دور
 • محیط گرافیکی 
 • سادگی و کاربر پسند بودن
 • حجم کم نرم افزار

کمتر نرم افزاری مانند IDRISI TERRSET به شکلی حرفه ای به ترکیب سنجش از دور و GIS پرداخته است. دستورات و الگوریتم های موجود در این نرم افزار به حدی ارزشمند است که در هیچ یک از نرم افزارهای بزرگ و سامانه های پردازشی در دسترس نیست. عموم نرم افزارهای موجود در سنجش از دور تاکید بر روی کاربرد مشخصی ندارند و فقط یک سری دستورات مهم پردازشی و تکنیکی را در اختیار کاربران قرار می دهد اما این در حالی است که نرم افزار IDRISI TERRSET با تاکید بر روی مسائل زیست محیطی مهم جهانی امکان استفاده هدفمند از تصاویر ماهواره ای برای مطالعه مسائل زیست محیطی را به خوبی فراهم کرده است. دانلود نرم افزار 

به منظور دانلود نرم افزار IDRISI TERRSET از طریق گزینه زیر اقدام نمایید. راهنمای نصب نیز به همراه فایل نصبی قرار داده شده است. 


نوشته های مرتبط :

آموزش های رایگان پیشنهادی :

22 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سامان صمصامی
  2021-07-04 4:27 ب.ظ

  سلام ببخشید یه سوال داشتم فرق این نرم افزار با نرم افزار ایدریسی سلوا چیه و کدوم کاربردی تره؟ چون من همیشه با سلوا کار کردم. الان ویندوز 10 نصب کردم میخوام بدونم اینو نصب کنم بهتره یا همون سلوا بهتره؟ ممنون میشم جواب بدین.

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   الگوریتم های ترست جدیدتر و قوی تر است. قطعا ترست از سلوا بهتر است. چون جدیدتر شده و امکانات بسیار بیشتری دارد. مدل های بسیار خوبی در آن است. در حال حاضر ترست 2020 از همه نسخه های ادریسی بهتر است.

   موفق باشید

   پاسخ
 • سامان صمصامی
  2021-07-06 5:20 ب.ظ

  سلام من موقع نصبش آدرسو درایو E دادم بعد که مراحل نصبو خواست کامل کنه ارور داد out of disk space. در ادامه اش هم گفته که Volume H: فضای مورد نیاز انقده و فضای موجود انقد. در حالیکه من درایوام فضای خالی زیاد دارن. بعد رفتم رو درایو D نصب کنم بازم همین ارور رو داد. الان باید حتماً رو C نصب بشه؟ و اینکه اگه منظورش درایو H هست من بعد نصب ویندوز 10 درایو H دارم که بازش میکنم برای بوت سیستم هست.

  پاسخ
  • با سلام و احترام
   راستش من روی چند سیستم داخل درایو سی ذخیره سازی کردم مشکلی نداشت. به نظرم اگر داخل درایو ویندوز نصب بشه خیلی بهتر است.

   موفق باشید

   پاسخ
   • سامان صمصامی
    2021-07-10 1:29 ب.ظ

    سلام رو درایو C هم همون پیغام رو میده. دیگه همون ورژن 18.3 رو نصب کردم.

    پاسخ
 • با سلام و وقت بخیر

  آقای مهندس من موقع نصب این نرم افزار به مشکل برخوردم، در حین نصب خطا میده، دقیقا همون مشکل و خطایی که آقای صمصامی اشاره کردند برای من هم ایجاد میشه. با اینکه ظرفیت خالی درایوها به اندازه کافی است ولی چندین مرتبه امتحان کردم مشکل رفع نشد.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  با تشکر

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   عبارت دقیق خطا رو لطفا ارسال کنید تا بررسی کنم.

   موفق باشید

   پاسخ
   • با سلام و وقت بخیر
    من نصب رو دقیقا طبق فیلمی که خودتون گفتید انجام میدم و درایو C رو هم انتخاب میکنم و بعد در حین نصب این خطا رو میده:
    out of disk space–volume: H; required space:612,288 KB; available space:476,120 KB. Free some disk space and retry.
    در صورتیکه من فضای خالی روی تمام درایوها به اندازه کافی دارم.

    پاسخ
    • با یک سیستم دیگر نیز تست کنید.
     چون این نرم افزارها کرک شده هستند دلیل این خطاها برای ما هم کاملا جدید هست. از طرفی نمیتونیم از شرکت سازنده هم پیگیر بشیم.
     شاید مشکل از ویندوز باشه البته مطمئن نیستم. چون برای خودم هم کاملا این خطا جدید هست.
     در هنگام نصب اصلا آدرس رو تغییر ندید بزارید با همون آدرس پیش فرض نصب رو انجام بده.

     موفق بشاید

     پاسخ
 • با سلام و وقت بخیر
  آیا به آپدیت 19.01 این نسخه از نرم افزار دسترسی دارید؟ چون در حال حاضر آپدیت های جدید براش اومده و من با مکاتباتی که با دانشگاه کلارک داشتم متوجه شدم نسخه اولیه 19 دارای باگ هایی هست و در بخش مدلسازی ها مشکلاتی نیز دارد ولی برای آپدیت ورژن 19 به نسخه های بالاتر باید آپدیت عرضه شده 19/01 را داشته باشیم متاسفانه به دلیل مشکل کرک کردن نرم افزار و نداشتن لایسنس این اپدیت به راحتی در دسترس نیست. ممنونم میشم درصورت دسترسی به patch 19/01 در سایت عرضه کنید.
  سپاس از شما

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   متاسفانه ما نسخه اصلی این نرم افزار رو مانند سایر کاربران در دسترس نداریم. ماهم از همین نسخه های کرک شده استفاده می کنیم.
   چون این نرم افزارها بصورت کرک شده هست عملا کاری نمی توان کرد مگر اینکه یک نسخه کرک شده بهتر منتشر شود.

   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام و احترام خدمت استاد عزیز
  نرم افزار قابل دانلود نیست، امکان داره بررسی بفرمایید که مشکل از سیستم بنده است یا سایت شما؟
  تشکر از زحمات شما

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   من بررسی کردم مشکلی نداشت. لطفا دقیقا بفرمایید چه مشکلی در فرایند دانلود دارید؟
   حتما با مرورگر کروم فقط دانلود کنید.

   موفق باشید

   پاسخ
 • میلاد نوروزپور
  2021-11-23 9:33 ق.ظ

  سلام آقای احراری
  در هنگام نصب برنامه با پیغام خطای “The installer has encountered an unexpected error installing this package. This may indicate a problem with this package. The error code is 2343.” مواجه می شوم.
  مشکل از کجاست؟
  ممنون

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   در کدام مرحله با خطا مواجه می شوید؟ فرایند نصب نرم افزار نکته خاصی به جز آنچه در فیلم توضیح دادم نداره.
   بهتر هست با یک سیستم دیگر نیز تست کنید. شاید مشکل از ویندوز شما باشد.

   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام دوستان .کسی میتونه راهنمایی کنه این خطا در نرم افزار terrset علتش چیه؟ .unxpected error condition encountered please check the integrity of the operation performed، the data file used , and the amount of disk space availabal

  پاسخ
  • با سلام و احترام

   به نظرمیاد مشکل از عدم وجود فضاء کافی در درایو برای ادامه پردازش باشه. اگر توضیح دهید این خطا در چه مرحله ای از کارتون ایجاد شده بهتر میتونم راهنمایی کنم.

   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید، لینک دانلود نرم افزار کار نمیکنه

  پاسخ
 • با سلام و احترام، لینک دانلود نرم افزار کار نمیکنه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
فروش ویژه با تخفیف 45 درصدی به مناسبت رونمایی از جدیدترین آموزش منتشر شده با عنوان ژئودیتابیس در ArcGIS - تا پایان دوشنبه - با کد تخفیف: geodata
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
سفارش این محصول آموزشی