محصولات دانلودی نرم افزار ENVI

تابع نویسی در Band Math نرم افزار ENVI – با استفاده از زبان برنامه نویسی IDL

امیرحسین احراری
نوشته شده توسط امیرحسین احراری

محصول آموزشی تابع نویسی در Band Math نرم افزار ENVI با استفاده از زبان برنامه نویسی IDL منتشر شد. در این محصول آموزشی شما با روش تعریف و ایجاد توابع محاسباتی کاربردی به منظور افزایش قدرت فرمول نویسی Band Math در ENVI آشنا خواهید شد. در این محصول زبان برنامه نویسی نرم افزار ENVI به همراه کاربردهای آن در فرمول نویسی بین باندی معرفی شده است. با استفاده از این محصول آموزشی شما با روش افزایش سرعت محاسبات در Band Math به واسطه فرمول نویسی زبان IDL در نرم افزار ENVI آشنا خواهید شد.


مشخصات محصول

 • قیمت: ۵۹/۹۰۰ تومان
 • مدرس: امیرحسین احراری
 • تخصص: کارشناس سنجش از دور و پردازش تصاویر ماهواره ای
 • موضوع: برنامه نویسی و فرمول نویسی در ENVI
 • مخاطب: علاقه مندان به پردازش تصاویر ماهواره ای در ENVI

توضیحات محصول

این محصول آموزشی به صورت کلی از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول آن شما با زبان برنامه نویسی IDL به عنوان زبان پایه نرم افزار ENVI‌ آشنا خواهید شد و در گام دوم چگونگی استفاده از این زبان برای افزایش قابلیت ها و کارایی های محیط فرمول نویسی بین باندی Band Math آشنا می شوید. در این محصول برای اولین بار به بررسی رابطه محیط گرافیکی و برنامه نویسی نرم افزار ENVI به منظور افزایش کارایی آن پرداخته شده است. در پایان روش نوشتن یک تابع پیچیده با استفاده از زبان IDL به منظور استفاده در نرم افزار ENVI تشریخ شده است.


عناوین آموزشی

عناوین آموزش داده شده در این محصول عبارت اند از:

 • معرفی فضای کدنویسی IDL
 • معرفی کنسول IDL و روش کدنویسی آن
 • روش محاسبه مولفه های شاخص تبدیلی Tasseled Cap
 • کدنویسی شاخص Tasseled Cap با استفاده از زبان IDL
 • روش تولید فایل pro در IDL و اضافه نمودن قابلیت آن به نرم افزار ENVI
 • روش اضافه کردن فایل pro به عنوان یک تابع در Band Math

نرم افزار ENVI

ENVI یکی از مهم ترین نرم افزارهای پردازش رقومی تصاویر ماهواره ای است که از قابلیت های گسترده ای برخوردار است. ENVI یکی از نرم افزارهای مادر در زمینه پردازش تصاویر ماهواره ای است که به خوبی مراحل پیش پردازش، پردازش و پس پردازش تصاویر ماهواره ای را پوشش می دهد. نرم افزار ENVI برای کار با تصاویر ماهواره ای سری لندست، سنجنده مادیس و سنجنده استر بهترین گزینه است. با این حال مهم ترین وجه برتری این نرم افزار قابلیت پردازش های طیفی آن است که باعث تمایز آن از سایر نرم افزارها شده است.


زبان برنامه نویسی IDL

زبان برنامه نویسی IDL به عنوان زبان برنامه نویسی پایه نرم افزار ENVI است که امکان ویرایش و توسعه قابلیت های این نرم افزار را به خوبی فراهم کرده است. IDL یکی از سریع ترین زبان های برنامه نویسی در زمینه پردازش تصاویر ماهواره ای است. با این حال این زبان تنها در نرم افزار ENVI برای کاربران سنجش از دور مفید است. با استفاده از این زبان شما می توانید محیط نرم افزار را تعییر داده و ابزارهای جدیدی را برای آن ایجاد کنید. از سوی دیگر با استفاده از این زبان امکان تعریف دستورات جدید و ارتفای قابلیت های نرم افزاز ENVI نیز به خوبی فراهم است.


خرید محصول

به منظور خرید این محصول آموزشی بر روی لینک زیر کلیک کرده و بلافاصله آن را دانلود نمایید.


لینک های مفید


 

دیدگاهتان را بنویسید

اگر تمایل به تدریس و تولید آموزش و کسب درآمد دارید لطفا بر روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم را پر کنیدپر کردن فرم همکاری در تهیه ویدئوهای آموزشی
+ +
تخفیف 40 درصدی - کد تخفیف: ghorban
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
مشاهده همه آموزش ها