اطلاع رسانی

آموزش مقدماتی ArcGIS – آموزش پیشرفته ArcGIS

ArcGIS مقدماتی و پیشرفته
احمد نجفی
نوشته شده توسط احمد نجفی

در این نوشتار به معرفی دو مجموعه آموزش مقدماتی ArcGIS و آموزش پیشرفته ArcGIS می پردازیم.

این دو مجموعه از بهترین مجموعه های آموزشی موجود بوده و نیاز به هر کلاسی را مرتفع می سازد.

همچنین قابل ذکر است، بسیاری از مواردی که در این آموزش ها گفته شده حاصل تجربه مستقیم مدرس در کار با پروژه های کاربردی در ایران است و منبع کمی وجود دارد که به این صورت تدریس شده باشد

در ادامه این دو مجموعه معرفی می شوند:

آموزش مقدماتی ArcGIS

"<yoastmark

آموزش مقدماتی ArcGIS شامل چهار عدد DVD است که DVD شماره یک شامل نرم افزار، برنامه های جانبی و داده ها می باشد،

در DVD شماره دو، آموزش ویدئویی سطح یک (۱۴ جلسه) و در DVD شماره سه آموزش ویدئویی سطح دو (۱۳ جلسه) ArcGIS قرار دارد.

همچنین پروژه های کار شده در فیلم آموزشی در قالب DVD شماره چهار در اختیار کاربران قرار می گیرد.

برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

آموزش مقدماتی ArcGIS – لطفا کلیک کنید

 

آموزش پیشرفته ArcGIS

در سطح پیشرفته آموزش به طور اختصاصی کار با تصاویر ماهواره ای و تجزیه و تحلیل های آن را آموزش خواهید دید و یکی از نخستین آموزش هایی است که در سطح حتی دنیا به زبان فارسی تولید شده است.

آموزش پیشرفته ArcGIS

آموزش پیشرفته ArcGIS

این مجموعه حاوی شش حلقه DVD، جمعا ۳۶ ساعت آموزش مفید در بیست و یک جلسه است که موضوعات بسته به هدف و مراحل کار بر روی داده ­ها و تصاویر ماهواره ­ای در سه بخش کلی تقسیم­ بندی شده ­اند:

بخش یک (۱۲ ساعت): در این قسمت ابتدا کاربر با مدل سازی و برنامه ­نویسی تصویری و همچنین نحوه ایجاد ابزار در محیط ModelBuilder آشنا می ­شود که خود مقدمه ­ای برای ایجاد ابزارهای مورد نیاز کاربر مخصوصاً در مراحل آماده ­سازی و بارزسازی­ های تصاویر است.

سپس کاربر با مفاهیم سنجش از دور، اصطلاحات موردنیاز، روش­ ها و منابع مهم دریافت تصاویر ماهواره ­ای و عکس­ های هوایی بصورت عملی آشنا می ­شود و ضمن آشنایی با فراخوانی تصاویر سنجنده های مختلف (اپتیکی، حرارتی و راداری) و فرمت­ های مختلف، نحوه انجام تصحیحات رادیومتریک، اتمسفری، هندسی، ارتفاعی و توپوگرافی را در محیط ArcGIS فرا می­ گیرد.

 

بخش دوم (۱۲ ساعت): در این بخش کاربر بصورت مبسوط با روش­ها و تکنیک­ های مختلف بارزسازی­ های طیفی، بارزسازی­ های مکانی و بارزسای­ های رادیومتریک روی انواع تصاویر ماهواره ­ای مختلف بسته به کاربردهای مختلف در محیط ArcGIS آشنا می­شود.

در این بخش ضمن استفاده از قابلیت­ های بخش­های مختلف ArcGIS بسیاری از تکنیک­ها از طریق ایجاد ابزار به کمک مدل بیلدر آموزش داده می­ شوند.

 

بخش سوم (۱۲ ساعت): در این بخش کاربر با الگوریتم ­های مختلف طبقه ­بندی تصاویر ماهواره ­ای آشنا می­ شوید که در دو دسته کلی:

شامل طبقه­ بندی­ های پیکسل – مبنا و طبقه­ بندی­ های آبجکت – مبنا دسته ­بندی شده ­اند که هم برای استخراج اطلاعات از تصاویر ماهواره ای و هم عکسهای هوایی پیش بینی شده ­اند.

در این بخش کاربر با سه مرحله اساسی استخراج اطلاعات بر مبنای سیستم USGS بصورت علمی و استاندارد بطور کامل آشنا می ­شود. ضمن اینکه روش­های مختلف آماری تهیه نقشه ­های واقعیت زمینی در محیط ArcGIS و ارزیابی­ های درستی­ استخراج اطلاعات را بطور کامل فرا می­ گیرد.

همچنین پس­ پردازش ­های کاربردی لازم روی داده ­های استخراج شده، آموزش داده شده ­اند تا امکان بکارگیری داده­ های استخراج شده در تحلیل­ های مکانی و زمانی فراهم شود.

برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

آموزش پیشرفته ArcGIS – لطفا کلیک کنید

 

۶ ویژگی مهم مجموعه های آموزشی نام برده شامل آموزش مقدماتی ArcGIS و آموزش پیشرفته ArcGIS:

تضمین ۱۰۰ درصدی کیفیت تدریس

یادگیری تضمینی نرم افزار جی آی اس بدون نیاز به کلاس

کسب توانایی انواع پروژه های مختلف

استفاده از داده های بومی ایران برای آموزش

نکات ارزشمند حاصل تجربه ۱۵ ساله مدرس

رضایت کامل خریداران که با رجوع به صفحه هر آموزش در بخش نظرات و دیدگاه ها موجود است

   

۲ دیدگاه

  • آقای دکتر عبدی عرض سلام و احترام؛
    بنده سه لایه رستری دارم که بایستی تعداد سطر و ستون آنها با هم برابر باشد. یکی از لایه ها اینگونه نیت. چطور میتونم این مشکل را در جی ای اس حل کنم؟
    ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

آغاز فروش ویژه نخستین کتاب آموزش سامانه گوگل ارث انجین - تا 10 خردادلطفا کلیک کنید
+ +