کتاب فارسی محصولات دانلودی

کتاب آموزش منحصر بفرد نرم افزار ArcGIS – زمین شناسی و معدن

کاربرد جی آی اس در معدن و زمین شناسی
حامد پرندوار
نوشته شده توسط حامد پرندوار

این کتاب به شیوه ای منحصر به فرد، به آموزش ArcGIS در زمین شناسی و معدن پرداخته و از این حیث منحصر به فرد می باشد. همچنین آموزش ArcGIS در معدن یکی از خواسته های متخصصین این حوزه بوده که با مطالعه این کتاب تا حد نسبتا زیادی این خلا پر خواهد شد.

یک سیستم GIS، اطلاعات را به صورت لایه های جداگانه که به عوارض جغرافیایی متصل است ذخیره و مدیریت می کند. هرلایه شامل یک سری عارضه مشخص با جدول اطلاعاتی متصل می باشد.

این واژه ساده ولی بسیار قدرتمند GIS برای حل مشکلات جهان امروز بسیار باارزش می باشد که می توان به کاربرد آن در تهیه نقشه ها، حمل و نقل جاده ای و مدل سازی های مختلف اشاره نمود.

عملکردهای اصلی در یک سیستم GIS بطور کلی شامل جمع آوری داده ها و نمایش آن هاست.

گرانترین، وقت گیرترین و مهمترین عملکرد در GIS جمع آوری داده ها است که شامل دقت و صحت داده ها، ایجاد بانک اطلاعاتی، استفاده از داده های GPS، استفاده از داده های رقومی، استفاده از داده های زمین مرجع و… می باشد. نتیجه نهایی تمامی تحلیل های جغرافیایی بصورت نقشه، نمودار، جدول و یا گزارش می باشد.

کاربردهای GIS در زمینه های مختلف مانند کشاورزی، منابع طبیعی، منابع آب و آبخیزداری، جنگلداری، معادن، زمین شناسی، مهندسی، بلایای طبیعی، سیل، زلزله، شهرسازی، کاربری اراضی، مکان یابی و … می باشد.

آموزش ArcGIS در زمین شناسی

آموزش ArcGIS در زمین شناسی

هدف اصلی از نگارش این کتاب، آموزش مقدماتی نرم افزار ArcGIS به زبان ساده با محوریت زمین شناسی و مهندسی معدن می ­باشد. این کتاب برگرفته شده از کلاس های آموزشی سرکارخانم دکتر معصومه خلج معصومی یکی از اساتید برجسته نرم افزار ArcGIS دارای مدرک دکترای زمین شناسی اقتصادی با همکاری دکتر حامد پرندوار دارای مدرک دکترای زمین شناسی اقتصادی و کارشناس ارشد مهندسی معدن_ اکتشاف و نیز مشاوره سرکارخانم مهندس مهسا مسجدی دارای مدرک زمین شناسی مهندسی  می باشد.

نحوه نگارش کتاب نیز برهمین مبنا بوده است. نگارش کتاب ساده محور هست تا کاربر ضمن آشنایی با نحوه کار ابزارها، بخش های مختلف ArcGIS و… بتواند به سادگی از این نرم افزار استفاده کند.

در بخش مقدماتی و پیشرفته نگارش شده که در بخش مقدماتی مفاهیم اولیه GIS شامل: مقدمه ای برGIS، معرفی محیط ArcMap و ArcCatalog، مختصات دار کردن تصویر، سیستم تصویری، رقومی کردن، جدول اطلاعاتی، انتقال لایه ها، مبحث Selection، Symbology، Labeling، ساخت Layout و خروجی گرفتن نقشه توضیح داده شده است.


این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

  • متخصصین و دانشجویان زمین شناسی
  • متخصصین و دانشجویان معدن

مشخصات کتاب:

نویسنده گان: دکتر معصومه خلج معصومی – دکتر حامد پرندوار
فرمت: الکترونیکی با فرمت پی دی اف
تعداد صفحات: ۱۵۶ صفحه
قابل دانلود بلافاصله پس از تهیه


فهرست مطالب:

با کلیک بر روی دکمه زیر، فهرست مطالب را دریافت کنید

دریافت فهرست مطالب

پس از مطالعه چه توانایی هایی کسب خواهید کرد؟

پس از مطالعه این کتاب توسط دانشجویان محترم انتظار می رود مهارت هایی از قبیل ساخت یک نقشه رقومی شده یا دیجیت شده از پایه تا پیشرفته، استفاده آسان و کاربردی از نرم افزار ArcGIS، تسلط بر کاربردهای GIS در زمین شناسی و مهندسی معدن، آشنایی با بخش های کاربردی نرم افزار مانند ArcCatalog، ArcToolbox، نوارابزارهای کاربردی و… را کسب کنند.

چنین مهارت هایی در مطالعات پایه ای زمین شناسی جهت ساخت پلان ها، طرح های اکتشافی، نقشه های کاربردی زمین شناسی و یا در رشته شهرسازی جهت ساخت طرح اولیه به کار می رود.

آموزش ArcGIS در معدن

آموزش ArcGIS در معدن


خرید کتاب

به منظور خرید محصول آموزشی بر روی گزینه زیر کلیک کنید. سپس از خرید نسبت به دانلود آن اقدام کنید.


   

دیدگاهتان را بنویسید