مطالب تخصصی

۵ آموزش کاربردی برای کار با تصاویر سنتینل

احمد نجفی
نوشته شده توسط احمد نجفی

در این نوشتار قصد داریم ۵ آموزش کاربردی کار با تصاویر سری سنتینل را به شما معرفی کنیم که با مشاهده این موارد تسلط کاملی در کار با تصاویر این ماهواره ها خواهید یافت

پس ادامه مطلب را دنبال کنید.

آموزش شماره ۱:

آموزش جامع کار با تصاویر سری سنتینل در نرم افزار SNAP

جامع ترین آموزش نرم افزار SNAP برای پردازش تصاویر اپتیکی و راداری در این محصول ارائه شده است. با استفاده از این محصول آموزشی شما به یک دستورالعمل جامع برای کار با تصاویر ماهواره ای سری سنتینل در نرم افزار SNAP دسترسی خواهید داشت. این محصول آموزشی مهم ترین سوالات و ابهامات کاربران را در زمینه کار با تصاویر ماهواره ای سنتینل و نرم افزار SNAP پاسخ داده است.

کلیک کنید


آموزش شماره ۲:

چطور با تصاویر سنتینل۱، مدل رقومی ارتفاع یا DEM با دقت تقریبا ۱۰ متری تولید کنیم؟

در این آموزش از تصاویر راداری سنتینل ۱ استفاده شده که در آن عدم توجه به یکسری از عوامل ماهواره ای و زیست محیطی منجر به کاهش دقت تولید مدل های رقومی زمین می گردد. بر همین اساس شکل آموزش ارائه شده در این محصول به گونه ای است که تمامی محدودیت ها معرفی شده و روش برطرف سازی آن ها به منظور تولید یک مدل رقومی ارتفاع با دقت مناسب تشریح شده است. این آموزش به شکلی جامع فرایند تولید مدل رقومی زمین را بدون ابهام برای شما تشریح کرده است.

کلیک کنید


آموزش شماره ۳:

اگر میخواهید از این تصاویر کاربری اراضی استخراج کنید …

در این محصول آموزشی کاربر می تواند با چگونگی و روش کار با داده های ماهواره سنتینل ۲ در محیط جدید نرم افزار ENVI و شیوه تثبیت اطلاعات هندسی تصاویر آن آشنا شود که خود به عنوان گام اول در کار با داده های این ماهواره محسوب می گردد.

کلیک کنید


آموزش شماره ۴:

چطور تصویر خام ماهواره راداری سنتینل ۱ را پردازش کرده و آماده استفاده کنیم؟

در این مجموعه شما خواهید آموخت که چگونه میتوان داده های این ماهواره را تصحیح و آماده برای پردازش در گام های بعدی به منظور استخراج اطلاعات نمود.

کلیک کنید


آموزش شماره ۵:

آیا تاکنون داده های رادار و اپتیک را با یکدیگر تلفیق کردید؟ 

چطور تصاویر سنتینل ۱ را با سنتینل ۲ تلفیق یا فیوژن کنیم؟

کلیک کنید


 

دیدگاهتان را بنویسید

اگر تمایل به تدریس و تولید آموزش و کسب درآمد دارید بر روی دکمه رو به رو کلیک کنید و فرم را پر کنیدلطفا کلیک کنید
+ +