جزوات

کتابچه آموزش دانلود تصاویر ماهواره ای Sentinel

احمد نجفی
نوشته شده توسط احمد نجفی

سلام دوستان

در این کتابچه که توسط مهندس امیرحسین احراری تهیه شده است نحوه دانلود تصاویر ماهواره ای سنتینل (Sentinel) آموزش داده شده است.

Sentinel download

برای دانلود این کتابچه کادر زیر را پر کنید:


 

۱۳ دیدگاه

 • باسلام
  سوال درمورد نحوه تحلیل واین که ایا با این تصاویر میتوان میزان الودگی هوا از طریق سوخت فسیلی راتحلیل ومیزان آن را بدست آورد یاخیر ؟ومیتوان این اطلاعات رو درمقیاس منطقه شهری برای مقایسه بدست اورد؟
  برای کار پایان نامه میخواستم

 • جناب آقای مهندس اهراری با سلام و عرض احترام
  یک سوال از جنابعالی داشتم، اگر بنده را راهنمایی بفرمایید بسیار سپاسگزار خواهم بود.
  در جهت دانلود تصاویر ماهواره سنتیل ۲ از سایت https://scihub.copernicus.eu/dhus/#/home هنگام دانلود این پیغام می آید و نمی‌توانم دانلود را انجام دهم.
  (Offline product retrieval initiated)
  با تشکر مجدد

 • با سلام و احترام‌
  جناب آقای اهراری عذر میخوام این تصاویر را می‌توان در نرم افزار envi باز کرد؟ مشکل خاصی نداره؟ و اینکه به طور معمول فایل این تصاویر چه پسوندی دارند؟

  • با سلام و احترام

   بله می توان این تصاویر را در نرم افزار انوی نیز باز کرد. اما پیشنهاد میکنم اول در اسنپ باز کنیدو تصحیحات را انجام داده و خروجی TIF از آن گرفته و سپس در نرم افزار انوی باز کنید.

   موفق باشید

 • جناب آقای احراری با سلام و احترام
  در ارتباط با یافتن مقادیر تصویری (در هر پیکسل) در تصاویر ماهواره ای با توجه به مختصات آنها به چه صورتی باید عمل کرد؟ ، به هر نحوی که بنده را راهنمایی کنید ممنون میشم، داخل سایت گشتم متاسفانه آموزشی در این رابطه پیدا نکردم. با تشکر

  • با سلام و احترام

   زمانی که تصاویر ماهواره ای سنتینل را در نرم افزار اسنپ باز کنید در پنل سمت راست در بخش pixel info تغییرات مقادیر هر پیکسل متناسب با مختصات آن نمایش داده می شود.

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

اگر تمایل به تدریس و تولید آموزش و کسب درآمد دارید بر روی دکمه رو به رو کلیک کنید و فرم را پر کنیدلطفا کلیک کنید
+ +