ویدئوهای آموزشی

چگونه نقشه های توپوگرافی را از گوگل ارث دانلود کنیم؟

احمد نجفی
نوشته شده توسط احمد نجفی

در ویدئوی زیر به آموزش نحوه دانلود نقشه های توپوگرافی به کمک گوگل ارث پرداخته شده است.

این ویدئو، ساده ترین روش ممکن را آموزش می دهد.

   

۱۱ دیدگاه

 • با عرض سلام، لطفا در خصوص تصحیح هندسی تصاویر ماهواره ای و همچنین عکس های هوایی با استفاده از نقشه های توپوگرافی هم مطلب بذارید… چون در سایت در خصوص تصحیحات رادیومتریکی بحث شده اما تصحیحات هندسی نه… البته نه با روش تصویر به تصویر بلکه با استفاده از نقشه های توپوگرافی

  • با سلام و احترام خدمت شما متخصص محترم

   ممنون از پیشنهاد سازنده شما. عموم محصولاتی که تولید میشوند با توجه به درخواست های متخصصین محترم هست. حتما این نکته را در نظر خواهیم داشت. در عین حال برای تصحیحات هندسی، محصول پیش پردازش تصاویر ماهواره ای (محصولات پستی) و هم چنین محصول تصحیح هندسی با نرم افزار PCI Geomatica (محصول دانلودی) به شما پیشنهاد میشود.

   با احترام

 • با سلام خسته نباشید
  لطفا در خصوص تحصیح توپوگرافی تصاویر لندست و اضافه کردن آیکون c correction به نرم افزار Envi 4.7 راهنمایی کنین.
  ممنون

  • با سلام و احترام

   بدلیل تاخیر در پاسخ گویی از شما پوزش میطلبم. برای تصحیح اثرات رادیومتریکی ناشی از تغییرات توپوگرافی سطح زمین در نرم افزار ENVI5.3 که اکنون با آن کار میشود، بر اساس روشی که فرمودید، میتوانید فرمول آن را در بخش Band Math بر روی تصاویرنوشته و اجرا نمایید. متاسفانه بنده تا کنون دستوری در نرم افزار envi با این نام ندیدم. اما به نظرم بهترین روش برای تصحیح اثرات رادیومتریکی توپوگرافی استفاده از الگوریتم ATCOR در نرم افزار ERDAS هست. به این دلیل که این نرم افزار برای تصحیح رادیومتریکی مدل های رقومی ارتفاعی سطح زمین در سطح ارتفاع، شیب، جهت شیب و غیره را نیز در نظر و محاسبه کرده و به شکل عالی تصحیح رادیومتریکی و اتمسفری با در نظر داشتن اثر توپوگرافی را برای شما به اجرا می رساند.

   با احترام

 • لطفا در مورد استفاده از ماهواره landsat و یا Sentinel جهت ارزیابی معادن و اکتشاف معادن راهنمایی های اولیه را بفرمایید .

  • با سلام و احترام

   داده های لندست و سنتینل میتوانند در شناسایی کانی های مختلف با استفاده از روش های تطابق سنجی طیفی، شاخص های طیفی و … مورد استفاده قرار بگیرند. با استفاده ترکیبی از داده های ماهواره ای و زمینی کانی ها در مناطق مختلف شناسایی شده و در عملیات های زمینی برای شناسایی معادن اقدام میشود. در حقیقت یک تصویر ماهواره ای بیشتر در زمینه شناسایی کانی ها و ترکیبات کانی شناسی خاک کاربرد دارد و برای اکتشاف معادن بایستی حتما کار زمینی انجام شود.

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

در حال ثبت نام: وبینار رایگان رونمایی از کتاب گوگل ارث انجین در سنجش از دور – به همراه یک آموزش کاربردیلطفا کلیک کنید
+ +