ویدئوهای آموزشی

چگونه نقشه های توپوگرافی را از گوگل ارث دانلود کنیم؟

نوشته شده توسط احمد نجفی

در ویدئوی زیر به آموزش نحوه دانلود نقشه های توپوگرافی به کمک گوگل ارث پرداخته شده است.

این ویدئو، ساده ترین روش ممکن را آموزش می دهد.

۹ دیدگاه

 • با عرض سلام، لطفا در خصوص تصحیح هندسی تصاویر ماهواره ای و همچنین عکس های هوایی با استفاده از نقشه های توپوگرافی هم مطلب بذارید… چون در سایت در خصوص تصحیحات رادیومتریکی بحث شده اما تصحیحات هندسی نه… البته نه با روش تصویر به تصویر بلکه با استفاده از نقشه های توپوگرافی

  • با سلام و احترام خدمت شما متخصص محترم

   ممنون از پیشنهاد سازنده شما. عموم محصولاتی که تولید میشوند با توجه به درخواست های متخصصین محترم هست. حتما این نکته را در نظر خواهیم داشت. در عین حال برای تصحیحات هندسی، محصول پیش پردازش تصاویر ماهواره ای (محصولات پستی) و هم چنین محصول تصحیح هندسی با نرم افزار PCI Geomatica (محصول دانلودی) به شما پیشنهاد میشود.

   با احترام

 • با سلام خسته نباشید
  لطفا در خصوص تحصیح توپوگرافی تصاویر لندست و اضافه کردن آیکون c correction به نرم افزار Envi 4.7 راهنمایی کنین.
  ممنون

  • با سلام و احترام

   بدلیل تاخیر در پاسخ گویی از شما پوزش میطلبم. برای تصحیح اثرات رادیومتریکی ناشی از تغییرات توپوگرافی سطح زمین در نرم افزار ENVI5.3 که اکنون با آن کار میشود، بر اساس روشی که فرمودید، میتوانید فرمول آن را در بخش Band Math بر روی تصاویرنوشته و اجرا نمایید. متاسفانه بنده تا کنون دستوری در نرم افزار envi با این نام ندیدم. اما به نظرم بهترین روش برای تصحیح اثرات رادیومتریکی توپوگرافی استفاده از الگوریتم ATCOR در نرم افزار ERDAS هست. به این دلیل که این نرم افزار برای تصحیح رادیومتریکی مدل های رقومی ارتفاعی سطح زمین در سطح ارتفاع، شیب، جهت شیب و غیره را نیز در نظر و محاسبه کرده و به شکل عالی تصحیح رادیومتریکی و اتمسفری با در نظر داشتن اثر توپوگرافی را برای شما به اجرا می رساند.

   با احترام

دیدگاهتان را بنویسید