اطلاع رسانی

پیشنهادی ویژه برای طرفداران سنجش از دور کشاورزی

امیرحسین احراری
نوشته شده توسط Amirhossein.Ahrari@Gmail.com

اگر شما از علاقمندان سنجش از دور کشاورزی هستید حتما این متن را مطالعه کنید. در غیر این صورت مطالب این صفحه برای شما کاربردی نخواهد داشت. 

آیا میدانید که جدیدا ما محصول روش تولید نقشه نوع کشت با استفاده از تصاویر ماهواره ای را عرضه کردیم؟ 

آیا میدانید که یکی از مهم ترین کاربردهای سنجش از دور در کشاورزی روش تولید نقشه نوع محصول است؟ 

آیا میدانید که بسیاری از کاربران با روش درست استخراج نوع گیاه آشنایی ندارند؟ 

آیا میدانید روش ارائه شده در این محصول آموزشی، کاربردی ترین روش تولید نقشه نوع کشت در زمین های زراعی است؟ 

** توجه توجه : محصول آموزشی تولید نقشه نوع کشت تا ۱۸ ام فروردین ماه سال ۹۷ با تخفیف ۷۰ هزار تومانی عرضه میشود. این فرصت ویژه برای خرید محصول آموزشی را از دست ندهید.**


برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این محصول آموزشی بر روی این لینک کلیک کنید. 


 

در این ویدیو آموزشی امیرحسین احراری (طراح و مدرس آموزش نقشه نوع کشت) به معرفی ویژگی ها و مطالب آموزش داده شده در این محصول میپردازد. حتما ویدیو را مشاهده نمایید. 

 

 

 


 

برای مشاهده کامل توضیحات و ویژگی های محصول، بر روی این لینک کلیک کنید  >>>>>>

   

۶ دیدگاه

 • سلام و خسته نباشید
  ایا منبعی درمورد کاربرد سنجش از دور در کشاورزی بصورت کاربردی هست؟ اگه معرفی کنید ممنون میشم
  لب کلام میخوام توی این زمینه پروپوزال بنویسم و پروژه بگیرم دنبال ایده های کاربردی و جذاب برای سازمان ها می گردم.
  البته فیلم استخراج نوع کشت با سنتینل رو هم دیدم و عالی بود.

 • ضمنا بنده بوسیله پکیج استخراج نوع کشت با استفاده از سنتینل یک پروژه رو انجام دادم و نتایج خوبی گرفتم. الان میخوام از اون پروژه مقاله بنویسم ولی تمام مطالبم تجربی و از روی فیلم شماست مثلا معادلاتی که توی پیش پردازش استفاده کردید. اگه امکان داشته باشه ممنون میشم منابع علمی مطالبی که توی فیلم استفاده کردید رو هم معرفی کنید. یا حداقل چندتا منبع جامع اسم ببرید.

  • با سلام و احترام

   ممنون از نقطه نظر مثبت شما. مقالات متعددی در این زمینه نوشته شده. این مقاله ای که براتون میزارم خیلی خوب هست و مراجع داخلش هم میتونه چندین مرجع دیگر رو هم بهتون نشون بده. موفق باشید

   https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0168169912002013

   • این مقاله عالی بود و خیلی از نقاط گنگ روتوی بخش پردازش تصویر برای من برطرف کرد.
    توی بخش پیش پردازش، تمام مطالبی که خوندم میگه تصاویر سنتینل نیاز به تصحیح رادیومتریک نداره ولی شما گفتی مثلا با استفاده از معادله فلان، باید دیجیتال نامبر ها بین صفرو یک قرار بگیره. اگر منابعی در مورد روش استفاده شده در بخش پیش پردازش هم معرفی کنید خیلی ممنون میشم.

    • با سلام و احترام

     بسیار خوب. بله این مقاله حرف درستی زده و داده های سنتینل ۲ چون در سطح reflectance هستند نیازی به تصحیح رادیومتریکی ندارد. کاری هم که بنده برای تعیین بازه مقادیر انجام دادم صرفا یک روش تکنیکی برای درست انجام شدن محاسبات هست. بنده با فرمول مورد نظر تصویر جدیدی تولید نکردم همان تصویر reflectance هست که بازه مقادیر آن اصلاح شده اما نسبت تغییرات بازتابی هم چنان ثابت است. دلیل استفاده بنده از این روش این هست که در کتاب های اصول سنجش از دور و فیزیک سنجش از دور گفته شده که بازه مقادیر بازتابی باید این طوری باشه. از طرف دیگر بصورت عملی هم وقتی شاخص ها رو محاسبه میکنید اگر تصویر ورودی بازه مقادیرش اصلاح نشده باشه در محاسبات نرم افزاری به مشکل می خورید. علاوه بر این تصحیح اتمسفری حتما باید انجام شود. در تمامی کتاب های اصول سنجش از دور مثل کتاب fundamental of remote sensing مرکز ccrs کانادا و کتاب پروفسور جنسن صراحتا گفته شده که برای محاسبه شاخص های طیفی و پردازش های سری زمانی که در آن از شاخص ها استفاده شده حتما تصحیح اتمسفری باید انجام گردد.

     موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

در حال ثبت نام: وبینار رایگان رونمایی از کتاب گوگل ارث انجین در سنجش از دور – به همراه یک آموزش کاربردیلطفا کلیک کنید
+ +