کتاب فارسی

معرفی کتاب: آموزش جامع ابزارهای ArcToolbox در ArcGIS

آموزش ابزارهای arctoolbox
احمد نجفی
نوشته شده توسط احمد نجفی

انجام تحلیل­ ها و آنالیزهای صورت گرفته بر روی انواع داده ­های ورودی به نرم افزار ArcGIS به کمک ابزارهایی صورت می­ گیرد که در بخش­ های مختلف و نوار ابزارهای گوناگون آن تعبیه شده است.

تعداد ابزارهای موجود در ArcToolbox در حالت پیش فرض بیش از ۸۰۰ ابزار می ­باشد که با اضافه کردن اکستنشن (افزونه) به این نرم ­افزار تعداد ابزارها افزایش می­ یابد.

هدف اصلی از نگارش این کتاب، آموزش تمام ابزارهای ArcToolbox می ­باشد که در جلد اول این کتاب بالغ بر ۴۰۰ ابزار آموزش داده شده است تا کاربر ضمن آشنایی با نحوه کار ابزارها، در هنگام نیاز بتواند مناسب ترین ابزار را انتخاب نموده و نتایج صحیح و قابل قبولی را با توجه به هدف پیش رو بدست آورد.

مطالب ارائه شده در این کتاب شامل آموزش ۲۰ نوار ابزار این نرم افزار در قالب فصل دوم و همچنین ابزارهای ۱۰ جعبه ابزار محیط ArcToolbox در قالب فصل­ های سه تا دوازدهم جهت معرفی و آموزش به کاربران آورده شده است.

در فصل سیزدهم با اکستنشن XTools آشنا می­ شویم و همچنین در فصل چهاردهم به آموزش ModelBuilder پرداخته می شود.

این کتاب در نوع خود یکی از بهترین کتاب های آرک جی آی اس هست و این را بعد خواندن بخش هایی از کتاب حتما تائید خواهید کرد.

کتاب فارسی آموزش arctoolbox

کتاب فارسی آموزش arctoolbox

بعضی از مباحث در این کتاب برای اولین بار به زبان فارسی بیان شده مثلا همیشه این سوال بوده کدام روش درون یابی بهتر است یا برای اولین بار مباحث سنجش از دور مثل طبقه بندی نظارت شده و کار با باندهای تصاویر ماهواره ای ذکر شده است.

فهرست مطالب کتاب را با کلیک بر روی دکمه زیر دانلود و مطالعه کنید:

دانلود فهرست مطالب

   

۱۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید