محصولات دانلودی

محصول آموزشی محاسبه LST با استفاده از الگوریتم Single Channel برای ماهواره لندست 8

نوشته شده توسط احمد نجفی

محصول آموزشی محاسبه LST با استفاده از الگوریتم Single Channel برای ماهواره لندست 8

در این محصول آموزشی یکی از مهم ترین و پرکاربردترین روش های محاسبه دمای سطح زمین با استفاده از تصاویر ماهواره ای لندست آموزش داده شده است.

روش های مختلفی برای محاسبه دمای زمین ارائه شده اما روش Single Channel از موقعیت برجسته ای در میان سایر روش ها برخوردار است. 

در این روش اثر نوع پوشش های مختلف سطح زمین به همرا، اثرات اتمسفر برای محاسبه دقیق تر حرارت سطح زمین در نظر گرفته شده است. 

در این محصول آموزشی روش نوشتن تک تک پارامتر های الگوریتم Single Channel به صورت یک تابع در نرم افزار ENVI آموزش داده شده است.


مشخصات و ویژگی های محصول آموزشی

قیمت : 29900 تومان

مخاطب : علاقمندان به سنجش از دور حرارتی

مدت زمان آموزش : 1 ساعت

نرم افزار : ENVI 5.3 به همرا IDL

مدرس : مهندس امیرحسین احراری


دمای سطح زمین در سنجش از دور چه مفهومی دارد؟ 

دمای سطح زمین که  اصطلاحا از آن با عنوان LST یاد میشود به عنوان یکی از مهم ترین و کاربردی ترین پارامترهای قابل محاسبه با استفاده از تصاویر ماهواره ای است. دمای سطح زمین به عنوان حرارت منتشر شده از سطح زمین است که معمولا با حرارت ثبت شده در سنجنده متفاوت است. در همین راستا روش ها و متدهای مختلفی ارائه شده که با استفاده از آنها میتوان از دمای ثبت شده در سنجنده به دمای سطح زمین رسید.

چند روش برای محاسبه دمای سطح زمین وجود دارد؟ 

دقیقا نمیتوان گفت چند روش برای محاسبه دمای سطح زمین وجود دارد. درحقیقت روش های متنوع و گوناگونی برای این کار ارائه شده که در بین آنها روش هایی که دقیق تر پدیده های سطح زمین را شناسایی و مقدار گسیلمندی را برای آنها برآورد میکنند به همراه روش هایی که اثرات اتمسفر را دقیق تر در نظر میگیرند در مقایسه با سایر روش ها نتیجه بهتری را به ارمغان می آورند. در این میان روش هایی چون Single Channel و mono window در بین سایر روش ها از موقعیت ویژه و برجسته ای برخوردار هستند.


در این محصول آموزشی چه مواردی آموزش داده شده است : 

  • این محصول آموزشی شامل 20 مرحله محاسباتی مختلف در ارتباط با محاسبه LST است.
  • روش محاسبات تصحیحات رادیومتریکی تصاویر ماهواره ای
  • روش محاسبه شاخص پوشش گیاهی NDVI و FVC برای گسیلمندی
  • روش برآورد گسیلمندی
  • روش برآورد اثرات اتمسفری برای محاسبه دمای سطح زمین
  • روش محاسبه دمای سطح زمین
  • تمامی مراحل مربوط به الگوریتم Single Channel با استفاده از روش تابع نویسی در IDL و بصورت کاربردی در Band Math داخل نرم افزار ENVI 5.3 آموزش داده شده است.

مشخصات و ویژگی های محصول آموزشی

قیمت : 29900 تومان

مخاطب : علاقمندان به سنجش از دور حرارتی

مدت زمان آموزش : 1 ساعت

نرم افزار : ENVI 5.3 به همرا IDL

مدرس : مهندس امیرحسین احراری


با خرید این محصول آموزشی، از محصول آموزشی کاربرد سنجش از دور در مخاطرات طبیعی (سونامی) بصورت رایگان بهره مند میشوید. لینک دانلود محصول هدیه پس از تکمیل فرایند خرید محصول برای شما ارسال میشود. 


دیدگاهتان را بنویسید