اخبار

شروع کلاس استاد بزرگ ENVI و اخبار کلاس

نوشته شده توسط محمد

سلام دوستان عزیز

امیدوارم خوب و خوش و سلامت باشید و ایام نیز به کام

سرانجام در تاریخی که تعیین شده بود با استقبال دوستان اولین جلسه کلاس استاد بزرگ انوی برگزار شد.

همانطور که مستحضرید برای این کلاس 10 جلسه 3 ساعته پیش بینی شده است که به طور کامل مباحث سنجش از دور را در نرم افزار انوی مورد بررسی و آموزش قرار می دهد.

اولین جلسه شامل مباحث پایه سنجش از دور بود که امیرحسین احراری مباحث تئوری را به خوبی باز کرده و دوستان را با آن آشنا ساخت.

در ابتدای جلسه خلاصه مباحث جلسه اول به صورت برگه های پرینت شده بین دوستان توزیع شد. آنطور که پیش بینی می شد تعداد افراد بیشتر از تعداد پیش بینی شده بود که عده ای برای کسب اطلاعات بیشتر آمده بودند که در بین آنتراکت، کلاس به حد متعادل رسید.

20160905_183652

در تصویر بالا مدرس در حال توضیح متادیتای لندست 8 به صورت کامل و خط به خط می باشد.

جلسه دوم نیز با توضیحاتی در مورد تصحیحات رادیومتریکی و موزائیک همراه بود. در این جلسه مبحث تصحیح رادیومتریک با FLAASH به طور کامل توضیح داده شد و به صورت عملی بر روی یکی از تصاویر لندست 8 پیاده سازی شد. الگوریتم FLAASH یکی از کاملترین و پیچیده ترین تصحیحات اتمسفری است که تنظیمات زیادی داشته و باید با دقت با آن کار شود. در صورتی که تنظیمات به درستی به نرم افزار معرفی نگردد احتمال اینکه تصویر خروجی دارای خطا باشد زیاد است.

هنگام اجرای الگوریتم فلش بر روی برخی سیستم ها پیغام خطا ایجاد شده و الگوریتم به صورت کامل اجرا نشده و متوقف می گردد. برای جلوگیری از این اشکال نیز نکته مهمی گفته شد که به طور کامل این خطا را از بین میبرد. خود مدرس مدت ها با این مشکل مواجه بوده و راه حل آن را به دوستان ارائه کرد.

همچنین بخشی از جلسه دوم به موزائیک تصاویر ماهواره ای لندست 8 پرداخته که به صورت خیلی حرفه ای تصاویر موزائیک شوند و چه کار کنیم که خط بین دوتصویر موزائیک شده به طور کامل محو شود.

از نکات دیگری که در جلسه دوم مورد بررسی قرار گرفت مفاهیم رادیانس و رفلکتنس بود و اینکه چگونه تصاویر را به این دو تبدیل کنیم و اینکه چرا باید تصاویر را به رادیانس و یا رفلکتنس تبدیل کرد.

همچنین مدرس گفت که بعد از تبدیل به رادیانس باید رفتارهای طیفی عناصر را در تصویر چک کنیم. روش آن به طور کامل در جلسه دوم مورد بررسی قرار گرفت.

20160907_170049_001

در انتهای جلسه نیز برگه های نظرسنجی توزیع شد و کمیت و کیفیت جلسه مورد ارزیابی قرار گرفت.

همچنین فیلم ضبط شده آموزش این جلسه نیز در انتها به همه دوستان به صورت فایل تحویل داده شد.

دوستانی که نتوانستند در دوره حضوری شرکت کنند می توانند دوره غیرحضوری آن را تهیه نمایند. دوره غیرحضوری فیلم ضبط شده دوره حضوری می باشد و هیچ فرقی با آن ندارد.

برای تهیه دوره غیرحضوری بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

Hozori

[av_button label=’کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره استاد بزرگ ENVI’ link=’manually,http://girs.ir/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85/’ link_target=’_blank’ size=’small’ position=’center’ icon_select=’yes’ icon=’ue82b’ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’]

 

دیدگاهتان را بنویسید