اخبار مطالب تخصصی

انتشار سیتی انجین ۲۰۱۸ و بررسی ویژگی های جدید

احمد نجفی
نوشته شده توسط احمد نجفی

سیتی انجین CityEngine یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای شهرسازی و شبیه سازی سه بعدی ساختمان است که به تازگی ورژن جدید این نرم افزار یعنی CityEngine 2018 منتشر شده است.

ویژگی های مهم سیتی انجین ۲۰۱۸ :

تغییرات رابط کاربری و تجربه کاربری در سیتی انجین :

در بخش UI و UX شاهد تغییرات اساسی هستیم. این تغییرات را در تصویر زیر مشاهده نمایید.

ابزار سناریو Scenarios :

با استفاده از این ابزار امکان تعریف سناریوهای مختلف از یک صحنه را خواهید داشت.به عنوان مثال شما یک صحنه دارید که قصد دارید دو طرح متفاوت از یک پروژه را با هم مقایسه نمایید . با استفاده از این ابزار به نتیجه بهتری برای انتخاب طرح نهایی دست خواهید یافت.

بررسی ویژگی های مهم سیتی انجین 2017 و 2018

ابزار Visibility Analysis :

این ابزار امکان تجزیه و تحلیل صحنه و بطور کلی دید بهتری از پروژه را در اختیار برنامه ریزان قرار می دهد.

در این بخش شاهد افزوده شدن نمای Dome و نمای ۳۶۰ درجه هستیم و همچنین امکان ارسال مدلها به موتور آنریل انجین برای شبیه سازی انیمیشن معماری فراهم شده است.

ابزار Viewshed Creation :

این ابزار امکان سفارشی سازی سایز نما و ذخیره این نماها تحت عنوان ابزار Viewshed را فراهم می نماید که امکان تغییر رنگ نماهای ایجاد شده و کنترل آنها در صحنه وجود دارد.

ویرایش لایه ها و تعامل بیشتر با ArcGIS :

ArcGIS محصول دیگر ازری در این ورژن تعامل بهتری با سیتی انجین دارد و امکان ویرایش لایه ها از طریق ArcGIS و نمایش تغییرات بصورت زنده فراهم شده است.

CGA و پایتون :

ادیتور CGA و ای پی آی زبان اسکریپت نویسی پایتون با بهبودهایی در بخش برنامه نویسی امکان نوشتن اسکریپت های بهتری فراهم نموده است.

ابزار Instant quantitative visibility assessments  :

در این ابزار امکان تجزیه و تحلیل میزان دید یک فضا از یک فضای دیگر فراهم شده است.به عنوان مثال از اتاقهای هتل منهتن به چه مقدار فضا در Central Park دید خواهم داشت؟

این ابزار برای محاسبه میزان دید یک ساختمان قبل از ساخت کمک شایانی می نماید.

ابزار Instant quantitative visibility assessments در سیتی انجین

مدلسازی بر روی اشکال منحنی :

همانطور که قبلا اشاره کردیم قوانین CGA با تغییرات خوبی همراه بوده که به لطف این بهبودها در ورژن ۲۰۱۸ امکان مدلسازی رویه ای بر روی اشکال منحنی فراهم شده است.

مدلسازی بر روی اشکال منحنی در سیتی انجین

بهبود های VR :

ابزارهای واقعیت مجازی تکنولوژی جدید و نوپایی است و در حال حاضر همه نرم افزارهای سه بعدی در ورژن های جدید تمرکز بیشتری بر روی این فناوری دارند. ازری هم در هر ورژن تلاش کرده تا تغییراتی در بخش وی آر ایجاد کند و حس بهتری از کار با هدست های واقعیت مجازی را به کاربر منتقل کند.

ممنون از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، در ورژن های جدید بسیاری از باگهای نرم افزار هم گرفته شده که در این مطلب سعی کردم ویژگی های مهم را بررسی نماییم.

این مطلب به کوشش آقای محسن امیدوار تهیه شده است.

برای تهیه آموزش سیتی انجین توسط ایشان بر روی لینک زیر کلیک کنید:

اطلاعات بیشتر و تهیه آموزش

   

دیدگاهتان را بنویسید