محصولات دانلودی

آموزش جامع استفاده از Band math در نرم افزار ENVI

امیرحسین احراری
نوشته شده توسط امیرحسین احراری

فرمول نویسی در دستور band math نرم افزار ENVI را بصورت متفاوت تجربه کنید.

درصورتی که با فرمول نویسی در نرم افزار ENVI مشکل دارید حتما این ویدیو را مشاهده کنید.

مهم ترین قابلیت نرم افزار ENVI فرمول نویسی و اعمال محاسبات گوناگون بر روی باندهای طیفی است.

اگر میخواهید کاربرد و نقش هریک از عملگرهای ریاضیاتی و محاسباتی در محاسبات بین باندی را درک کنید بدانید که این محصول پاسخ سوال شما را داده است.

در این محصول آموزشی هدف ما آن بوده است تا یکی از مهم ترین ابهامات متخصصین و دانشجویان سنجش از دور در زمینه محاسبات بین باندی را به خوبی پاسخ دهیم.

در این  محصول آموزشی نکاتی در ارتباط با محاسبات بین باندی گفته شده که در هیچ کتاب و متون علمی نمیتوانید پیدا کنید. بسیاری از موارد ارائه شده در این آموزش بصورت تجربی بدست آمده و اثر آن در مطالعات گوناگون ارزیابی شده است.


مشخصات و ویژگی های محصول آموزشی فرمول نویسی در نرم افزار ENVI

قیمت محصول : 20 هزار تومان

مدت زمان آموزش : 90 دقیقه

نوع محصول : دانلودی

مدرس : امیرحسین احراری (مدرس و طراح بیش از 50 دوره آموزشی مختلف در زمینه سنجش از دور و پردازش تصاویر ماهواره ای)


چه موضوعاتی در این محصول آموزشی ارائه شده است :

در این محصول آموزشی هدف مدرس (امیرحسین احراری) آن بوده تا به ساده ترین و  کاربردی ترین شکل ممکن سوالات و ابهامات دانشجویان در ارتباط با روش های فرمول نویسی در نرم افزار ENVI را پاسخ دهد. همواره سوالات و زیادی از سوی متخصصین محترم برای ما در سایت GIRS ارسال میشود و همواره هدف آن است تا در محصولات آموزشی این چنینی ابهامات و سوالات شما متخصصین محترم پاسخ داده شود.

در این محصول آموزشی یک نکته جدید را آموزش دادیم که تاکنون هیچ کس به آن توجهی نداشته است، در همین راستا روش تابع نویسی در band math از طریق کدنویسی idl آموزش داده شده که در نوع خود اولین بار است که  در اموزش های نرم افزار ENVI مورد توجه قرار میگیرد.


سرفصل های آموزش داده شده عبارت اند از :

 • نقش عملگر جمع در محاسبات بین باندی
 • نقش عملگر تفریق در محاسبات بین باندی
 • نقش عملکر ضرب در محاسبات بین باندی
 • نقش عملگرد تقسیم در محاسبات بین باندی
 • منطق استفاده از عملگرهای بین باندی
 • روش محاسبه دستی شاخص های طیفی
 • روش محاسبه دستی فرمول های فیزیکی
 • روش تابع نویسی در نرم افزار
 • روش استفاده از محاسبات مشروط
 •  و …..

با خرید این محصول آموزشی ، محصول آموزشی تابع نویسی با استفاده از زبان برنامه نویسی IDL در زمینه محاسبه شاخص Tasseled Cap نیز بصورت رایگان برای شما ارسال میشود.


 

۱۲ دیدگاه

 • سلام. خسته نباشید. جسارتا چند تصویر مادیس موزاییک و سپس برش خوردند و با gapfill پر شدند تا برای محاسبه اماده شوند. پس از وارد کردن فرمول تصویر خروجی به صورت یک صفحه سفید ظاهر شد. در مورد نوشتن فرمول ایرادی نبود چون قبلا استفاده شد. با توجه به تجربه خودتان این خطا ممکن است ناشی از چه چیزی باشد؟

 • سلام و سپاس. چندین بار در محیط کلاسیک انجام شد. منطقه شامل کل ایران و قسمتی از عراق است. هنگامی که با resize منطقه را کوچکتر در مکان های محتلف انتخاب میکنم مشکل برای برخی مناطق حل میشود و خروجی میدهد و برخی مناطق همان صفحه سفید تکرار میشود. ممکن است این مساله ناشی از مناطق فاقد داده یا NAN در تصویر باشد؟ چگونه باید این مشکل را حل نمود یا اینکه نظر شما چیست؟

  • بهتر هست تصاویر ورودی برای محاسبه شاخص بصورت اعشاری باشند. معمولا این خطا زمانی ایجاد میشود که تصاویر ورودی از جنس عدد صحیح هستند. آیا به این موضوع توجهی داشتید؟

   موفق باشید

 • متشکرم. بله اعداد ارتفاع اعشاری نیستند. برای این مشکل باید باند ارتفاع در یک مقدار اعشاری جمع شود؟ در چه مقدار عددی مناسب است یا آموزشی برای حل ان وجود دارد.

 • با سلام و خسته نباشید به مهندس احراری
  در نرم افزار ENVI در قسمت (Band Math) چرا دستور Log را قبول نمی کند؟ به جای log می توان از چه دستور استفاده کرد؟ با تشکر فراوان

 • درود و خسته نباشید
  من کلیپای آموزشی فرمول نویسی( Band Math ) در ان وی شما را از روی سایت خریدای کردم دو مورد بنطرم رسید گفتم عرض کنم که اگر صلاح بدونید در نسخه های بعدی اصلاح فرملئید
  ۱- عدم توازن زمانی در ۲ کلیپ یکی ۵۵ دقیق و دیگری ۱۷ دقیقه
  ۲- در کد نویسی در کلیپ دوم فقط اشاره به کد نویسی شاخص های ان دی وی آی و ری اسکلینگ شد که میشد اینا را در Band Math و ذخیره سازی و فرا خواندن ان هم فراهم کرد . پس اگر امکانش هست کلیپ دوم هم با توجه به اینکه بسته آموزشی زبان آی دی ال را رائه کردید روی همان فرمول نویسی متمرکز شود مفید فایده خواهد بود.
  سپاس

  • با سلام و احترام

   ممنون از پیشنهاد شما. انشاءلله در فرصت مناسب اصلاح خواهد شد. در حال حاضر بدلیل کمبود وقت و نداشتن نیروی کافی مشکلاتی در فرایند تولید وجود دارد که تلاش میکنیم تا بزودی برطرف گردد.

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

اگر تخصصی دارید و تمایل به تولید محصولات آموزشی و کسب درآمد دارید کلیک کنیدلطفا کلیک کنید
+ +